9 czerwca 2010 r. Conseil Supérieur de l’Audiovisuel (CSA), francuski organ nadzorujacy radio i telewizję, umieścił na swojej oficjalnej stronie internetowej oświadczenie o telewizji Hamasu Al-Aqsa TV, która jest nadawana przez firmę Eutelsat z siedzibą w Paryżu. Oświadczenie stwierdza: “Ponieważ ten kanał [Al-Aqsa] wielokrotnie nadawał programy ignorujące zakaz [tj. europejską regulację prawną zabraniająca podżegania w telewizji], CSA zażądał od Eutelsat, by zakończył nadawanie tego kanału [Al-Aqsa]…” [1] Al-Aqsa nadawała w Europie via Eutelsat z pogwałceniem orzeczenia Unii Europejskiej od momentu powstania w styczniu 2006 r.

Dwa dni wcześniej, 7 czerwca 2010 r., rzecznik francuskiego ministerstwa spraw zagranicznych otrzymał ostrzeżenie od Komisji Europejskiej, że Al-Aqsa wielokrotnie naruszała przepisy europejskie. UE wezwała Francję, by podjęła działanie zablokowania lub zmodyfikowania programów Al-Aqsa w krajach członkowskich UE z powodu „podżegania do nienawiści lub przemocy z przyczyn religijnych lub narodowościowych”. Komisja Europejska poprosiła władze francuskie, by podporządkowały się regulacjom prawnym Télévisions sans frontiers (Telewizja bez granic, TVSF) przeciwko nadawaniu podżegania w telewizji [2] .

Zarówno wezwanie Komisji Europejskiej, jak i decyzja CSA oparte są na następujących klipach MEMRI TV: No. 2169, „Parlamentarzysta Hamasu i duchowny Yunis Al-Astal o świńskiej grypie i ‘braciach małp i świń’”; No. 2128, „Egipska psycholog dr Wafa Musa: Żydzi zasłużyli na unicestwienie przez Hitlera”; i No. 2060, „Brytyjski parlamentarzysta George Galloway ignoruje międzynarodowe sankcje przeciwko Hamasowi i porównuje Tony Blaira do konia Kaliguli”.

MEMRI rozpoczęło informowanie władz francuskich o Al-Aqsa TV w roku 2008

Proces [prowadzący do] zakazania Al-Aqsa TV rozpoczął się latem 2008 r., kiedy MEMRI TV ogłosił przetłumaczone klipy z tego kanału, które zawierały podżeganie. Wszystkie następne posunięcia w celu zakazania Al-Aksa TV opierały się na badaniach MEMRI.

Wrzesień 2008-styczeń 2009

· 2 września 2008: Artykuł zatytułowany „Al-Aqsa, la chaîne télévisée du Hamas” („Al-Aqsa, telewizyjny kanał Hamasu”), oparty całkowicie na badaniach MEMRI i ujawniający podżeganie w Al -Aqsa TV [3] został ogłoszony na blogu „Le Monde”. MEMRI przekazał ten artykuł do Rady Przedstawicielskiej Francuskich Instytucji Żydowskich (CRIF) z dokumentacją pokazująca, że Al-Aqsa TV nadawana jest przez Eutelsat.

· Styczeń2009: MEMRI poinformował CRIF że Al-Aqsa TV nadaje na dwóch satelitach, Eurobird 2 and Eurobird 9, obu należących do Eutelsat. MEMRI dostarczył CRIF zestaw fragmentów z Al-Aqsa TV przetłumaczonych na francuski wraz z linkami do niedawnych klipów z Al-Aqsa TV, zawierających podżeganie, wziętych z witryny MEMRI TV. CRIF poinformował następnie MEMRI, że wyśle oficjalny list do CSA, francuskiego ministerstwa kultury i francuskiego premiera.

· 10 stycznia 2009: Francuskie pismo głównego nurtu “Le Nouvel Observateur” opublikowało artykuł stwierdzający, że Al-Aqsa TV jest zakazana w Europie. Przed tym Al-Aqsa TV oznajmiła, że zacznie nadawać w Europie poprzez Eutelsat; nadaje jednak mniej niż 24 godziny, po ostrzeżeniu z CSA [4] .

