Poniżej podajemy fragmenty wywiadu z irackim członkiem parlamentu Mithalem Al-Alousim, nadanego przez Al-Fayhaa TV 12 grudnia 2009 r.

Żeby zobaczyć ten odcinek w MEMRI TV, odwiedź http://www.memritv.org/clip/en/0/0/0/0/0/0/2305.htm .

„Powinniśmy przeprowadzać operacje prewencyjne wszędzie, w celu chronienia Irakijczyków”

Mithal Al-Alousi: „Jeśli sprawy tak wyglądają i pewne kraje prowadzą wojnę przeciwko nam, iracki wywiad powinien odpowiedzieć tą samą monetą w tych samych godnych pogardy stolicach, gdzie sankcjonuje się zabijanie Irakijczyków.

Rząd iracki powinien mówić o Hareth Al-Dhari. Jak to jest, że nikt nie wspomina Brygad Rewolucyjnych 1920 ani nie mówi o Hareth Al-Dhari? Dlaczego wywiad iracki nie przeprowadza akcji prewencyjnych, nawet jeśli oznaczałoby zatrzymanie tego przestępcy wszelkimi możliwymi środkami w celu ochrony naszych obywateli?

Co mogą zrobić żołnierze i policjanci na ulicach? Dzisiaj większość ofiar to żołnierze i policjanci, którzy absorbują pierwsze uderzenie terrorystyczne.

Chcemy widzieć operacje prewencyjne, wypływające z zaufania do siebie i do naszego państwa. Politycy i szefowie sił bezpieczeństwa powinni działać i podjąć rzeczywiste środki prewencyjne. Obrony Bagdadu nie można osiągnąć na ulicach Bagdadu. Bagdad powinien być broniony z wysuniętych pozycji, także z klubów tanecznych, wśród przestępców i w miejscach czci [religijnej]…

Dziennikarz: Jak również wysuniętych pozycji w Damaszku, Teheranie i Rijadzie…

Mithal Al-Alousi: W Damaszku, w Teheranie, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i wszędzie – także w Waszyngtonie. Powinniśmy przeprowadzać operacje prewencyjne wszędzie, żeby chronić Irakijczyków.

[…]

W pracy agencji wywiadowczych operacje prewencyjne są prawomocne. Nie mówię, by uderzać w agencję wywiadowczą jakiegoś kraju. Mówię, że powinno się atakować terrorystów pochodzących stamtąd albo ośrodki rekrutacji i szkolenia, o których nasz rząd twierdzi, że ma informacje. […]

„Nasi sąsiedzi… te kraje Myszki Miki… powinni wiedzieć, że Irak jest supermocarstwem”

Chciałby powiedzieć coś naszym sąsiadującym krajom i odpowiadam za swoje słowa. Irak przetrwał sześć lat ataków terrorystycznych, samochodów pułapek bombowych i rozlewu krwi. Na Boga, możemy przetrwać jeszcze 60 lat tej wojny. Ale te kraje Myszki Miki – także większe, które wierzą, że chroni ich płaszcz religii – nie mogą przetrwać nawet pięciu ataków terrorystycznych w swoich stolicach. Zobaczycie, jak te reżimy upadają.

Powinni wiedzieć, że Irak jest supermocarstwem, które nie może zostać podzielone na sunnitów i szyitów, na Kurdów, Arabów i Turkmenów – to wszystko jest nonsensem. Ciało Iraku przetrzymało wiele uderzeń, ale ich ciała nie zniosą nawet dwóch lub trzech uderzeń.

Powinniśmy użyć naszych kart przetargowych i wyeliminować każdego Irakijczyka – powtarzam – każdego Irakijczyka, który w obcym kraju planuje zabijanie Irakijczyków. Niech ten kraj się wścieknie i skarży do Rady Bezpieczeństwa ONZ. Niech zrobi co chce. To oni nas potrzebują, potrzebują naszej gospodarki, potrzebują eksportu towarów do nas. Potrzebują stosunków handlowych z Irakiem.

Ja, Mithal Al-Alousi, jestem gotowy wydać rozkaz zabicia terrorysty w Syrii, Teheranie lub jakimkolwiek innym mieście, jeśli choćby marzy o zabiciu jednego obywatela irackiego.