Poniższe fragmenty pochodzą z wywiadu z irańskim ekspertem ds. polityki Hosseinem Haggy, który nadał Irański Kanał Wiadomości (IRINN) 28 maja 2010 r.

Żeby zobaczyć ten klip, odwiedź http://www.memritv.org/clip_transcript/en/2500.htm .

Hossein Haggy: Jeśli chodzi o panowanie syjonistów nad losem społeczeństw ludzkich, szczególnie na Bliskim Wschodzie, który jest ważnym geo-strategicznym ośrodkiem na świecie, a szczególnie w odniesieniu do świata islamu i muzułmanów – syjoniści ustanowili coś zwanego Instytut Badawczy Bliskiego Wschodu.

Ten instytut nazywa się MEMRI. Ma siedzibę w Waszyngtonie i oddziały w krajach europejskich i arabskich. Ten instytut został tajnie założony około roku 1992-1993. Ich kwatera główna znajduje się w okupowanej Jerozolimie. Na czele tego skrajnie tajnego instytutu stoi Yigal Carmon, który ma historię 20 lat w polityce i w kierowaniu wywiadem izraelskim.

Dzisiaj 700 do 800 tysięcy ludzi na całym świecie jest związanych z tym instytutem i wysyłają oni i otrzymują informacje. Co ciekawe, większość głównych gazet i agencji informacyjnych na świecie, takich jak Reuters i Associated Press, a także w Europie i w Anglii, takich jak „The Times” w Londynie i „The Sun”, który propaguje zepsucie, oraz wszystkie podejmujące decyzje systemy dowodzonej przez Amerykę arogancji, są pod wpływem idei rozwijanych przez MEMRI.

Każde wydarzenie na Bliskim Wschodzie, czy to polityczne, ekonomiczne, kulturalne, literackie, społeczne czy cokolwiek… Oni informują o tym online i analizują wszystkie te wydarzenia dla świata. Wszystkie książki, gazety i agencje informacyjne są oparte – do rozmiarów 50-60% – na cytatach z instytutu MEMRI, który jest całkowicie rządzony przez wpływowych syjonistów w Ameryce. Taka jest wredna polityka, stosowana przez syjonistów za kulisami dziedzin politycznych, kulturalnych i społecznych.