Marzec 2009

CSA ostrzegł Eutelsat o pogwałceniach dokonywanych przez Al-Aqsa TV zawartością swoich programów w dniach 9 marca, 14 maja i 15 maja 2009 [5] . W tym samym czasie MEMRI TV ogłosił przetłumaczone klipy z Al-Aqsa TV:


Zakaz Al-Aqsa TV poprzedziły europejskie zakazy innych kanałów telewizyjnych arabskich i irańskich – oparte na badaniach MEMRI

Przed zakazem Al-Aqsa TV, CSA także w oparciu o badania MEMR, zakazał Al-Manar TV Hezbollahu i Sahar TV Iranu, we Francji i w całej Europie. W 2006 r. CSA wydał także ostrzeżeni saudyjskiemu kanałowi Iqraa TV w oparciu o badania MEMRI.

Obecnie MEMRI pracuje ze swoimi europejskimi partnerami, żeby zakazać egipski kanał satelitarny Al-Rahma. CSA już ostrzegł Eutelsat w sprawie podżegania nadawanego przez ten kanał, ale Al-Rahma próbuje znaleźć inne sposoby nadawania: Al-Rahma przestała nadawać na poprzedniej częstotliwości przez Eutelsat’s Atlantic Bird 4A i zaczęła nadawać na nowej częstotliwości, także poprzez Eutelsat, jak również zmieniła nazwę kanału z Al-Rahma na Nasem Al-Rahma („Przechadzki Al-Rahma”).

Podczas wykładu w czerwcu 2009 r. wygłoszonego przez prezydenta MEMRI Yigala Carmona dla wysokich funkcjonariuszy CSA, prezydent międzynarodowej współpracy i spraw radia i telewizji, Marie-Laure Denis, podziękowała MEMRI za dostarczanie CSA tak cennego materiału.

Sankcje USA wobec Al-Aqsa TV

Akcję francuska w tym tygodniu poprzedziły sankcje Ministerstwa Finansów USA przeciwko Al-Aqsa TV i innej związanej z Hamasem organizacji w Gazie, Islamskiemu Bankowi Narodowemu (INB), 18 marca 2010 r. Akcja USA, podjęta zgodnie z Dekretem Prezydenckim 13224, zamraża wszystkie aktywa, jakie Al-Aqsa TV lub INB mają pod jurysdykcją USA i zabrania osobom w USA wchodzenia w jakiekolwiek transakcje z nimi. Celem tych sankcji są między innymi terroryści i organizacje terrorystyczne. Ministerstwo Finansów stwierdziło, że Al-Aqsa TV jest finansowana i kontrolowana przez Hamas, służąc jako najważniejsze medium Hamasu, nadajace programy “przeznaczone do rekrutowania dzieci, by zostały zbrojnymi bojownikami Hamasu i zamachowcami-samobójcami po dorośnięciu”.

O MEMRI TV Monitor Project

Odwiedź stronę MEMRI TV poświęconą Al-Aqsa TV http://www.memritv.org/content/en/tv_channel_indiv.htm?id=175 .

Jak wspomniano, MEMRI monitoruje Al-Aqsa TV od jej powstania i informuje także rząd USA o Hamasie – włącznie z Ministerstwem Finansów i członkami Kongresu, jak również władze z innych krajów zachodnich poza Francją, takich jak Wielka Brytania, Niemcy, Włochy i inne. MEMRI jest jedyną organizacja w USA, która monitoruje i tłumaczy Al-Aqsa TV; MEMRI TV Monitor Project (http://www.memritv.org/ ) ma największe archiwum przetłumaczonych klipów z tego kanału.

MEMRI TV Monitor Project wyprodukował tysiące klipów i setki godzin projekcji – największe archiwum na świecie. MEMRI TV jest oglądana w 197 krajach na całym świecie i jej witryna internetowa ma do dnia dzisiejszego ponad 20 milionów odwiedzających. MEMRI TV Project monitoruje przez całą dobę ponad 50 kanałów z Iranu i świata arabskiego. MEMRI TV jest także dostępna po francusku (http://www.memritv.org/francais ).

