21 lipca 2019 r. w programie w ANB TV (Irak), iracki prezenter telewizyjny, Mahdi Dżassem, przeczytał tekst nieżyjącego już syryjskiego poety,  Muhammada Al-Maghuta. Tekst był bardzo krytyczny wobec islamu i islamskich uczonych i kwestionował, dlaczego od muzułmanów nadal oczekuje się zachowania w dokładnie ten sam sposób, w jaki zachowywali się przodkowie islamu 1400 lat temu. „Po 1400 lat przeklinania Żydów i chrześcijan, [muzułmanie] są pozostawieni bez jedności [i] tylko muzułmańskie kobiety są zniewolone… O, narodzie uśpiony, ludzie, których przeklinacie [dotarli] na Księżyc [i] rozbili atom…  Tymczasem dla was jedyną rzeczą, która się podnosi, są wasze genitalia”. Dalej w tekście krytykuje muzułmanów za studiowanie tak cudacznych rzeczy, jak seksualny dżihad, kazirodztwo, karmienie piersią dorosłych mężczyzn, „pożegnalny seks” ze zmarłą żoną i jak poprawnie odbywać stosunek seksualne ze zwierzętami. I dalej: „Czy nasze umysły nie mają prawa doznać wpływu wiedzy, nauki i technologii, która nas otacza? Czy nasze umysły muszą być w niewoli po 1400 lat?”

Aby zobaczyć klip z Mahdim Dżassemem w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Po 1400 lat fałszowania oczekuje się od nas, że uwierzymy we wszystko, co nam przekazano”

Mahdi Dżassem: 1400 lat temu ludzie żyli na pustyni, spali w namiotach, i oświetlali sobie noce paląc olej i drewno. Wiedzieli tylko jak paść bydło, chodzić na rajdy i chwytać niewolników w wojnie. Bili się, walczyli i żenili. 1400 lat temu zostawili nam opowieści, biografie, hadisy i teksty, o których powiedzieli, że są święte, tak jak mówili im ci, którzy byli przed nimi. 1400 lat później oczekuje się od nas, że będziemy myśleć jak oni, nosić to, co oni nosili, prowadzić takie samo życie jak to, jakie oni prowadzili, walczyć wzajem ze sobą, jak oni robili i pobierać się w ten sam sposób, co oni. Po 1400 lat fałszowania oczekuje się od nas, że uwierzymy we wszystko, co nam przekazano.

[…]

„Modliliśmy się o zniszczeni ich krajów i my jesteśmy tymi, którzy pozostali bez krajów”

Po 1400 talach przeklinania Żydów i chrześcijan w naszych modlitwach i wzywania [Allaha], by ich rozproszył, my jesteśmy tym, którzy są bez żadnej jedności.

Modliliśmy się o zniszczenie ich krajów i my jesteśmy tymi, którzy pozostali bez krajów. Modliliśmy się o zniewolenie ich kobiet, niemniej tylko muzułmańskie kobiety są zniewolone.

Przez 1400 lat modliliśmy się o deszcz, niemniej deszcz pada wszędzie na świecie poza krajami muzułmańskimi. Przez 1400 lat płaciliśmy zakat, niemniej liczba głodnych i pozbawionych środków do życia ludzi rośnie codziennie w krajach muzułmańskich. O narodzie uśpiony, ludzie, których przeklinasz w modlitwach, sięgnęli przestrzeni kosmicznej i spali na Księżycu.

„O narodzie uśpiony, czy nasze umysły nie mają prawa doznać wpływu wiedzy, nauki i technologii, która nas otacza? Czy nasze umysły muszą być w niewoli po 1400 latach?”

Oni rozbili atom i wynaleźli cyfrową rewolucję, podczas gdy wszystko, o co wy dbacie, to wasze genitalia. Nadal studiujecie jak należy wchodzić do toalety i jakie rzeczy niszczą ablucję poza kobietami i czarnymi psami. Kiedy uczeni kopali głęboko, dosięgli seksualnego Dżihadu, kazirodztwa, karmienia piersią dorosłych mężczyzn i pożegnalnego seksu ze zmarłą żoną. Napisali książki o właściwym sposobie odbywania stosunku seksualnego z kobietami i zwierzętami. O narodzie uśpiony, czy nasze umysły nie mają prawa doznać wpływu wiedzy, nauki i technologii, która nas otacza? Czy nasze umysły muszą być w niewoli po 1400 latach? Kiedy używamy koni do orania i osłów do wyścigów, nic dobrego nigdy z tego nie wyniknie.