Poniżej przedstawiamy składankę fragmentów z codziennego programu z egipskim komentatorem sportowym Ibrahimem Higazim, który jest nadawany przez Nile Sports TV. W niedawnych programach Higazi twierdził, że „syjoniści i ich Protokoły [tj. Protokoły mędrców Syjonu]kryją się za każdą możliwą katastrofą; że 11 września miał na celu stworzenie nowego wroga, islamu, po upadku komunizmu; że Żydzi kontrolują media; i że Izrael chce zbombardować nie tylko Europę, ale cały świat.

W jednym z programów Higazi przeprowadził wywiad z egipskim aktorem i filmowcem Muhammadem Subhim, producentem antysemickiego serialu „Knight without a Horse” [Rycerz bez konia], nadawanej podczas Ramadanu (listopad-grudzień) 2002 r. [1] . Subhi powiedział, że Żydzi w rzeczywistości nie napisali Protokołów, ale czytali je, podobały im się i przyjęli je. Dalej powiedział: „Już wprowadzili w życie 19 z tych protokołów, a w ostatnim z nich chodzi o dojście do Eufratu. To dlatego mój serial telewizyjny był taki ważny. Trzy miesiące po jego nadaniu Amerykanie weszli do Iraku, przyprowadzając ze sobą 500 Żydów”. Subhi dodał, że prawdziwym osiągnięciem serialu była następująca po nim sprzedaż dwóch milionów egzemplarzy Protokołów na Kairskich Targach Książki.

Fragmenty poniżej pochodzą z programów nadanych pod koniec marca i na początku kwietnia 2010 r.

Żeby zobaczyć ten odcinek w MEMRI TV, odwiedź http://www.memritv.org/clip/en/2446.htm .

23 marca 2010: „Syjoniści i ich Protokoły kryją się za każdą możliwą katastrofą”Ibrahim Higazi: Irak, który był zjednoczonym, silnym i bogatym krajem, nie jest już dłużej silny ani bogaty. Jest zrujnowany. Jeśli kiedykolwiek chciałbyś wykończyć jakiś kraj, wystarczy wbić w niego kliny konfliktów wewnętrznych.

[…]

Syjoniści i ich Protokoły kryją się za każda możliwą katastrofą, ale nie chcę przesadzić ich znaczenia, ponieważ jeśli przesadzam siłę mojego wroga, mogą mi się przyśnić koszmary i którejś nocy zbudzę się z krzykiem. Należy pamiętać, że podeptaliśmy tego wroga naszymi butami i kopnęliśmy jego tyłek w wojnie 1973 r. Doskonale o tym wiedzą.

[…]

Kiedy rozpadł się komunizm, [Amerykanie] potrzebowali innego wroga, którego mogliby użyć, żeby się zjednoczyć. Potrzebne im było uczucie, że ten wróg stanowi zagrożenie i myślę, że ta historia 11 września… Nie mówcie mi, że ten chłopak Atef czy jak on się tam nazywał, i Sayyed użyli książki „Jak latać samolotem” do nauczenia się jak lecieć Boeingiem po nowojorskim niebie. Samolot, który uderzył wieżę, leciał wyżej niż ten samolot. Jest jasne, że prawda jest inna.

Celem tego wszystkiego było stworzenie innego wroga – islamu. To tak się ta cała rzecz zaczęła i ich wojna przeciwko islamowi trwa nadal. Kiedy uznają, że [islam] nie jest już wrogiem, zwrócą sie do Chin. Ale w dzień, kiedy zaczną walczyć z Chinami, Chiny kopną ich w tyłek. […]

25 marca 2010: Żydzi kontrolują media

Higazi: Możemy użyć Europejczyków jako środku nacisku. Możemy wyjaśnić światu sprawy. Nie udało nam się wyjaśnić im naszej sprawy. Nic o niej nie wiedzą. Kiedy oddział palestyński zrobił to, co zrobił, na Olimpiadzie w Monachium w 1972 r., chciał zwrócić uwagę świata na sprawę palestyńską, na ludzi, którzy byli masakrowani codziennie, na umierające dzieci. To dlatego to zrobili, ale sytuacja odwróciła się dla nich na niekorzyść, bo my, Arabowie, nie mamy niezbędnego systemu środków masowego przekazu. Nie jesteśmy ekspertami od mediów.

Żydzi kontrolują media za granicą. Kontrolują je przez akcje. Kupują tam akcje dużych gazet. Podczas niedawnego kryzysu w Ameryce akcje największych gazet spadły do 1 do 3 dolarów. Za wszystkie petrodolary, które zgromadziliśmy w Ameryce i które oni tam zamrozili – mogliśmy wziąć dwa tryliony dolarów i kupić trzy albo cztery gazety. W ten sposób słyszano by nasz głos”. […]

31 marca 2010: Izrael chce “zbombardować cały świat”


Ibrahim Higazi: Jeśli ktokolwiek myśli, że teoria izraelskiego ataku na Europę jest wydumana – według wszystkich szacunków Izrael ma 200 głowic nuklearnych. Czy naprawdę myślicie, że wszystkie te głowice są przeznaczone dla krajów arabskich? Czy te 200 bomb nuklearnych jest przeznaczone dla Arabów, czy dla kogoś innego? wszystkie kraje arabskie są w tym samym regionie. Przesłanie jest jasne. Ich agresywność i zło, jakie chcą spowodować… Grożą zbombardowaniem Europy. Chcą zbombardować cały świat. […]