Klipy z archiwum MEMRI TV o Al-Aqsa TV

MEMRI TV Clip No. 2504 – MEMRI doniesienia o flotylli: Imam Ahmad Ibrahimi, koordynator delegacji algierskiej do “Flotylli Wolności”: Nasza nienawiść do niech jest tak wielka, że chcielibyśmy być bombami i wybuchnąć wśród tych braci małp i świń

To view this clip, visit (Żeby zobaczyć ten klip, odwiedź)http://www.memritv.org/clip/en/0/0/0/0/0/0/2504.htm

MEMRI TV Clip No. 2494 – MEMRI doniesienia o flotylli: Egipski duchowny Salem Abu Al-Futouh salutuje “mudżahedinom”, którzy zginęli w starciu z flotyllą i mówi: „Gdyby miliard muzułmanów na świecie bzyczało jak muchy, siła Żydów zniknęłaby”; „Okrucieństwo gnieździ się w sercach tych ludzi”

To view this clip, visithttp://www.memritv.org/clip/en/0/0/0/0/0/0/2494.htm

MEMRI TV Clip No. 2490 – MEMRI doniesienia o flotylli: Mieszkający w Gazie jemeński profesor Abd Al-Fatah Numan: Choć bohaterzy flotylli bardzo pragną dotrzeć do Gazy, opcja męczeństwa jest dla nich bardziej pożądana

To view this clip, visithttp://www.memritv.org/clip/en/0/0/0/0/0/0/2490.htm

MEMRI TV Clip No. 2468 – Indoktrynacja o męczeństwie w programie dla dzieci telewizji Hamasu

To view this clip, visithttp://www.memritv.org/clip/en/0/0/0/0/0/0/2468.htm

MEMRI TV Clip No. 2466 – Duchowny Hamasu: Wybuch wulkanu na Islandii – karą Allaha dla Europejczyków

To view this clip, visithttp://www.memritv.org/clip/en/0/0/0/0/0/0/2466.htm

MEMRI TV Clip No. 2457 – Dziewczynki w Al-Aqsa TV: Chcemy walczyć o wyzwolenie Jerozolimy

To view this clip, visithttp://www.memritv.org/clip/en/0/0/0/0/0/0/2457.htm

MEMRI TV Clip No. 2443 – Legenda o krwi w telewizji Hamasu – Prezydent Amerykańskiego Ośrodka Badań Islamskich dr Sallah Sultan: Żydzi mordują nie-Żydów i używają ich krwi, żeby zagnieść macę na Paschę

To view this clip, visithttp://www.memritv.org/clip/en/0/0/0/0/0/0/2443.htm

MEMRI TV Clip No. 2436 – Yousuf Al-Sharrafi, Członek Palestyńskiej Rady Ustawodawczej z ramienia Hamasu wzywa do operacji samobójczych w izraelskich autobusach i restauracjach

To view this clip, visithttp://www.memritv.org/clip/en/0/0/0/0/0/0/2436.htm

MEMRI TV Clip No. 2430 – Wideminister Dziedzictwa Religijnego Hamasu, Abdallah Jarbu: Tylko szaleniec uznałby Żydów za ludzi

To view this clip, visithttp://www.memritv.org/clip/en/0/0/0/0/0/0/2430.htm

MEMRI TV Clip No. 2424 – Funkcjonariusz Hamasu, Ismail Radhwan: Ktokolwiek powstrzymuje się od poparcia Jerozolimy, skończy w ogniu piekielnym z małpami i świniami – Żydami

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/0/0/0/0/0/0/2424.htm

MEMRI TV Clip No. 2419 – Pacynki w progranie telewizji Hamasu zachęcają dzieci do wyzwolenia Jerozolimy

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/2419.htm .

MEMRI TV Clip No. 2415 – Minister Dziedzictwa Religijnego Hamasu: Żydzi są bakteriami, nie zaś istotami ludzkimi

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/2415.htm .

MEMRI TV Clip No. 2413 – Indoktrynacja dzieci: rysunkowe filmy w telewizji Hamasu

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/2413.htm .

MEMRI TV Clip No. 2398 – Egipski duchowny, Wagdi Ghoneim: Modlimy się do Allaha, by być terrorystami, jeśli dżihad znaczy terroryzm

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/2398.htm .

