Poniższy raport jest darmową próbką z MEMRI Jihad and Terrorism Threat Monitor (JTTM).  Informacja o prenumeracie JTTM znajduje się tutaj.

7 sierpnia 2017 r. Al-Hayat, jeden z oddziałów medialnych Państwa Islamskiego (ISIS) opublikował film przedstawiający australijskiego wojownika, Abu Adama Al-Australi, wzywającego muzułmanów australijskich, którzy nie mogą przybyć do Syrii, do przeprowadzania zamachów w “kraju krzyżowców” lub udania się na Filipiny i walkę z tamtejszym rządem.

Na filmie zatytułowanym” Wewnątrz Kalifatu, część II”, który zamieszczono na wielu kontach Twittera i kanałach Telegram, Al-Australi zwraca się do ludzi żyjących w prowincjach ISIS i wzywa ich, by “pospieszyli pomóc” ich braciom w Rakce, mówiąc: „niewątpliwie, pomoc Allaha jest bliska.

Po wyrecytowaniu “Wersetu miecza” z Koranu: „A kiedy miną święte miesiące, wtedy zabijajcie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie; chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki! Ale jeśli oni się nawrócą i będą odprawiać modlitwę, i dawać jałmużnę, to dajcie im wolną drogę. Zaprawdę, Allah jest przebaczający, litościwy!” [Koran 9:5], Al-Australi mówił po angielsku do tych, którzy nie są w stanie dołączyć do mudżahedinów w Syrii i wzywał ich, by udali się na Filipiny i pomogli „swoim braciom” w walce „przeciwko rządowi krzyżowców na Filipinach”. Krytykował następnie rząd australijski i oskarżył go o „zobowiązanie się do pomocy i wsparcia tyranowi na Filipinach”.

Zwracając się do “monoteistów” w Australii, Al Australi powiedział: “Jeśli nie jesteście w stanie dokonać hidżra, to zadajcie terror niewiernym i ukarzcie ich za ich zbrodnie wobec muzułmanów. Uczyńcie ziemię krzyżowców waszym polem bitwy. Oni są frontowymi liniami wojny. Obrońcy krzyża nie mają przymierza o bezpieczeństwie, więc zabijajcie ich, gdzie ich znajdziecie”.

Wezwał następnie stolarzy i kierowców ciężarówek, by używali gwoździarek i ciężarówek do zabijania, krzyżowania i przejeżdżania niewiernych lub by podpalali ich domy po wlaniu do nich benzyny. Al-Australi groził następnie „krzyżowcom”, mówiąc, że „płomienie, które zaczęły się w Iraku, są teraz u waszych drzwi i ten płomień będzie nasilał się, aż spali krzyżowców w Dabik za przyzwoleniem Allaha”. Film kończy się materiałem zdjęciowym, pokazującym osoby, które przeprowadziły zamachy terrorystyczne na całym świecie z angielskojęzyczną pieśnią dżihadystów słyszalną w tle.

 

Źródło: Telegram/nashernews, 7 sierpnia 2017.

 

If you wish to reply, please send your email to memri@memrieurope.org.