3 sierpnia Państwo Islamskie (ISIS) w Rakka, prowincji w Syrii oświadczyło w komunikacie, że jego wojownicy stoją twardo podczas ataku na Rakkę, podkreślając, że zajmują pozycję obronną i nie starają się przypuszczać ataków[i].

W komunikacie stwierdzono, że prowadzona „trzecia wojna światowa” przeciwko ich organizacji z celem zdobycia Państwa Islamskiego nie powiedzie się i wezwali wojowników dżihadu do kontynuowania walki do gorzkiego końca przeciwko “niewiernym i apostatom”, żeby zdobyć życie w raju.

Jak długo wrogowie są miażdżeni i otrzymują ciężkie ciosy, napisano w oświadczeniu, wojownicy Państwa Islamskiego będą stali twardo: „Mudżahedini pozostają, na ile to możliwe, w bastionach. Nie kusi ich wkroczenie do przegrywanych bitew. Nie kusi ich wkroczenie do zasadzek wroga i zostanie zdobyczą dla planów koalicji krzyżowców. Mudżahedini nie dokonują rajdów komandoskich, chyba że istnieje pewność [że zadadzą] potężny cios i poważną szkodę [wrogom]. Ich głównym priorytetem jest misja ribat [strzeżenie i fortyfikowanie terytorium]”.

Następnie napisano, że mudżahedini nie zadowolą się niczym poza zwycięstwem, by wywyższyć islam, że ISIS pozostanie na zawsze i że jego ludzie będą kontynuowali prowadzenie dżihadu przeciwko wrogom Allaha. Jego mudżahedini nie boją się niczego i nie przeszkadza im, jeśli zginą, dostaną się do niewoli lub stracą kończyny.

Komunikat kończy się: “Wbijemy bagnety w piersi niewiernych i apostatów, uderzymy w ich koncentracje naszymi jednostkami i zatrujemy im życie naszą wytrwałością”.

 

[i] Telegram.me/ Andad Ahbab, 7 sierpnia 2017.

If you wish to reply, please send your email to memri@memrieurope.org.