Irański najwyższy przywódca, Ali Chamenei, powiedział 3 listopada 2020 r. w przemówieniu nadanym przez kanał 1 irańskiej telewizji, że “ataki” Zachodu na honor proroka Mahometa są oznaką ciemiężącej, niesprawiedliwej, ignoranckiej i barbarzyńskiej natury zachodniej cywilizacji. Powiedział także, że USA cierpią na polityczną, obywatelską i moralną dekadencję, która doprowadzi do ich końca niezależnie od tego, kto wygra wybory prezydenckie 2020. Jednak, dodał Chamenei, pewni kandydaci przyspieszą upadek Ameryki bardzie niż inni. Ponadto powiedział, że Izrael musi zostać zniszczony.  

Aby zobaczyć klip z irańskim najwyższym przywódcą, Chameneim w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

Zachód ukrywa swoje barbarzyństwo “wiedzą, nauką i technologią, przy pomocy humanistycznej terminologii i udawanego humanitaryzmu”

Najwyższy przywódca Ali Chamenei: Przez ostatni kilka lat honor Koranu i Proroka był wielokrotnie atakowany w krajach zachodnich, zarówno w Ameryce, jak w krajach europejskich. Jednak żaden z nich nie może naprawdę zaszkodzić honorowi, znakomitości i wielkości szlachetnego Proroka Islamu.

[…]

Nie szkodzą oni Prorokowi, ale my rozumiemy jedną rzecz: te czyny są oznaką ciemiężącej natury zachodniej cywilizacji.

Pokazują, że ta cywilizacja i kultura obejmuje nowoczesną ignorancję i ten wielki ucisk w swojej naturze. Jest tak barbarzyńska. Oczywiście, ukrywają to barbarzyństwo wiedzą, nauką i technologią, przy pomocy humanistycznej terminologii i udawanego humanitaryzmu. Pokazują się nosząc krawaty i wodę kolońską, i używają tych rzeczy by ukryć swoje prawdziwe barbarzyństwo.

Dlatego też żadna szkoda nie będzie dokonana islamowi lub Prorokowi, ale to jest narzędzie, które umożliwia nam zapoznanie się z tą cywilizacją. To naprawdę jest barbarzyńska cywilizacja i unieszczęśliwiła swoją ludność.

Nawet teraz, setki lat po powstaniu tej cywilizacji, po Renesansie, możecie zobaczyć nierówność, biedę, niesprawiedliwość i zawstydzający brak moralnej dyscypliny w krajach europejskich i w Ameryce.

[…]

„Fałszywy reżim syjonistyczny bez wątpienia zostanie zniszczony”

Sprawa palestyńska będzie trwała i Palestyna będzie Palestyną. Fałszywy reżim syjonistyczny bez wątpienia zostanie zniszczony. Ale te kraje [które znormalizowały stosunki z Izraelem] blokują tę drogę jak tylko mogą.

Ich stosunki [są] z rabującym i mordującym zbrodniarzem, reżimem syjonistycznym.

[…]

„Nie ma znaczenia, kto wygra te wybory… Amerykański reżim poważnie cierpi z [powodu] politycznej, obywatelskiej i moralnej dekadencji”

Jedną bardzo wyraźną sprawą jest polityczna, obywatelska i moralna dekadencja amerykańskiego reżimu. Nie ma znaczenia, kto wygra te wybory. Szczerze mówiąc, Amerykański reżim poważnie cierpi z [powodu] politycznej, obywatelskiej i moralnej dekadencji. To nie jest moja opinia – oni sami to mówią. To mówią rzecznicy, pisarze i myśliciele.

W ostatnich latach napisano i szeroko rozprowadzano wiele książek i publikacji, i one nieco uchyliły kurtyny. Czytałem jedną z tych książek, która została przetłumaczona na perski i jest pełna dowodów dekadencji politycznego reżimu Ameryki i działań prezydenta Ameryki. Takie imperium nie będzie trwało długo. Jest jasne, że polityka lub reżim, które dochodzą do tego punktu, nie mogą trwać długo i zostaną zniszczone. Oczywiście, są ci, którzy przyspieszą to zniszczenie, jeśli dojdą do władzy, i są ci, którzy opóźnią je trochę. Tak czy inaczej, to jest prawda.