Dr Sam Mehdi Torabi, dyrektor irańskiego Instytutu Badań Strategicznych Risalat, powiedział 30 maja 2020 r. w wywiadzie dla Kanału 2 (Iran), że Stany Zjednoczone są oligarchią, w której władza i bogactwo są kontrolowane przez jeden procent społeczeństwa i że procesy prawne i konstytucja w USA nie mogą doprowadzić do reformy. Powiedział, że sposobem zreformowania Stanów Zjednoczonych, o których mówił „Szatan”, jest przez rewolucję, która unicestwi oligarchów Ameryki. Dr Torabi dodał, że Iran pomógłby amerykańskiemu narodowi, ale jeśli oni nie mają odwagi, by rozpocząć rewolucję, ktoś z zewnątrz będzie musiał wykończyć amerykańskich oligarchów. Podobna wypowiedź dra Torabiego, w której omawiał obecne niepokoje w Stanach Zjednoczonych, znajduje się MEMRI TV Clip No. 8033.

Aby zobaczyć klip z dr Samem Mehdi Torabim w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Rzeczywistość jest taka, że w Ameryce jest oligarchia. Nie ma tam demokracji”

Dr Sam Mehdi Torabi: Rzeczywistość jest taka, że w Ameryce jest oligarchia. Nie ma tam demokracji. Istniejący proces prawny i amerykańska konstytucja nie mają reformować Ameryki.

„Nie wiążcie swoich nadziei na reformy poprzez istniejące legalne metody w Ameryce… Jedynym rozwiązaniem… jest unicestwienie tych oligarchów”

Nie wiążcie swoich nadziei z istniejącymi legalnymi metodami w Ameryce.  Jak długo władza i bogactwo są trzymane przez jeden procent społeczeństwa, Ameryka pozostanie taka sama. Jeśli chcemy, by Ameryka zmieniła się, musimy rozprawić się z tymi ludźmi – nie w legalny sposób, ale przez rewolucję.

Mówiłem przedtem, że nie wiążę wielkich nadziei z Amerykanami na przeprowadzenie rewolucji, ale jedynym rozwiązaniem, które przyniesie koniec Szatana jest, słowami Imama Chomeiniego, unicestwienie tych oligarchów.

„Jeśli [Amerykanie] nie mają niezbędnej odwagi, ktoś z zewnątrz musi wykończyć tych [oligarchów]”

Jeśli Amerykanie mają odwagę, by to zrobić – proszę bardzo. Pomożemy im jeszcze. Jeśli nie mają niezbędnej odwagi, ktoś z zewnątrz musi wykończyć tych [oligarchów].