W piątkowym kazaniu z 5 czerwca 2020 r. wygłoszonym w Ośrodku Islamskim North Miami Islamic Center, który jest także znany jako Masjid As-Sunna An-Nabawiyya North Miami, imam dr Fadi Jousef Kablawi powiedział, że smucą go muzułmanie, którzy uczestniczą w protestach  Black Lives Matter, ponieważ „każde życie liczy się”. Powiedział, że chrześcijaństwo jest dzisiaj głównym problemem w Ameryce i na Zachodzie, ponieważ chrześcijanie wierzą, że Jezus umarł za ich grzechy i w wyniku tego wierzą, że mogą popełniać takie przestępstwa jak rabowanie sklepów i okazać skruchę później. Powiedział, że rozwiązaniem problemów Ameryki jest islam. Następnie w kazaniu imam Kablawi powiedział, że zgodnie z darwinizmem rasa europejska musi „eksterminować dzikie rasy” ludzi z dużymi wargami i ciemniejszą skórą. Kazanie, zatytułowane „Tak powinniśmy patrzeć na sprawę George’a Floyda jako muzułmanie”, było nadawane na żywo na stronie Facebooka meczetu. Dr Kablawi, który jest dentystą i pochodzi z Jordanii, napisał artykuł w islamskim magazynie  „Ghurabaa” w 2010 r., mówiąc, że Żydzi ściągnęli na siebie gniew Boga. W listopadzie 2019 r., Salman Rashid, który jest związany z Islamskim Ośrodkiem North Miami, został zaaresztowany za spisek przygotowujący zamach ISIS na dziekanów Broward College i Miami Dade College.

Aby zobaczyć klip z imamem z Miami, dr Fadim Jousefem Kablawim w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Patrzycie na muzułmanów idących, by poprzeć sprawę 'Black Lives Matter’ – każde życie liczy się!”

Imam dr Fadi Jousef Kablawi: „Patrzycie na muzułmanów idących, by poprzeć sprawę Black Lives Matter – każde życie liczy się! Każde życie liczy się. I boli, kiedy widzi się muzułmanów podnoszących takie plakaty. Każde życie liczy się. Jeśli macie stać przeciwko niesprawiedliwości, stójcie przeciwko niesprawiedliwości, która może być popełniona wobec każdego.

[…]

„Chrześcijaństwo… jest głównym powodem tego, co widzimy w tym kraju… Co jest rozwiązaniem? Islam”

To jest właśnie problem, jaki widzę w Ameryce – chrześcijaństwo. A Europa nie jest lepsza. Chrześcijaństwo – sposób, w jaki zostało zepsute – jest głównym powodem tego, co widzimy w tym kraju. Chrześcijaństwo.

[…]

[Jezus] – to ich bóg, jak twierdzą – został zabity. Ale nie został zabity ze złego powodu, został zabity za twoje grzechy. Nie liczy się więc, co robisz, ile sklepów obrabujesz – pod koniec tygodnia uzyskujesz przebaczenie.

[…]

Idź [do kościoła] w niedzielę, przyznaj się lub okaż skruchę i jesteś dobry. Jak długo wierzysz, że Jezus Chrystus zmarł za twoje grzechy, jesteś w porządku. Powiedzcie mi, jak taka religia stworzy dobrych obywateli?

[…]

Co więc jest rozwiązaniem w tym aspekcie? Islam. Islam.

[…]

Chrześcijaństwo – już to ustaliliśmy – jest przyczyną problemu. Sposób, w jaki oni je stosują… Ale chrześcijaństwo – czyste, oryginalne, to które przyszło od Allaha – jest islamem. To jest religia Allaha. Ale sposób, w jaki oni je zmienili i zepsuli jest [powodem], dla którego teraz cierpią.

[…]

„[Darwin] powiedział, że Europejczycy… muszą eksterminować dziką rasę…”

[Charles Darwin] powiedział, że Europejczycy, ta cywilizowana rasa – [aby] byli w stanie kontynuować ulepszanie się i stali się bardzie cywilizowani – muszą eksterminować dziką rasę. To jest darwinizm.

Tak więc fakt, że ludzie mają większe wargi, ciemniejszą skórę, albo to… I on wierzy, że pochodzimy od małp… Twój ojciec był małpą, nie mój! Twój tata jest małpą, a ja odmawiam, by mój tata był małpą i nie przyznaję tego. Kto chętnie powie, że jego tata jest małpą, oszaleliście? Ale tak czy inaczej, fakt, że ludzie nadal mają duże wargi i to wszystko, są bliżsi – to jest to, co on mówi… są na etapie między ludźmi i bestiami – zwierzętami. Mówię wam bracia.