MEMRI TV Clip No. 2332 – Dr Kifah Al-Ramali w telewizji Hamasu: Prawdziwą palestyńską królową piękności jest matka walcząca w dżihadzie

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/2332.htm .

MEMRI TV Clip No. 2323 – Nowy antysemicki film rysunkowy oczernia Autonomię Palstyńską – siły bezpieczeństwa AP pomagają stereotypowym, pijącym krew Żydom

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/2323.htm .

MEMRI TV Clip No. 2313 – Brytyjski parlamantarzysta George Galloway w „Lifeline 3 Convoy” Viva Palestine spotyka się z przedstawicielami Hamsu

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/2313.htm .

MEMRI TV Clip No. 2309 – Jemeński duchowny, Abd Al-Majid Al-Zindani stawia wyzwanie Charlesowi Darwinowi: Żydzi są braćmi małp i świń, my pochodzimy od ludzi

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/2309.htm .

MEMRI TV Clip No. 2291 – Antysemicki film rysunkowy przedstawia stereotypowych Żydów, oskarżając izraelski system edukacyjny o rasizm

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/2291.htm .

MEMRI TV Clip No. 2260 – Palestyński historyk, dr Ibrahim Al-Sinwar: Starożytni Egipcjanie mieli prawo zmuszania Żydów do pracy przy budowie Pithom i Raamses; Benjamin Franklin ostrzegał przed Żydami

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/2260.htm .

MEMRI TV Clip No. 2169 – Parlametarzysta Hamasu i duchowny, Yunis Al-Astal, o świńskiej grypie i “braciach małp i świń”

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/2169.htm .

MEMRI TV Clip No. 2162 – Przywódca Hamasu Khaled Maszal: Opór w Palestynie, Libanie, Iraku i Afganistanie doprowadził wyborców w USA do opcji zmiany

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/2162.htm .

MEMRI TV Clip No. 2128 – Egipska psycholog, dr Wafa Musa: Żydzi zasłużyli na unicestwienie przez Hitlera

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/2128.htm .

MEMRI TV Clip No. 2080 – O piątkowym kazaniu w telewizji Hamasu: Wzywa do unicestwienia Żydów, których porównuje z psami

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/2080.htm .

MEMRI TV Clip No. 2078 – Hamas TV na 1 kwietnia: Można kłamać żonie i wrogowi

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/2078.htm .

MEMRI TV Clip No. 2073 – Żydzi przedstawieni jako ludzie pijący krew w antysemickiej sztuce nadanej przez telewizję Hamasu

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/2073.htm .

MEMRI TV Clip No. 2060 – Brytyjski palamentarzysta, George Galloway, ignoruje sankcje międzynarodowe i porównuje Tony Blaira do konia Kaliguli

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/2060.htm .

MEMRI TV Clip No. 2028 – Nowy miś Nassur w Al-Aqsa TV przysięga zaciągnąć się do militarnego skrzydła Hamasu

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/2028.htm .

MEMRI TV Clip No. 2018 – Wnuczka i żona terrorystów Izz Al-Dina Al-Qassama i Abdallaha Azzam namawiają palestyńskie kobiety do poświęcenia swoich dzieci

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/2018.htm .

MEMRI TV Clip No. 2000 – Króliczek Assud z telewizji Hamasu zabity; na łożu śmierci wzywa do wyzwolenia Tel Awiwu i Hajfy

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/2000.htm .

MEMRI TV Clip No. 1981 – Psychologiczna wojna Hamasu: Al-Aqsa TV wzywa Izraelczyków, by “wrócili tam, skąd przyszli” i obiecuje “wielki prezent w wieczór wyborów”

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1981.htm .

MEMRI TV Clip No. 1972 – Egipski duchowny, Safwat Higazi, w telewizji Hamasu: Wyprawcie tych synów małp i świń do ognia piekielnego na skrzydłach rakiet kassam.

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1972.htm .

MEMRI TV Clip No. 1966 – Kobiety Hamasu przysięgają, że zostaną “męczenniczkami” i wysadzą się w powietrze wśród “małp i świń”

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1966.htm .

MEMRI TV Clip No. 1961 – Wypełniacze Al-Aqsa TV: Zabierz ich do piekła… Rozerwij ich na sztuki

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1961.htm .

