W kazaniu wygłoszonym 6 października 2020 r. w Islamic Center of Detroit, Michigan, imam, dr Achmat Salie powiedział, że obaj prezydenccy kandydaci w USA są syjonistycznymi marionetkami i że wszystkie decyzje na świecie podejmują technologiczne kompanie w Dolinie Krzemowej i w Izraelu. Ponadto dr Salie odrzucił teorię zarazków i twierdził, że maski powodują choroby. Twierdząc, że wrogowie islamu chcą zamknąć meczety i trzymać otwarte kliniki aborcyjne i bary, dr Salie powiedział, że może istnieć spisek, by zarazić muzułmanów COVID-19 i zachęcał swoich słuchaczy, by zachowywali dystans społeczny. W kazaniu, jakie wygłosił 30 października, powiedział że miliarderzy-filantropi dostarczają “fałszywej filantropii” przez tworzenie problemów, które potem mogą publicznie rozwiązać. Powiedział, że jest naiwne sądzenie, że nie ma spisku i że ludzie którzy próbują przedstawić alternatywne narracje, są błędnie piętnowani jako zwolennicy teorii spiskowych.  

Dr Achmat Salie, który przybył do USA z Afryki Południowej, jest uczonym w islamie z Detroit, Michigan. Założył program badań islamskich na Oakland University in Rochester, Michigan[1]na University of Detroit Mercy, i w uczelni Marygrove.[2] Dr Salie brał udział w licznych imprezach międzywyznaniowych, włącznie z tymi, których gospodarzem byli: Detroit Interfaith Council,[3]  Kaufman Interfaith Institute,[4] Interfaith Power and Light,[5] Women’s Interfaith Solutions for Dialogue and Outreach in MetroDetroit (WISDOM),[6]i inni.[7]

Aby zobaczyć klip z imamem z Detroit, drem Achmatem Saliem w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

Poniżej podajemy tekst klipów MEMRI TV z jego kazań z 6 i 30 października 2020 r.

Żydowski Holocaust [jest uważany] za ostateczną tragedię… niemniej istnieją inne społeczności, które miały 600 milionów [ofiar]”; obaj prezydenccy kandydaci „są marionetkami syjonistów”  

Dr Achmat Salie, 6 października 2020: Niestety, kiedy patrzymy na wielu muzułmanów, także niektórych z naszych imamów, którzy są popularni, kiedy mówimy o tragedii, przywołujemy Holocaust— żydowski Holocaust — jako ostateczną tragedię, ostateczny ból, niemniej istnieją inne społeczności, które mają ponad 600 milionów [ofiar], jeśli spojrzysz na globalny naród muzułmanów i liczenie trwa dalej, to tylko kontynuuje.

[…]

Dla mnie niemożliwe jest pójście za którymkolwiek z tych kandydatów [na prezydenta USA]. Obaj są marionetkami syjonistów i tylko mają nadzieję, że [powiedzenie] inszallah – co jeden z nich powiedział – da kilku muzułmańskich [zwolenników]… [Mają nadzieję, że to] oszuka muzułmanów.

[…]

Większość świata i rzeczy, które dzieją się na świecie, jest kontrolowana przez 1% lub, co rzeczywiście możemy powiedzieć, 0,001%. Niestety, wszyscy idą jak owce. I mamy potężne grupy, czy to są kompanie technologiczne w Dolinie Krzemowej… Jest inna Dolina Krzemowa, która  jest dwukrotnie nowatorska i jest w Izraelu… Większość decyzji podejmuje się tam, większość rzeczy dzieje się stamtąd. Musimy więc być świadomi, jak rzeczy działają na tym świecie, jak Google staje się czasami Gestapo w sposobie, w jaki cenzorują rzeczy.

[…]

Maski dla mnie nie mają sensu. Tworzą więcej chorób niż powinny tworzyć.

[…]

„To teren jest brudny i powoduje wirusa… Inni ludzie planują i czynią z muzułmanów cel dla tych wirusów”

A więc “teoria terenu” homeopatów – że teren jest brudny i powoduje wirusy, nie zaś teoria zarazków, gdzie zarazki powodują wirusy… Taka jest moja opinia i nie chce nikomu narzucać mojej opinii. Ale jest to także hadis Posłańca, że ci, którzy chodzą do meczetów – Allah chroni ich znacznie bardziej. Chyba, oczywiście, że inni ludzie mają plan i czynią muzułmanów celem tych wirusów.

[…]

Jest tak wielu wrogów islamu. Chcą zamknąć meczety. Chcą trzymać otwarte kliniki aborcyjne, chcą trzymać otwarte bary – ale meczety chcą zamknąć. Przestrzegajcie reguł [dystansowania społecznego] właśnie dlatego – nie bardzo w to wierzę.

[…]

„Byłoby bardzo naiwne myślenie, że nie ma spisku [i] nie ma konspiracji… Ludzie, którzy mówią prawdę [są] faktycznie … realistami spisku, aktywistami spisku lub badaczami”  

Salie, 30 października 2020: Mamy miliarderów, wiele z ich filantropii jest fałszywą filantropią. Wiele z ich filantropii jest tylko warstewką, by pokryć wszystkie nikczemne działania. Czy to jest Bill Gates, czy to jest Rockefeller, czy to jest George Soros, którzy sponsorują ruch Black Lives Matter… Wielu z tych filantropów, oni działają wewnątrz złamanego systemu, systemu, który sami złamali, zapewniając, że pozostaną przy władzy i ich bogactwo będzie rosło astronomicznie.

Wszystko trzeba widzieć w świetle tych fałszywych miliarderów i jak oni rzeczywiście kontrolują sprawy za kulisami. Byłoby bardzo naiwne myśleć, że naprawdę nie ma żadnego spisku, że nie ma żadnej konspiracji. Dzisiaj wszyscy ludzie, którzy mówią prawdę lub prezentują alternatywne narracje, są nagle nazywani zwolennikami teorii spiskowych, podczas gdy w rzeczywistości rozbijają mity i są realistami spisku, aktywistami spisku lub badaczami.

[…]

Ludzie, którzy najpierw tworzą problemy, są ludźmi, którzy teraz rozwiązują problemy.


[1] Oaklandpostonline.com/9252/life-professors/professor-profiles-achmat-salie, March 19, 2009.

[2] Gvsu.edu/interfaith/abrahamic-dinner-87.htm, accessed November 17, 2020, Wdet.org/posts/2018/10/09/87330-catholic-college-in-detroit-is-offering-classes-to-an-all-muslim-group, October 9, 2018.

[3] Detroitinterfaithcouncil.com/zoom-into-passover-with-a-pre-seder-interfaith-celebration-730-april-8/, April 6, 2020.

[4] Gvsu.edu/interfaith/abrahamic-dinner-87.htm, accessed November 17, 2020.

[5] Interfaithpowerandlight.org/2010/05/the-detroit-news-faith-and-policy-%E2%80%94-will-states-energy-plans-pay-off/, acc, May 18, 2010.

[6] Interfaithwisdom.com/wisdom-newsletter-april-2011, April 1, 2011.

[7] Kevinssong.org/speaker/dr-imam-achmat-salie, accessed November 17, 2020.