Irański prezydent, Hassan Rouhani, powiedział, że Ameryka i świat będą musieli uklęknąć przed “wielkim narodem” Iranu i będą zmuszeni zrezygnować ze swoich „uciskających” sankcji. Prezydent Rouhani powiedział to podczas publicznego przemówienia, które nadała IRINN TV (Iran) 1 marca 2021 r. Prezydent Rouhani dodał, że fakt, iż “morderczy rzeźnik” [były prezydent USA, Trump] został obalony, jest wielkim zwycięstwem dla Iranu. Następnie powiedział, że nowa administracja Bidena przyznała, że polityka maksymalnego nacisku była błędem i porażką. Prezydent Rouhani powiedział, że fakt, iż ci, którzy narzucili sankcje, przyznali się do porażki tej polityki, jest “największym sukcesem w historii” Iranu.

Aby zobaczyć klip z prezydentem Hassanem Rouhanim w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Ameryka i świat będą musieli uklęknąć przed naszym wielkim narodem”

Prezydent Hassan Rouhani: Ameryka i świat będą musieli uklęknąć przed naszym wielkim narodem i zrezygnować z ich uciskających sankcji. Doprawdy, poszliśmy o krok do przodu i osiągnęliśmy wielkie zwycięstwo:

Morderczy rzeźnik w Ameryce [Trump] został obalony i obecna administracja przyznała, jak dotąd, cztery razy, że [polityka] maksymalnego nacisku poprzedniej administracji była błędem i nie osiągnęła pożądanego rezultatu.

„Ludzie, którzy narzucili na nas sankcje w pełni przyznają teraz, że… sankcje i naciski nie doprowadziły donikąd”

To jest nasz największy sukces w historii: Ludzie, którzy narzucili na nas sankcje w pełni przyznają teraz, że dzięki niezłomności naszego narodu sankcje i naciski nie doprowadziły donikąd.