9 października 2020 r. imam Karim Abu Zaid z Kolorado wygłosił kazanie, w którym zareagował na niedawną wypowiedź francuskiego prezydenta, Emmanuela Macrona, że islam jest w kryzysie. W piątkowym kazaniu w Colorado Muslims Community Center w Aurora, Kolorado, Abu Zaid twierdził, że nie-muzułmanie próbowali realizować plan zniszczenia islamu przez okupowanie muzułmańskich krajów. Opowiadał, że nie-muzułmanie zostali odparci, ale zostawili w tych krajach marionetki, by przeprowadzały ich intrygi.

Ponadto Abu Zaid twierdził, że nie-muzułmanie chcą zniszczyć islam przez zaprowadzenie “rozwodnionej” i “polukrowanej” wersji islamu, która akceptuje takie rzeczy jak muzyka i społeczność LGBTQ. Abu Zaid powiedział, że gdyby Macron pozwolił muzułmanom na demokrację i wybory, zobaczyłby zwycięstwo islamu, tak jak Bractwo Muzułmańskie zwyciężyło w Egipcie i Hamas zwyciężył w Gazie. Przepowiedział, że Kalifat powróci i chwalił Turcję jako jedyne miejsce, które broni islamu i muzułmanów. Kazanie było strumieniowo przesyłane na żywo na kanale YouTube Abu Zaida. Zamieszczono je również na kanale meczetu i innych amerykańskich, islamskich kanałach YouTube.

Aby zobaczyć klip z imamem z Kolorado, Karimem Abu Zaidem w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

Francja “ciężko pracowała, by spowodować zniknięcie islamu… jedynym miejscem na powierzchni tej Ziemi, które obecnie chroni islam i mówi o dobru muzułmanów, jest [Turcja]”

Karim Abu Zaid: Gdyby tylko 10% spiskowania nie-muzułmanów – hipokrytów – przeciwko islamowi zostało zastosowane do innej religii na powierzchni tej Ziemi, zniknęłaby. Nie możecie wyobrazić sobie ilości spiskowania i machinacji.

[…]

Odpowiedź [francuskiemu prezydentowi, Macronowi] przychodzi z miejsca, gdzie ciężko pracowali, by spowodować zniknięcie islamu. Potraficie [to] sobie wyobrazić?

W Turcji przez 100 lat nie pozwalano na wezwania do modłów, na 100 lat nie pozwalano na hidżab i nie [uczono] arabskiego w szkołach przez 100 lat… Patrzcie… Jedynym miejscem na powierzchni tej Ziemi, które obecnie chroni islam i mówi o dobru muzułmanów, jest to miejsce [Turcja].

[…]

Prorok powiedział nam o “machinacjach” Macrona i “spiskowaniu, czy to przez krzyżowców, czy… rozłamaniu Imperium Osmańskiego”

Nie martw się, Macron, Prorok powiedział nam o twoich machinacjach, spiskowaniu, czy to przez krzyżowców, czy przez wasze rozłamanie Imperium Osmańskiego i okupowanie muzułmańskiego świata, i nie mogliście tam zostać, więc pozostawiliście marionetki. Pozostawiliście marionetki, by wykonywały wasze intrygi.

[…]

Robią to w muzułmańskim świecie. Ilu z nas słyszy teraz, że USA proszą Arabię Saudyjską, by zmieniła program szkolny?

[…]

Nie mogą usunąć islamu z powierzchni tej Ziemi. [Mówią:] „Co możemy zrobić? Zróbmy to, co zrobiliśmy z chrześcijaństwem – wyprodukujmy gatunek, który nam odpowiada” Polukruj, rozwodnij, zaakceptuj LGBT…HIYZ… [Powiedz, że] muzyka jest w porządku… A to są machinacje.

[…]

“Oto złe wiadomości dla pana Macrona… [Kalifat] powróci…”

O, panie Macron, czy możesz po prostu pozwolić światu muzułmańskiemu na zaprowadzenie twojej rzeczy – wyborów, demokracji… Zrób to, a zobaczysz, kto wygra. To zdarzyło się w Egipcie [z Bractwem Muzułmańskim] i w Palestynie [z Hamasem]. Nie, to jest tu zabronione… Nie, nie chcemy tego.

[…]

Oto złe wiadomości dla pana Macrona, złe wiadomości właśnie tutaj: “Więc Kalifat, drogą proroków [zostanie ustanowiony]”.

[…]

Ten sam opis powróci znowu. To jest zła wiadomość, To jest kryzys, panie Macron, którym pan się niepokoi. A my panu współczujemy.