5 kwietnia 2010: „Nie jesteśmy przeciwko żydowskiej religii… sprzeciwiamy się syjonizmowi, masonerii i Protokołom mędrców SyjonuIbrahim Higazi: Nie jesteśmy antysemitami. To nie jest prawda. Chciałbym powiedzieć naszym braciom, że jeśli wdają się w dyskusję w Internecie, na czacie albo na Facebooku, muszą wiedzieć, że nie jesteśmy przeciwko żydowskiej religii. To jest prawda. Sprzeciwiamy się syjonizmowi, masonerii i Protokołom mędrców Syjonu. Sprzeciwiamy się każdemu żądaniu państwa od Nilu do Eufratu. Ale nie jesteśmy przeciwko żadnej religii. […]

6 kwietnia 2010: Wywiad z Muhammadem Subhim


Ibrahim Higazi: Kiedy stworzył pan serial telewizyjny “A Knight without a Horse” był pan za to atakowany. Za antysemityzm… Zawsze mówimy, że Protokoły mędrców Syjonu są autentyczne i że cała masoneria jest rzeczywista, i że wykonują je krok za krokiem…

Egipski aktor i filmowiec Muhammad Subhi: Z 24 protokołów 19 już wprowadzili w życie. Pozostało pięć protokołów. czy naprawdę chcemy czekać, by zrealizowali je także?

Kiedyś pewien dziennikarz, myślę, że to był amerykański syjonista, zapytał mnie – jeszcze zanim nadano mój serial… Powiedział do mnie: “Zapomnij na chwilę o serialu telewizyjnym. Czy ty osobiście wierzysz, że Żydzi napisali Protokoły mędrców Syjonu?” Spojrzałem na niego i nasz Pan mnie zainspirował. Powiedziałem mu: Absolutnie nie. Żydzi są niewinni. Tylko Szatan mógł napisać to, co znajduje się w Protokołach. Ale kiedy Żydów oskarżono o napisanie tej książki, zdobyli ją i przeczytali. A kiedy to zrobili, spodobała im się i zaczęli ją realizować.

Realizują ją. Już wprowadzili w życie 19 z tych protokołów, ostatni dotyczy dojścia do Eufratu. To dlatego mój serial był taki ważny. Trzy miesiące po jego nadaniu Amerykanie weszli do Iraku i przyprowadzili ze sobą 500 Żydów.

Ibrahim Higazi: Kiedy Amerykanie weszli [do Iraku]…

Muhammad Subhi: Pięciuset Żydów weszło z nimi i to oni zniszczyli muzea. Dla pana informacji, to co rzeczywiście ich wkurzyło… [duża gazeta izraelska] „Yediot Aharonot” napisała: „Wydaliśmy miliardy, żeby świat zapomniał o tej książce, a tu przychodzi serial telewizyjny…”

[…]

Wie pan, jakie było prawdziwe osiągnięcie tego serialu? [Egipski wydawca] Al-Madbouli, niechaj spoczywa w spokoju, rozmawiał ze mną. Po dziesięciu odcinkach powiedział mi: „Co mogę ci dać jako dar w podzięce?” Zapytałem: „Dlaczego dar?! Dawałeś mi pożyczki i książki, kiedy byłem w college’u”. Odpowiedział: “Miałem 12 tysięcy egzemplarzy Protokołów w magazynie i nawet powiedziałem synowi, że spalimy te książki, żeby zwolnić miejsce w magazynie. Teraz sprzedałem wszystkie 12 tysięcy w jeden tydzień”

Dwa miliony egzemplarzy wydrukowano w Egipcie. Wydawcy tacy jak Al-Akhbar, Al-Kawakeb, Al-Usbu, a nawet [Kairskie] Targi Książki – wszyscy drukowali egzemplarze Protokołów mędrców Syjonu i kupiono dwa miliony podczas Kairskich Targów Książki, kupowali młodzi ludzie, którzy chcieli przeczytać Protokoły. To jest prawdziwe osiągnięcie tego serialu.

Ibrahim Higazi: To wspaniałe.


[1] Żeby zobaczyć stronę w MEMRI TV o „Knight Without a Horse, odwiedź http://www.memritv.org/subject/en/357.htm . Więcej o „Knight Without a Horse,” patrz MEMRI Inquiry & Analysis No. 114, „Arab Press Debates Antisemitic Egyptian Series 'Knight Without a Horse’- Part III,” 10 grudnia 2002, http://www.memri.org/report/en/0/0/0/0/0/0/775.htm; MEMRI Inquiry & Analysis No. 113, „Arab Press Debates Antisemitic Egyptian Series 'Knight Without a Horse’ – Part II,” 20 listopada 2002, http://www.memri.org/report/en/0/0/0/0/0/0/764.htm; i MEMRI Inquiry & Analysis No. 109, „Arab Press Debates Antisemitic Egyptian Series 'A Knight Without a Horse,'” 8 listopada 2002, http://www.memri.org/report/en/0/0/0/0/0/0/757.htm .