MEMRI TV Clip No. 1940 – Arabscy islamistyczni duchowni do Palestyńczyków: zarzynajcie Żydów tak, jak to robiliście w 1929 roku; wysadzajcie się w powietrze w Jerozolimie i Tel Awiwie

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1940.htm .

MEMRI TV Clip No. 1939 – Palestyński duchowny, Sad Abu Jleidan: Dżihad przeciwko Żydom będzie trwał do ich unicestwienia

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1939.htm .

MEMRI TV Clip No. 1904 – Szejk Abdallah Abu Jarbu atakuje prezydenta Obamę w piątkowym kazaniu w telewizji Hamasu: Musimy najpierw sprawdzić, czy jego serce jest czarne, czy białe

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1904.htm .

MEMRI TV Clip No. 1889 – Naukowiec telewizji Hamsu, dr Ahmad Al-Muzain: Bayer wynalazł lekarstwo na AIDS na podstawie hadisy Proroka Mahometa o skrzydłach much

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1889.htm .

MEMRI TV Clip No. 1881 – Egipski duchowny Zaghloul Al-Naggar przepowiada anihilację Ameryki i wzywa narody do przyjęcia islamskiej ekonomii

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1881.htm .

MEMRI TV Clip No. 1877 – Duchowny Hamasu, Muhsen Abu Ita: Unicestwienie Żydów w Palestynie jednym z najwspanialszych błogosławieństw dla Palestyny

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1877.htm .

MEMRI TV Clip No. 1876 – Premier Hamasu, Ismail Haniya o kryzysie gospodarczym: Allah karze Amerykę za lichwiarstwo

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1876.htm .

MEMRI TV Clip No. 1869 – Koraniczny naukowiec Hamas TV, dr Ahmad Al-Muzain: Nie ma naukowej konieczności zmywania moczu niemowląt płci męskiej

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1869.htm .

MEMRI TV Clip No. 1867 – Saudyjski duchowny Muhammad Al-Arifi: Żydzi sadzą drzewa gharqad, żeby się za nimi chować, kiedy muzułmanie przyjdą ich zabić w Dzień Sądu Ostatecznego

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1867.htm .

MEMRI TV Clip No. 1866 – Parlamentarzysta Hamasu: Palestyńczyk, który zabija jednego Żyda, będzie tak nagrodzony, jakby zabił 30 milionów

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1866.htm .

MEMRI TV Clip No. 1858 – Telewizja Hamasu wysyła przesłanie wyzwolenia i pokoju w muzycznym wideo po angielsku

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1858.htm .

MEMRI TV Clip No. 1814 – Króliczek Assud telewizji Hamasu jest kuszony przez Szatana do kradzieży i skazany przez dziecięcą widownię na odrąbanie łapki

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1814.htm .

MEMRI TV Clip No. 1793 – Minister kultury Hamasu, Atallah Abu Al-Subh: Condoleezza Rice jest czarnym skorpionem z głowa kobry, która ma krew palestyńskich dzieci na wargach i kłach

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1793.htm .

MEMRI TV Clip No. 1776 – Wiceminister Dziedzictwa Religijnego Hamsu, Saleh Riqab: Prezydent USA Clinton będzie rozmawiał z przywódcami arabskimi odbywając stosunek seksualny z “Żydówką Monicą”

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1776.htm .

MEMRI TV Clip No. 1774 – Minister Kultury Hamasu, Atallah Abu Al-Subh: Bush jest wampirem w stylu Drakuli; krew afgańskich dzieci kapie mu z kłów na wargi i piersi

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1774.htm .

MEMRI TV Clip No. 1766 – Dziadek króliczka telewizji Hamsu, Assuda, twierdzi, że Tel Awiw był miastem palestyńskim

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1766.htm .

MEMRI TV Clip No. 1760 – Parlamentarzysta Hamasu, Salem Salamah: PEPSI znaczy „Pay Every Pence to Save Israel” [zapłać każdy grosz dla uratowania Izraela]

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1760.htm .

MEMRI TV Clip No. 1759 – Kukiełki telewizji Hamasu, Kuku and Fufu, przysięgają powrócić do Tel Awiwu, Hajfy, Akry, Jaffy i innych miast w Izraelu

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1759.htm .

