Ten klip jest składanką piątkowych kazań nadanych na różnych irańskich kanałach telewizyjnych 12 kwietnia 2019 r. po uznaniu przez Stany Zjednoczone IRGC za organizację terrorystyczną. Ajatollah Mohammad Ali Movahedi-Kermani, członek Zgromadzenia Ekspertów, powiedział w kazaniu w Teheranie, które nadał kanał 1 TV, że „oświadczenie głupiego Trumpa” jest sprzeczne z każdą międzynarodową zasadą i jest dowodem, że Ameryka jest “matką wszelkiego terroryzmu”. Powiedział, że wszyscy Irańczycy są strażnikami Rewolucji i dodał: “Nie baw się ogonem lwa. IRGC może zamienić Tel Awiw w gruzy swoimi pociskami”. Mohammad Mochtari powiedział w kazaniu w Birdżand, ktore nadała Chorasan Dżonoobi TV, że prezydent Trump działa, jakby nadal zarządzał agencją nieruchomości i że IRGC będzie “bardziej zdecydowanie” walczyć z arogancją niż w przeszłości, dodając, że amerykańska armia i jej “zaciężni terroryści” nie będą dłużej w stanie nigdzie znaleźć bezpieczeństwa. Abolghasem Jaghoubi powiedzial w kazaniu w Bodżnurd, ktore nadała Chorasan Szomali TV, że wszyscy Irańczycy są “członkami” IRGC, a publiczność skandowała: “Co myśli Ameryka? Iran jest pełen członków IRGC”. Jaghoubi powiedział: „Czy wszyscy jesteśmy terrorystami? Bardzo dobrze, jesteśmy… Przyjdźcie i walczcie, a zobaczymy, kto jest bohaterem”. Powiedzial, że Iran chce, by Ameryka przestała istnieć.

Aby zobaczyć klip z piątkowymi kazaniami z irańskiej telewizji MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

Kanał 1, irańska telewizja ”Panie Trump, niech pan nie bawi się ogonem lwa, jeśli Przywódca pozwoli, [IRGC] może zamienić Tel Awiw w gruzy swoimi pociskami”

Mohammad Ali Movahedi-Kermani: Organy rządowe i siły militarne każdego kraju stanowią ważną część władzy i uznawanie ich za organizacje terrorystyczne jest sprzeczne z każdą międzynarodową zasadą, prawem i regułą. Nie wiem, jakie są kwalifikacje głupiego Trumpa. Nie wiem, co on robi, ani co myśli, że robi. Jak jest to możliwe?

[…]

Dzisiaj wszyscy ludzie świata, a szczególnie narody regionu, otrzymały dowód, że Ameryka jest matką wszelkiego terroryzmu.

Tłum: Allah Akbar! Allah Akbar! Allah Akbar! Chamenei jest Przywódcą! Śmierć tym , którzy sprzeciwiają się rządom Prawoznawcy! Śmierć Anglii! Śmierć hipokrytom i niewiernym! Śmierć Izraelowi!

[…]

Mohammad Ali Movahedi-Kermani: To IRGC sprowadził klęskę na nikczemnych potomków Ameryki w regionie i udaremnił realizację celów Ameryki w regionie. Dlatego absurdalne jest twierdzenie, że USA sprzeciwia się terroryzmowi i że IRGC jest [grupą] terrorystyczną.

[…]

Ci idioci nie wiedzą, że my wszyscy jesteśmy IRGC. Wszyscy Irańczycy są strażnikami rewolucji.

Tłum: Allah Akbar! Allah Akbar! Allah Akbar! Chamenei jest Przywódcą! Śmierć tym , którzy sprzeciwiają się rządom Prawoznawcy! Śmierć Anglii! Śmierć hipokrytom i niewiernym! Śmierć Izraelowi!

[…]

Mohammad Ali Movahedi-Kermani: Panie Trump, ty biedaczku! Ty nie znasz jeszcze IRGC. IRGC stoi jak twarda góra i pilnuje rewolucji i jej osiągnięć. Panie Trump, niech pan nie bawi się ogonem lwa. Jeśli Przywódca pozwoli, [IRGC] może zamienić Tel Awiw w gruzy swoimi pociskami.

Tłum: Allah Akbar! Allah Akbar! Allah Akbar! Chamenei jest Przywódcą! Śmierć tym , którzy sprzeciwiają się rządom Prawoznawcy! Śmierć Anglii! Śmierć hipokrytom i niewiernym! Śmierć Izraelowi!

