Kopenhaski imam. Mundhir Abdallah, powiedział 21 czerwca 2019 r. w kazaniu piątkowym w meczecie Al-Faruq w Kopenhadze, że muzułmanie, ich krew, ich honor i ich miejsca święte nie są dłużej nietykalne. Powiedział, że Jerozolimę okupują syjoniści, którzy szerzą zepsucie, i powiedział, że saudyjski następca tronu, książę Mohammad bin Salman, szerzy herezję, niemoralność i rozwiązłość w Mekce i Medynie. Imam Abdallah powiedział, że „płomienie krucjaty pochłaniają muzułmanów” na całym świecie i że krew muzułmanów płynie rzekami.  

Twierdząc, że władcy muzułmańscy stali się ”szpicą krucjaty” przeciwko ziemiom muzułmańskim, krytykował Iran za ”służenie” amerykańskiej ”krucjacie” w Iraku, Syrii i Afganistanie oraz krytykował Arabię Saudyjską za to, że jest ”butami na stopach Ameryki” i za spiskowanie przeciwko syryjskiej rewolucji. Imam Abdallah przeszedł następnie do krytykowania Zjednoczonych Emiratów Arabskich i następcy tronu, księcia Mohammeda bin Zayeda, za zaproszenie papieża do odprawienia mszy na Półwyspie Arabskim i za normalizację stosunków z Żydami. Kazanie zamieszczono na kanale YouTube imama Abdallaha i na stronie Facebuka meczetu Al-Faruq.

24 lipca 2018 r. imam Abdallah został postawiony w stan oskarżenia w Danii za nawoływanie do zamordowania Żydów w kazaniu wygłoszonym w piątek 31 maja 2017 r., które przetłumaczył i opublikował MEMRI. 25 lipca poinformowano, że imam Abdallah zrezygnował ze stanowiska. W swoich kazaniach mówił także, że „dżihad wymaga podboju Europy” (patrz MEMRI TV clip no. 6689 Copenhagen Imam Mundhir Abdallah Calls For Jihad To Invade And Conquer Europe, Adds: Filth And Vileness Of Jews Reflect Their Immutable Nature – Archival) oraz że „kalifat, który wprowadzi szariat Allaha… wyzwoli meczet Al-Aksa od brudu syjonistów” (patrz MEMRI TV clip no. 6013 Copenhagen Friday Sermon: Imam Cites Antisemitic Hadith, Says: Soon Caliphate Will Uproot Colonialist, Crusader Jewish Entity). Przeczytaj pełen raport MEMRI tutaj.

Aby zobaczyć klip z Mundhirem Abdallahem  w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Wszyscy muzułmańscy przywódcy… stali się szpicą krucjaty przeciwko ziemiom muzułmańskim”  

Mundhir Abdallah: Muzułmanie nie są dłużej nietykalni. Ich krew nie jest dłużej nietykalna. Ich honor nie jest dłużej nietykalny, Ich miejsca święte nie są dłużej nietykalne! Nasz pierwszy Kibla i cel nocnej podróży Proroka [Jerozolima], który jest miejscem, skąd Prorok wstąpił do nieba i który jest naszym trzecim najświętszym miejscem, jest okupowany przez syjonistów, którzy szerzą w nim zepsucie. Równocześnie w najświętszym miejscu, w pierwszym meczecie kiedykolwiek zbudowanym, w Kibla wszystkich muzułmanów – miejscu Kaaba – a także w Medynie, mieście Proroka,  [Mohammad] Bin Salman szerzy herezję, niemoralność i rozwiązłość. Płomienie krucjaty pochłaniają dzisiaj muzułmanów na Wschodzie i na Zachodzie, a krew muzułmanów płynie rzekami. Krzyżowcy szaleją w ziemiach muzułmanów.

[…]

„Mohammed Bin Zayed, ten grzeszny apostata… organizuje [chrześcijańskie] msze i zaprasza papieża z Rzymu, żeby odprawiał msze na Półwyspie Arabskim”

„Wszyscy muzułmańscy przywódcy – ci, którzy twierdzą, że są umiarkowani, i ci, którzy twierdzą, że należą do oporu… Wszyscy oni stali się szpicą krucjaty przeciwko ziemiom muzułmańskim. Ich przywódcy z Iranu nie oszczędzili żadnych wysiłków w służbie Ameryce i krzyżowców w Iraku, Syrii i Afganistanie. Przywódcy Arabii Saudyjskiej także nie oszczędzili żadnego wysiłku, będąc butami na stopach Ameryki i spiskując przeciwko syryjskiej rewolucji.

[…]

Jeśli chodzi o przywódców Zjednoczonych Emiratów Arabskich [a szczególnie] Mohammeda bin Zayeda, tego grzesznego apostatę, który szerzy zepsucie na Półwyspie Arabskim… Organizuje on [chrześcijańskie] msze i zaprasza papieża z Rzymu, żeby odprawiał msze na Półwyspie Arabskim.

Ten łajdak, który nor

 

malizuje stosunki z Żydami i spiskuje z nimi, i który dostarcza usług Ameryce… Można mówić o nim bez końca. Mohammed bin Zayed nie ukrywa swojej nienawiści do islamu i muzułmanów.