Kanadyjski imam Jounus Kathrada  z Muslim Youth of Victoria powiedział, że wrogość muzułmanów wobec Żydów jest “sprawiedliwa i logiczna”, ponieważ potrafią oni rozróżniać między wojownikami a dhimmi. Powiedział to w piątkowym kazaniu wygłoszonym w Muslim Youth of Victoria Islamic Center 21 maja 2021r. i zamieszczonym na kontach mediów społecznościowych 24 maja. Kathrada powiedział, że każdy, kto nie nienawidzi “wrogów Allaha” nie ma miejsca w meczecie i powinien znaleźć dla siebie kościół lub synagogę. Wyjaśnił, że muzułmanie nienawidzą Żydów z powodu ich “niewiary w Allaha”. Zakończył kazanie prosząc Allaha, by zniszczył Jego wrogów. Więcej o Jounusie Kathradzie znaduje się w klipach MEMRI TV nr 8409828980037896753470986950, and 6906.

Aby zobaczyć klip z Jounusem Kathradą w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Wrogość wiernych wobec Żydów jest sprawiedliwa i sensowna”

Jounus Kathrada: Zacznijmy od przypomnienia sobie o tym wrogu, o którym Allah mówi w Koranie, a podam wam znaczenie wersetu: „I Żyd mówi…” Żyd tłumaczy się jako syjoniści, syjonistyczni Żydzi, cokolwiek wolicie…

[…]

Wrogość wiernych wobec Żyda jest oparta na podstawach religijnych.

Ponieważ ludzie wiary nienawidzą Żyda z powodu ich niewiary w Allaha i z powodu ich odrzucenia i zaprzeczania prorokom, i z powodu ich niesprawiedliwosci wobec ludzi.

[…]

Jest różnica między dwoma [rodzajami] wrogości. Wrogość Żydów wobec wiernych jest niesprawiedliwa, podczas gdy wrogość wiernych wobec Żydów jest sprawiedliwa i sensowna. Wierni rozróżniają między Żydami, którzy są wojownikami, tymi którzy są dhimmi, a tymi, z którymi zawarli pakt.

[…]

„Jeśli nie nienawidzisz przeciwników Allaha, nie masz wiary… miejscem dla ciebie nie jest meczet”

Jeśli nie nienawidzisz przeciwników Allaha, nie masz wiary. Idź, znajdź sobie kościół. Idź, znajdź sobie synagogę. Ale miejscem dla ciebie nie jest meczet, jeśli nie nienawidzisz tych, którzy przeklinają Allaha i obrażają go. Powiedziawszy to, nigdy nie nawoływaliśmy do przemocy wobec innych.

[…]

„O Allahu, daj zwycięstwo tym, którzy prowadzą dżihad na rzecz Ciebie”

O Allahu. Daj siłę islamowi i muzułmanom, upokórz niewiernych i politeistów, i zniszcz wrogów islamu. O Allahu, daj zwycięstwo tym, którzy prowadzą dżihad na rzecz Ciebie”.

[…]

O Allahu, pokaż na Twoich wrogach cuda Twojej potęgi. O Allahu, rozprosz ich i rozdziel ich. O Allahu, podziel ich serca. O Allahu, wstrząśnij ziemią pod ich stopami.