[…]

Kazanie w Birdżand Chorasan Dżonoobi TV – IRGC „będzie walczyć z arogancją bardziej zdecydowanie niż w przeszłości, będzie cierniem w oku ciemiężcy… Amerykańska armia i jej zaciężni terroryści nigdzie nie znajdą już bezpieczeństwa”  

Mohammad Mochtari: Najważniejszą rzeczą w tych dniach jest niekonwencjonalna, nielegalna i irracjonalna głupota bezmózgiego prezydenta aroganckich i pożerających świat Stanów Zjednoczonych. On myśli, że nadal zarządza agencją nieruchomości. On myśli, że świat jest agencją nieruchomości do jego dyspozycji. [IRGC] jest oficjalną siłą militarną państwa członkowskiego ONZ i z powodu jego głupoty, bezczelności i infantylizmu – jak również rozpaczy, zazdrości i urazy – [Trump] myśli, że ma prawo przedstawiać go jako [grupę] terrorystyczną.  To zdecydowanie nie jest zachowanie kraju utrzymującego [że jest supermocarstwem]. To jest bezpodstawny i nielegalny krok. To zachowanie jest spowodowane przez wojnę psychologiczną i infantylne kompleksy, i nie będzie miało żadnego wpływu na działalność naszego umiłowanego IRGC.  IRGC cieszy się poparciem narodu i to widać wyraźnie w tych dniach. Własną ręką Trump dodał  pieczęć z napisem „anty-arogancja” do tabeli IRGC.

Z wolą Allaha, [IRGC] będzie walczyć z arogancją bardziej zdecydowanie niż w przeszłości. Będzie cierniem w oku ciemiężcy i światłem w oku ciemiężonego. Amerykańska armia i jej zaciężni terroryści nie znajdą już nigdzie bezpieczeństwa.

[…]

Kazanie w Bondżurd, Chorasan Szomali TV – „Ameryko, nie chcemy od ciebie niczego, chcemy tylko, żebyś przestała istnieć, ponieważ jesteś matką wszelkiego zepsucia w tym kraju – nie chcemy, żebyś istniała”

Abolghasem Jaghoubi: Oni myślą, że tylko ludzie, którzy noszą zielone i insygnia IRGC, są strażnikami rewolucji. Spójrzcie na dzisiejszy Iran. Słyszycie to hasło w całym Iranie. Wszyscy mówią: jesteśmy członkami IRGC, Co myśli Ameryka? Iran jest pełen członków IRGC.

[…]

Tłum: Co myśli Ameryka? Iran jest pełen członków IRGC. Co myśli Ameryka? Iran jest pełen członków IRGC. Co myśli Ameryka? Iran jest pełen członków IRGC. Co myśli Ameryka? Iran jest pełen członków IRGC

Abolghasem Jaghoubi: Okay, teraz, kiedy Iran jest pełen członków IRGC – z kim Ameryka chce walczyć? Kogo nazywa terrorystą? Czy wszyscy jesteśmy terrorystami? Bardzo dobrze. Jesteśmy. Pokażcie to.

Jeśli jesteś mężczyzną, pokaż to. Jeśli widzicie nas jako terrorystów, chodźcie na pole bitwy. Przyjdźcie i walczcie, a zobaczymy, kto jest bohaterem.

[…]

W ”Guardianie” jeden z tych ludzi Zachodu powiedział: ”[Kasem] Soleimani jest przerażający. Jest wszędzie i nigdzie”. Amerykanie to powiedzieli.

[…]

Inny powiedział: „Jeśli zobaczę Soleimaniego, zapytam go: czego chcesz od nas?”

[…]

Chciałbym odpowiedzieć tej osobie. W imieniu generała Soleimaniego chciałbym odpowiedzieć temu Amerykaninowi. Był w tym kraju człowiek o nazwisku [Hassan] Modarres i doprowadzał [króla] Rezę Chana do szaleństwa. Pewnego dnia Reza Chan zapytał Modarresa: „Czego chcesz ode mnie?” Modarres odpowiedział: „Niczego poza twoim życiem”. To jest także odpowiedź generała Soleimaniego: „Ameryko, nie chcemy od ciebie niczego, chcemy tylko, żebyś przestała istnieć, ponieważ jesteś matką wszelkiego zepsucia w tym kraju – nie chcemy, żebyś istniała”.