MEMRI TV Clip No. 1756 – Hamas TV: Holocaust był częścią planu syjonistycznego pozbycia się żydowskich starców i inwalidów

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1756.htm .

MEMRI TV Clip No. 1745 – Minister Kultury Hamasu, Atallah Abu Al-Subh przedstawia fragmenty Protokołów mędrców Syjonu w telewizji Hamsu, twierdząc że Żydzi próbują zapanować nad światem

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1745.htm .

MEMRI TV Clip No. 1729 – W widowisku kukiełkowym w telewizji Hamasu dziecko morduje prezydenta Busha sztyletem i zamienia Biały Dom w meczet

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1729.htm .

MEMRI TV Clip No. 1722 – Duchowny Hamasu, Wael Al-Zarad, wzywa do unicestwienia Żydów i stwierdza: Gdyby każdy Arab splunął na Żydów, utonęliby w arabskich plwocinach

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1722.htm .

MEMRI TV Clip No. 1717 – Dziecko w Hamas TV radzi kobietom na całym świecie, by zaakceptowały hidżab

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1717.htm .

MEMRI TV Clip No. 1711 – Saudyjski uczony, dr Walid Al-Rashudi: 50-60 ludzi zginęło w żydowskim Holocauście. Zabicie wszystkich Żydów nie byłoby wystarczającym zadość uczynieniem za „prawdziwy Holocaust” w Gazie

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1711.htm .

MEMRI TV Clip No. 1710 – Parlamentarzysta Hamasu, Fathi Hammad: Użyliśmy kobiet i dzieci jako ludzkich tarcz

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1710.htm .

MEMRI TV Clip No. 1708 – Palestyński duchowny, Issa Badwan: Mahdi narodził się w Palestynie cztery lata temu; muzułmański podbój Rzymu jest rychły

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1708.htm .

MEMRI TV Clip No. 1693 – Króliczek Assud Hamasu wzywa do bojkotu duńskich produktów i grozi zabiciem Duńczyków z powodu karykatur Mahometa

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1693.htm .

MEMRI TV Clip No. 1688 – Parlamentarzysta Hamasu, Fathi Hammad, atakuje reżimy arabskie i islamskie za to, że rządzi nimi “4 miliony braci małp i świń”

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1688.htm .

MEMRI TV Clip No. 1679 – Króliczek Hamasu, Assud, zastępuje swojego “zamęczonego” brata Nahoula Pszczółki i przysięga, że wyzwoli Al-Aksę i “zje” Żydów

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1679.htm .

MEMRI TV Clip No. 1653 – Podżeganie w Hamas TV przeciwko prezydentowi Bushowi podczas jego podróży po Bliskim Wschodzie

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1653.htm .

MEMRI TV Clip No. 1646 – Parlamentarzysta Hamasu Yunis Al-Astal: Świąteczne kazania uczą nas, że ojcowie muszą poświęcać swoich synów, a synowie muszą poświęcać się sami

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1646.htm .

MEMRI TV Clip No. 1639 – Pszczółka Hamas TV, Nahoul, opłakuje rodzinę “męczenników” i prowadzi pogaduszki z dziećmi o zabijaniu zwierząt

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1639.htm .

MEMRI TV Clip No. 1638 – Stereotyp Żyda kopiącego pod meczetem Al-Aqsa, żeby go przewrócić, podczas gdy Arabowie i muzułmanie śpią

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1638.htm .

MEMRI TV Clip No. 1637 – Prezenterka telewizyjna w Hamas TV, dziewczynka Saraa Barhoum, śpiewa: „Siłą wyzwoliliśmy Gazę”

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1637.htm .

MEMRI TV Clip No. 1628 – Parlamentarzysta Hamasu, Ahmad Abu Halabiya: Izrael używa sztucznie wywołanych trzęsień ziemi, żeby naruszyć fundamenty meczetu Al-Aqsa

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1628.htm .

MEMRI TV Clip No. 1625 – Dzieci w Hamas TV wzywają do “wyzwolenia” meczetu Al-Aqsa siłą i tego by “zmieść z powierzchni ziemi” syjonistów, do ostatniego

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1625.htm .

