IRINN TV poinformowała 16 kwietnia 2019 r., że irański Madżlis zatwierdził przeważającą większością głosów ustawę, która uznaje U.S. Central Command (CENTCOM) za organizację terrorystyczną. Irański minister obrony, generał Amir Hatami, powiedział: “Amerykańskie oszustwo i sankcje stały się nieskuteczne”. Dodał, że 26 rund sankcji, wycofanie się USA z JCPOA i uznanie IRGC za organizację terrorystyczną “ dowodzą, że amerykańska broń sankcji nie jest dłużej w stanie strzelać do celu”.  Hossein Naghavi-Hosseini, z Komitetu Spraw Zagranicznych i Bezpieczeństwa, powiedział IRINN TV: „Wszystkie siły USA rozlokowane w regionie, wszystkie ich instalacje, ich bazy i cały apparat logistyczny w ich dyspozycji są uważane za byty terrorystyczne”. Dodał, że wszystkie bazy USA i ich personel “powinny być traktowane jako bazy terroru”. Mohammad Ali Vakili, członek Madżlisu, powiedział IRINN TV, że jest to tylko pierwsza ustawa z grupy ustaw “majacych na celu przeciwstawienie się wrogim krokom rządu amerykańskiego przeciwko narodowi irańskiemu” i że USA należy ostrzec przed podejmowaniem dalszych kroków w przyszłości.

Aby zobaczyć klip z irańskiego Madżlisu w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Broń sankcji USA nie jest dłużej zdolna strzelać do celu”

Prezenterka: Podczas dzisiejszej popołudniowej sesji Madżlis ratyfikował ustawę w reakcji na uznanie IRGC przez USA za organizację terrorystyczną.

Irański poseł: Głosowanie skończone. Ustawa jest zatwierdzona przeważającą [liczbą] głosów.

Członkowie Madżlisu: Śmierć Ameryce! Śmierć Ameryce!

„Wszystkie siły USA rozlokowane w regionie, wszystkie ich instalacje, ich bazy i cały apparat logistyczny w ich dyspozycji są uważane za byty terrorystyczne ”

Generał Amir Hatami: Oszustwa i sankcje Ameryki stały się nieskuteczne. To spowodowało, że rozpoczęli błędne koło, uznając część irańskiego reżimu za terrorystów. Dwadzieścia sześć rund sankcji w minionych dwóch latach, wycofanie się USA z JCPOA i spisek, by uznać IRGC za organizację terrorystyczną “ dowodzą, że amerykańska broń sankcji nie jest dłużej w stanie strzelać do celu.

Reporter IRINN Reza Saffari: Ta ustawa ma 13 klauzul. Pierwsza klauzula stanowi, że siły U.S. Central Command, CENTCOM i wszystkie podporządkowane mu organizacje są uznane za terrorystów.

Hossein Naghavi-Hosseini: W innych klauzulach definiujemy rolę sił zbrojnych w egzekwowaniu prawa. Zgodnie z tymi klauzulami wszystkie siły USA rozlokowane w regionie, wszystkie ich instalacje, ich bazy i cały apparat logistyczny w ich dyspozycji są uważane za byty terrorystyczne, i te bazy – wliczając ludzi w nich – powinny być traktowane jako bazy terroru.

„Rząd USA powinien wiedzieć z całą pewnością, że dzisiejsza ustawa jest progiem, nie zaś sufitem, naszych działań – wprowadzimy więcej ustaw, zależnie od kroków, jakie podejmie rząd USA”

Mohammad Ali Vakili: Ta ustawa nie jest końcowa Jest jedną z grupy ustaw skierowanych przeciwko wrogim krokom rządu amerykańskiego przeciwko irańskiemu narodowi. Dlatego rząd USA powinien wiedzieć z całą pewnością, że dzisiejsza ustawa jest progiem, nie zaś sufitem, naszych działań. Wprowadzimy więcej ustaw, zależnie od kroków, jakie podejmie rząd USA.