W artykule z 7 lutego 2019 r. w jordańskiej gazecie “Al-Dustour” 'Awwad Al-Sakr napisał, że Protokoły mędrców Syjonu, napisane przez przywódców ruchu syjonistycznego, przedstawiają plany przejęcia świata, które Izrael realizuje przez szerzenie chaosu, wojen i zepsucia, i przez przedstawianie każdej krytyki jako antysemityzmu. Dodał, że jest to jedynie czubek góry lodowej i że to, czego nie wiadomo o Protokołach, jest jeszcze bardziej niebezpieczne.

Poniżej podajemy fragmenty jego artykułu:

Okładka Protokołów mędrców Syjonu w arabskim przekładzie (zdjęcie: arabjo.net, 2 października 2018) 

Izrael został założony na ziemi historycznej Palestyny w czasie, kiedy nie pilnowaliśmy naszych interesów. Przywódcy ruchu syjonistycznego planowali osiągnięcie tego celu w pełni od kiedy zorganizowali swój pierwszy Światowy Kongres Syjonistyczny w Bazylei w Szwajcarii w 1897 roku, któremu przewodniczył Theodor Herzl, założyciel ohydnego ruchu syjonistycznego. Ideolodzy [tego ruchu] sformułowali strategiczne plany na przejęcie świata politycznie, ekonomicznie, ideologicznie i przez media, i nazwali ten plan Protokołami mędrców Syjonu. Od tego czasu przywódcy Izraela wykonują [te Protokoły] i realizują je w pełni. Zobaczyłem potrzebę przedstawienia tych szatańskich Protokołów, żebyśmy my [zarówno] przywódcy, jak obywatele, wyciągnęli nauki i zrozumieli głębię przebiegłości i wrogości naszych syjonistycznych wrogów i [zasięg] ich spisków.

Plan obejmuje 23 Protokoły, skupiające się na szerzeniu chaosu, wojny i wewnętrznych zamieszek w świecie, oraz uzasadnienia każdego rodzaju przestępstw przeciwko nie-Żydom, których nazywają gojami, co znaczy „narody”[1]. Mają orzeczenia rabinów [pozwalające im] popełniać każdy rodzaj zbrodni, ohydy i grzechu, by osiągnąć te cele… Protokoły zajmują się także przejęciem edukacji i mediów, ponieważ edukacja wpaja przyszłym pokoleniom pewne postrzeganie i wartości, a prasa kształtuje i kieruje opinią [publiczną]. W dodatku te ohydne Protokoły skupiają się na szerzeniu przekupstwa i korupcji w społeczeństwie, tak samo jak dążą do szerzenia religijnego, plemiennego i sekciarskiego fanatyzmu i do siania wrogości i niechęci między sąsiadującymi krajami, tak że wrogość trwa i jedność nie zwycięża. Innym [celem], na którym skupiają się Protokoły jest psucie moralności, [podstawianie] agentów, prezentowanie Żydów jako prześladowanych i przedstawianie każdego oporu, a nawet krytyki Izraela jako wypływające z antysemityzmu. Skupiają się też na odciąganiu uwagi ludzi przez użycie wszelkiego rodzaju ziemskich przyjemności, rozrywki i sportu, żeby zając masy w ich wolnym czasie sprawami, które są dalekie od polityki. Jednym z ważnych celów [ustanowionych] w Protokołach mędrców Syjonu jest zalewanie krajów zagranicznym długiem, żeby nie były w stanie  dojść do siebie i pozostały przykute do funduszy międzynarodowych, aż ich obywatele tracą wiarę we własne rządy.

Wszystko powiedziane powyżej o ohydnych Protokołach jest tylko czubkiem góry lodowej i ich ukryte [części] są znacznie poważniejsze, straszliwsze i ostrzejsze. Czy nie nadeszła pora dla nas wyciągnięcia nauki, nawet jeśli jesteśmy bardzo spóźnieni [w zrobieniu tego]? „Lepiej późno niż wcale”, mówi przysłowie. Przez całą historię Żydzi byli znani z gry na zwłokę i kłótliwości, nawet [wobec] proroków i boskich posłańców, bo powiedzieli do proroka Mojżesza: „Nie uwierzymy ci, aż zobaczymy Boga własnymi oczyma” [Koran 2:55]. Historia kłótni Mojżesza z Żydami jest dobrze znana: poprosił ich, by zarżnęli krowę jako ofiarę dla Allaha po tym, jak uratował ich przed faraonem, a oni zarzucili go niepotrzebnymi pytaniami…… ”i zabili ją na ofiarę, ale omal tego nie zaniechali” [Koran 2:71]. Innymi słowy, w końcu [zarżnęli krowę], ale tylko po długich wahaniach i nie z wewnętrznego przekonania. To znaczy, że mają naturalną tendencję do kłótni i stawiania niemożliwych warunków. [Jeśli tak traktują proroków] jak mają traktować [zwykłych] ludzi? Nie mamy innej ucieczki, jak ufać Bogu”[2].


[1] The Arabic word used is al-ummiyyoun, which appears in the Quran and was apparently used by the Jews of Arabia during the Prophet’s time to refer to non-Jewish Arabs.

[2] Al-Dustour (Jordan), February 7, 2019.