Poniżej podajemy fragmenty wypowiedzi irackiego polityka na wygnaniu Miszan Jabouriego, właściciela działającej w Syrii Arrai TV, omawiającego podburzanie anty-szyickie na kanale telewizji w Zatoce Perskiej. Wypowiedzi nadała Arrai TV 12 września 2010 r. (Żeby zobaczyć ten klip, odwiedź http://www.memritv.org/clip/en/0/0/0/0/0/0/2620.htm .)

W 2009 r. Jabouri przyznał się do finansowania ataków terrorystycznych przeciwko siłom USA w Iraku [1] . Po przyjęciu przez Izbę Reprezentantów USA H.R. 2278 9 grudnia 2009 r., polecającą prezydentowi przesłanie do Kongresu raportu o anty-amerykańskim podżeganiu do przemocy na Bliskim Wschodzie, Jabouri pojawił się w telewizji, żeby omówić jej politykę (wywiad zawiera fałszywe oświadczenia o MEMRI) [2] .

Należy wspomnieć, że MEMRI pomógł przedstawicielom rządu USA w badaniach i tłumaczeniach w sprawie Arrai TV [3] .

(Żeby zobaczyć klip z wypowiedziami Jabouriego o podburzaniu anty-szyickim, odwiedź http://www.memritv.org/clip/en/0/0/0/0/0/0/2620.htm .)

„Pewien duchowny” mówi o „naszych szyickich braciach w sposób, który musimy potępić”Miszan Jabouri: Istnieje CD albo nagranie pewnego duchownego, który mówi o naszych szyickich braciach w sposób, jaki muszę potępić. Wierzę, że wiele milionów sunnitów potępia takie słowa i pogardza osobą, która je wypowiada, osobą, która w ich przekonaniu nie reprezentuje ich. Niestety, było to nadane na kanale zwanym Al-Chalijiya [„TV Zatoki”].

Jak wszyscy wiedzą, w Zatoce żyją zarówno sunnici, jak szyici. Nie rozumiem, jak rządy w Zatoce pozwalają na nadawanie w telewizji takiej ohydy, na kanale, który nazywa się „TV Zatoki”. Jak mogą arabskie rządy, media, władze odpowiedzialne za wartości moralne i zarządzający kanałem oraz właściciel satelity pozwolić na nadawanie takiej rzeczy? Popatrzmy razem na to, co powiedział ten szaleniec, a potem będziemy komentować.

Materiał zdjęciowy egipskiego duchownego Muhammada Al-Zoghbiego: „Oh Allahu, udziel zwycięstwa islamowi i muzułmanom. Oh Allahu, zniszcz Twoich wrogów, wrogów islamu. Oh Allahu, zniszcz przeklętych Żydów. Oh Allahu, odbierz Meczet Al-Aqsa od przeklętych Żydów i pozwól nam modlić się w nim zanim umrzemy. Oh Allahu, udziel nam męczeństwa na progu Meczteu Al-Aqsa. Of Allahu, udziel zwycięstwa naszym braciom, sunnitom w Palestynie. Oh Allahu, udziel im zwycięstwa, kieruj ich kulami, nakarm głodnych między nimi, ugaś ich pragnienie i okryj ich nagość Twoim miłosierdziem.

Oh Allahu, złagodź męczarnie uciskanych muzułmanów sunnitów w Gazie i w Palestynie. Oh Allahu, zniszcz Twoich wrogów, wrogów islamu. Oh Allahu, zniszcz rafiditów [szyitów], zniszcz rafiditów. Oh Allahu, zamroź krew w ich żyłach i w żyłach ich imamów i uczonych. Oh Allahu ześlij na nich katastrofy i plagi. Oh Allahu, zamroź krew w ich brzuchach i na ich plecach.

Oh Allahu, ześlij na nich raka.

Oh Allahu, ześlij na nich raka.

Oh Allahu, chroń przed nimi nasze kraje. Oh Allahu, chroń przed nimi Egipt. Oh Allahu, chroń przed nimi Arabię Saudyjska. Oh Allahu, chroń przed nimi Kuwejt. Oh Allahu, chroń przed nimi Bahrajn. Oh Allahu, chroń wszystkie kraje muzułmańskie przed rafiditami.

Oh Allahu, zniszcz rafiditów.

Oh Allahu, zniszcz rafiditów.

Oh Allahu, oczyść z nich nasze kraje. Oh Allahu, daj nam zwycięstwo nad nimi. Oh Allahu, działali z bezczelnością przeciwko Twojej księdze. Oh Allahu, działali z bezczelnością przeciwko Twojemu prorokowi. Oh Allahu, zniszcz ich całkowicie”.

„Ten człowiek został przysłany przez wolnomularzy albo lobby syjonistyczne – [lub] pracuje dla Izraela”


Miszan Jabouri: Ten kłamca, który krzyczy… Oczywiście to tylko plugawe przedstawienie. Może zauważyliście, że jego klątwy przeciwko Żydom, którzy rabują Palestynę, nie dorównują jednej dziesiątej jego klątw przeciwko naszym szyickim braciom.

Przysiągłbym, że ten człowiek został przysłany przez wolnomularzy albo lobby syjonistyczne – lub że pracuje dla Izraela.

„Dlaczego nie modli się, by takie rzeczy spadły na władcę Egiptu [?]”


Nie wolno dopuścić go do pojawiania się w telewizji. Tym człowiekiem powinno się gardzić. Ktokolwiek natyka się na niego na ulicy, powinien obrzucić go butami, bowiem podżega on do wojny domowej. To jest zły człowiek, który oskarża połowę narodu muzułmańskiego o herezję. Chce im przeszkodzić w dokonywaniu pielgrzymki do Mekki i grobu proroka. Modli się, by zamarzła krew w ich brzuchach i by dostali raka. Nie modli się, by takie rzeczy spadły na Żydów.

Dlaczego nie modli się, by takie rzeczy spadły na władcę Egiptu, który doprowadził swój kraj i naród do ruiny, powodując wiele katastrof i zamieniając Egipt w otwartą drogę dla rajdów na kraje arabskie i muzułmańskie i spiski przeciwko nim?! […][1] Patrz MEMRI TV Clip No. 2241, „Former Iraqi MP and Owner of the Syrian-Based Arrai TV Channel Mish’an Jabouri Admits Financing Terror Attacks against US Forces in Iraq,” 20 września 2009, http://www.memritv.org/clip/en/2241.htm .

[2] Patrz Seria Specjalnych Komunikatów – Nr 2701 – 17 grudnia 2009

Izba Reprezentantów USA uchwala ustawę H.R. 2278 przeciwko podżeganiu w mediach arabskich; właściciel telewizji syryjskich dżihadystów, Arrai TV, mówi: Stonujemy nasz język, żeby rozładować sytuację z MEMRI, patrz także MEMRI TV Clip No. 2299, http://www.memritv.org/clip/en/2299.htm .

[3] Patrz Seria Specjalnych Komunikatów – Nr 2701 – 17 grudnia 2009

Izba Reprezentantów USA uchwala ustawę H.R. 2278 przeciwko podżeganiu w mediach arabskich; właściciel telewizji syryjskich dżihadystów, Arrai TV, mówi: Stonujemy nasz język, żeby rozładować sytuację z MEMRI