W wideo zamieszczonym na kanale YouTube 19 czerwca 2019 r. imam Shaban Sherif Mady z Edmonton w Kanadzie nazwał egipskiego prezydenta, Abdela Fattah Al-Sisiego „chuliganem” i syjonistycznym kolaborantem, zainstalowanym w Egipcie w celu skorumpowania go i zniszczenia. Chwalił byłego prezydenta Egiptu, Mohameda Morsiego za jego poparcie syryjskiej rewolty przeciwko reżimowi Baszara Al-Assada, jego poparcie dla Gazy i jego pragnienie, by produkować broń, żywność i lekarstwa w kraju. Następnie powiedział, że Allah nie pozwoli prezydentowi Al-Sisiemu na uniknięcie kary, dodając, że ktoś zemści się na Al-Sisim za krew męczenników.

Zwracając się do przywódców większości innych krajów muzułmańskich, których także oskarżył o to, że są syjonistycznymi kolaborantami, imam  Sherif Mady powiedział: „Juro jest za tuż rogiem i ogień, jaki wzniecacie w domach muzułmanów zmieni kierunek i spali was”. Dodał, że islamskie państwo wkrótce zostanie ustanowione, ponieważ Allah obiecał, że to się zdarzy. Powiedział także, że Jerozolima będzie „odzyskana tylko dzięki krwi” i że Kalifat podbije Rzym (patrz MEMRI TV Clips No. 5462 and No. 5342). Niedawno zakazano mu wygłaszania kazań w Edmonton Community Centre.

Imam Sherif Mady jest absolwentem uniwersytetu Al-Azhar w Egipcie.

Aby zobaczyć klip z imamem Shabanem Sherif Madym w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Ty nikczemny człowieku, kolaborancie, nie unikniesz kary na tym świecie, a potem na następnym”

Imam Shaban Sherif Mady: Ci ludzie nie zostaną zapomniani i nikt ich nie wspomni. Od wielkiego faraona Egiptu do [obecnego] karłowatego faraona Egiptu, tego kolaborującego ze syjonistami księdza [prezydenta Al-Sisiego}, który został zainstalowany w Egipcie w celu zniszczenia go… Wniósł zniszczenie do polityki, gospodarki i do społeczeństwa. Nie można znaleźć niczego [dobrego] nigdzie [w Egipcie]. Przybył tylko, by szerzyć zepsucie na ziemi, a nie [po to] by szerzyć dobro. A [Morsi] był odwrotnością… Morsi powiedział: „Odpowiadamy na twoje zawołanie, Syrio”. Ten kolaborujący karzeł [Al-Sisi] powiedział „Staniemy z Baszarem”. Morsi powiedział: „Nigdy nie pozostawimy Gazy samej”. Ten kolaborant [Al-Sisi] powiedział: „Będziemy walczyć z Gazą przy pomocy żywności, napojów i broni i umieścimy ją pod jeszcze ostrzejszym oblężeniem niż oblężenie syjonistycznego wroga”. Morsi powiedział: ”Ochronię dziewczęta. Wasi ojcowie są mężczyznami, którzy nie akceptują niesprawiedliwości”. Ale potem przyszedł ten karzeł i wsadził kobiety do więzień. Pogwałcił ich honor i uwięził je, a teraz doszło nawet do wyroków śmierci na kobiety. Morsi powiedział: ”Niechaj powstanie nasz naród ze swoją bronią. Produkujmy własną broń, lekarstwa i żywność”. Ale ten kolaborant importuje wszystko i zamienia Egipt w zabawkę. Jak powiedział Hazem Abu Ismail – niechaj Allah uwolni go z więzienia: „Egipt zamieni się w największe pośmiewisko świata”. I teraz to widzimy. A kto to robi? Ten nikczemny człowiek, ten chuligan, ten syjonistyczny kolaborant.

[…]

Ty nikczemny człowieku, kolaborancie, nie unikniesz kary na tym świecie, a potem na następnym. Allah nie pozwoli ci umknąć. Wyśle kogoś, kto pomści krew tysięcy męczenników.

” [Islamskie] państwo zostanie ustanowione, czy wam się to podoba, czy nie… Będzie Kalifat zgodnie z profetyczna metodą”

Chcemy powiedzieć arabskim przywódcom, którzy są także kolaborantami i którzy nie powiedzieli ani jednego słowa [o śmierci Morsiego] poza przywódcą Kataru, a z [nie-arabskich] krajów muzułmańskich tylko prezydent Malezji i Malezja oraz Turcja jako całość… Do tych arabskich przywódców mówimy: „Jutro jest tuż za rogiem i ogień, jaki roznieciliście   w domach muzułmanów, który zabijał, ranił i wyganiał ludzi, zmieni kierunek i spali was.

[…]

[Islamskie] państwo zostanie ustanowione, czy się wam to podoba, czy nie. Ci mameluccy przywódcy arabscy wkrótce znikną. Będzie kalifat zgodnie z profetyczną metodą. To nie jest jeden ze znaków Sądu Ostatecznego, jak mówią niektórzy. To jest jedna z obietnic Allaha, która ma być spełniona na długo przed Sądem Ostatecznym.