11 grudnia 2009 r. w felietonie zatytułowanym “Syjonistyczne karaluchy” w gazecie kuwejckiej “Al-Qabas” kuwejcki publicysta Fakhir Hashem Al-Sayed Rajab porównał syjonistów do karaluchów, zdolnych przetrwać każdą sytuację, które używają haniebnych środków, żeby zapewnić swoje dalsze istnienie. Napisał on, że syjoniści przejęli świat i spowodowali, że wszyscy na całym świecie nienawidzą Arabów i muzułmanów – oraz stwierdził, że dzieje się to przy braku jakiejkolwiek zjednoczonej postawy arabskiej.

Poniżej podajemy tłumaczenie tego artykułu:

Są [różne] rodzaje karaluchów: bez skrzydeł, ze skrzydłami, niemieckie, amerykańskie, azjatyckie. Karaluchy należą do najbardziej pierwotnych stworzeń na ziemi; mogą wytrzymać surowsze warunki niż jakiekolwiek inne stworzenie i szybko przystosowują się do środowiska. Mówi się, że jest 4 tysiące rodzajów [karaluchów]. Karaluch może przeżyć tydzień lub dwa pozbawiony głowy i miesiąc bez jedzenia. Może przetrwać wielokrotnie wyższe promieniowanie niż człowiek i będzie walczył o przeżycie.

Porównuję syjonistę do karalucha: przez tysiące lat syjonista wszelkimi możliwymi środkami walczył [by pozostać] przy życiu: grabieżą, wyzyskiem, oszustwem, zabójstwem i „składaniem jaj” na całym świecie, tak, żeby jego potomstwo istniało aż do dnia Sądu Ostatecznego.

Syjonistom udało się po cichu przejąć świat, niewzruszenie (…) i teraz są najpotężniejszą siłą na świecie – nie w sensie siły fizycznej i zapasów broni, ale siłą myśli, ekonomii i planowania we wszystkich krajach, tak że [te kraje] są im posłuszne, a ktokolwiek im się sprzeciwia, musi uważać. Proste oświadczenie przeciwko nim oznacza okrutny atak z ich strony – antysemici strzeżcie się!

Ich moc i ich macki rozgałęziają się na południe, północ, zachód i wschód, i dowiedziano się niedawno, że syjonistyczne lobby przeniknęło do brytyjskiego rządu. Prowadzi się teraz dochodzenie, żeby odkryć, skąd pochodzą ich fundusze i jakie grupy dostarczają im poparcia.

Niestety, u nas, Arabów, wszystko pozostaje w sercu, także nasze żarliwe reakcje.

Słyszymy o stanowisku Szwajcarii dotyczącym zakazu budowania nowych minaretów i nie słyszymy o wspólnej postawie arabskiej potępiającej tę akcję. Nikt z nas nie neguje, że za każdą sprawą, która powstaje i jest sfabrykowana przeciwko Arabom, szczególnie muzułmanom, kryje się syjonistyczny karaluch. To są plany [syjonistów]; uczynienie, by zagraniczny świat nienawidził istnienia Arabów i muzułmanów; okupowanie Palestyny, Wzgórz Golan, Synaju i Libanu; od 11 września i aż do zakazu minaretów [w Szwajcarii]. Być może w przyszłości zabronią nam wjazdu do ich krajów.

Naszą przebiegłością jest taniec i ruletka; patrzcie, co [syjoniści] osiągnęli [przebiegłością] w nauce i polityce, [a co] my osiągnęliśmy uciskiem i dominacją!

W skrócie: O narodzie, którego ignorancja uczyniła cię pośmiewiskiem wszystkich innych narodów![1]


[1] Z wiersza klasycznego poety arabskiego Al-Mutanabbi.