29 marca 2019, Al-Nujaba TV (Irak) nadała reportaż o zagranicznym wsparciu NGO działających w Iraku. Hamid Al-Husseini, sekretarz generalny Związku Irackiego Radia i Sieci Telewizyjnych, powiedział, że około 3 tysiące „podejrzanych” NGO, które działają w Bagdadzie, założył amerykański okupant, a celuje w iracką młodzież. Powiedział, że większością tych NGO kierują większe organizacje, które są finansowane przez Żydów. Iracki politolog Mahmoud Al-Haszemi powiedział, że NGO są częścią „miękkiej wojny” prowadzonej przez USA i Izrael, by podzielić irackie społeczeństwo i wprowadzić do niego zachodnie wartości. Haszem Al-Kindi z Ośrodka Badań Al-Hadaf powiedział, że niektóre z tych NGO organizują festiwale w Iraku. Dał przykład festiwalu latawców na poparcie irackich sił bezpieczeństwa i twierdził, że jego głównym celem w rzeczywistości było tańczenie, śpiewanie i swobodne kontaktowanie się ludzi przeciwnych płci. Powiedział, że latawce były w kolorach flagi LGBT. Al-Kindi powiedział także, że NGO zachęcają kobiety do ubierania się w sposób sprzeczny z prawem szariatu i wpływają na mężczyzn, by przycinali brody na podobieństwo Theodora Herzla.

Aby zobaczyć klip z Hamidem Al-Husseinim w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Głównym celem [festiwalu latawców] było mieć chłopców i dziewczęta w tym samym miejscu, były tam tańce, śpiewanie i mieszanie się”, latawce „były w barwach homoseksualistów”

Reporter: W tym odcinku ujawnimy ważne szczegóły o NGO działajacych w Iraku – jak są kierowane i co właściwie robią w Iraku.

[…]

Hamid Al-Husseini: Jest około 3 tysiące NGO działających dzisiaj w samym Bagdadzie. Wszystkie te organizacje – większość z nich założył okupant [USA] – celują w [iracką] młodzież, która jest mocną stroną kraju.

[…]

Te NGO są podejrzane i mają bardzo silne wsparcie zagraniczne. „Miłe” jest to, że te NGO, które celują w źródło siły narodu irackiego, są wspierane przez pięć lub sześć [większych] organizacji. Kiedy sprawdzicie [je], zobaczycie, że założycielami tych organizacji byli Żydzi.

Mahmoud Al-Haszemi: Te NGO są bardzo ważnym celem wywiadu dla USA i Izraela. Używają ich w ramach „miękkiej wojny” przeciwko narodowi. Jej pierwszą zasada jest podzielenie [irackiego] społeczeństwa i wprowadzenie do niego zachodnich wartości.

[…]

Hamid Al-Husseini: Na przykład, w Holandii, Belgii, Niemczech, Anglii, Ameryce i UE założycielami wszystkich tych NGO są Żydzi.

[…]

Haszem Al-Kindi: Są NGO, które organizują festiwale w Bagdadzie. Żeby dać jeden przykład, możemy wspomnieć festiwal latawców. Ten festiwal odbył się w parku Abu Nawas i jego hasłem było ”Poparcie dla Sił Bezpieczeństwa”. Możemy zobaczyć, że głównym celem było mieć chłopców i dziewczęta w tym samym miejscu. Były tam tańce, śpiewanie i mieszanie się, a wszystkie latawce, które tam puszczano były w barwach homoseksualistów.

„Są NGO, które utrzymują, że wzmacniają kobiety, ale… chcą, żeby kobiety występowały przeciwko wszystkim religijnym i społecznym restrykcjom, nie chcą, żeby kobiety były wolne – chcą, żeby były poza kontrolą”

Są NGO, które utrzymują, że wzmacniają kobiety, ale w rzeczywistości chcą, żeby kobiety występowały przeciwko wszystkim religijnym i społecznym restrykcjom. Nie chcą, żeby kobiety były wolne – chcą, żeby były poza kontrolą.

[…]

Interweniują także w sprawie ubioru. Dzisiaj widzimy ubrania, które w ogóle nie mają nic wspólnego z hidżabem.

[…]

Mówią, na przykład, że ciasne spodnie lub ciasne spódnice dla kobiet nie są sprzeczne z zasadami szariatu. Ta kwestia nie dotyczy tylko kobiet, ale także młodych mężczyzn. Jest pewien rodzaj ubrania i pewien rodzaj dodatków, które są uważane za modne – a nawet sposób, w jaki przycinasz brodę… Kształt brody, który stał się ostatnio powszechny, przypomina brodę Theodora Herzla, założyciela syjonizmu.