MEMRI TV Clip No. 1589 – Parlamentarzysta Hamasu, Fathi Hammad, grozi dalszymi porwaniami z terytoriów Autonomii Palestyńskiej, Izraela i zagranicy

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1589.htm .

MEMRI TV Clip No. 1579 – Nowy film rysunkowy w Hamas TV skupia się na męczeństwie dzieci

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1579.htm .

MEMRI TV Clip No. 1561 – Muzyczne wideo Hamas TV po hebrajsku: “W czarnych workach kawały mięsa Żydów”

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1561.htm .

MEMRI TV Clip No. 1553 – Przewodniczący Palestyńskiej Rady Ustawodawczej, Ahmad Bahr, mówi o Żydach “bracia małp i świń”

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1553.htm .

MEMRI TV Clip No. 1540 – W filmie rysunkowym w Al-Aqsa TV Król Lew (Hamas) pokonuje Szczury Fatahu

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1540.htm .

MEMRI TV Clip No. 1538 – Parlamentarzysta Hamasu, Fathi Hammad, grozi użyciem zamachowców-samobójców przeciwko Abu Mazenowi

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1538.htm .

MEMRI TV Clip No. 1532 – Pszczółka Hamasu, Nahoul, znęca się nad kotami i lwami w ZOO Gazy i wzywa je do wyzwolenia meczetu Al-Aqsa

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1532.htm .

MEMRI TV Clip No. 1510 – Pszczółka Nahoul zastępuje Farfoura – Myszkę Miki Hamasu – i przysięga kontynuować jej drogą męczeństwa i dżihadu

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1510.htm .

MEMRI TV Clip No. 1497 – Farfour, hamasowska Myszka Miki, zostaje “męczennikiem” w ostatnim odcinku “Pionierów jutra”, dziecięcego program w Hamas TV

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1497.htm .

MEMRI TV Clip No. 1472 – Palestyński parlamentarzysta i przewodniczący Stowarzyszenia Palestyńskich Uczonych Islamskich, Hamed Al-Bitawi: Wszystkie porozumienia z syjonistami są nieważne

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1472.htm .

MEMRI TV Clip No. 1468 – Ceremonia rozdania świadectw w Islamskim Stowarzyszeniu w Gazie

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1468.htm .

MEMRI TV Clip No. 1446 – Hamas TV upiera się przy kontynuacji podżegania dzieci w programach dzieciecych

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1446.htm .

MEMRI TV Clip No. 1401 – Ojciec palestyńskiego zamachowca-samobójcy dla Hamas TV: Mój syn odmówił odwołania tej operacji, mówiąc że widział czarnookie dziewice raju na masce swojego samochodu

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1401.htm .

MEMRI TV Clip No. 1398 – Dzieci palestyńskiej samobójczyni, Rim Al-Riyashi, w Hamas TV: Mama zabiła pięciu Żydów i jest w raju

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1398.htm .

MEMRI TV Clip No. 1344 – Szejk Fayyadh Al-Akhdhar, przywódca Hamasu w Nablusie: Hamas bomb samochodowych, męczenników i rakiet kassam jest tym samym Hamasem rządu i parlamentu

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1344.htm .

MEMRI TV Clip No. 1341 – Odtworzenie porwania izraelskiego żołnierza, Gilada Shalita, podczas demonstracji Hamasu w Tul Karm na Zachodnim Brzegu pokazane w Hamas TV

To view this clip, visit http://www.memritv.org/clip/en/1341.htm[1] http://www.csa.fr/actualite/decisions/decisions_detail.php?id=131289

[2] http://www.diplomatie.gouv.fr/fr/europe_828/television-sans-frontieres-mise-demeure-commission-europeenne-concernant-diffusion-al-aqsa-tv-07.06.10_82858.html

[3] http://nathalie-szerman.blog.lemonde.fr/2008/09/02/al-aqsa-la-chaine-televisee-du-hamas/

[4] http://tempsreel.nouvelobs.com/20090109.OBS9073/le-csa-fait-interdire-al-aqsa-tv-en-europe.html

[5] http://www.csa.fr/actualite/decisions/decisions_detail.php?id=129854