Imam z Karoliny Północnej, Abdallh Khadra, powiedział podczas modlitwy tarawih i marszu w poparciu Gazy 15 marca 2024 r., że muzułmanie mają religijny obowiązek głosowania w Ameryce. Powiedział, że muzułmanie w Michigan i Karolinie Północnej pokazali podczas prawyborów prezydenckich Demokratów, że mogą w głosowaniu usunąć administrację Bidena ze stanowiska. Khadra powiedział, że Ramadan jest miesiącem „zwycięstw”, podczas którego muzułmanie w historii wygrywali bitwy i dokonywali podbojów. Modlił się, by Allah dał zwycięstwo narodowi Palestyny, wyzwolił Meczet Al-Aksa, Jerozolimę i Palestynę.

Abdallh Khadra jest prezesem Madina Quran and Youth Centre w Raleigh w Karolinie Północnej, a wydarzenie było transmitowane na żywo na jego osobistym kanale YouTube. W 2017 roku Khadra powiedział w piątkowym kazaniu, że Żydzi wypaczali fakty dotyczące Ściany Płaczu i przywołał hadis o zabijaniu Żydów przez muzułmanów na końcu czasów. W innym piątkowym kazaniu z tego samego roku powiedział, że syjoniści dążą do zniszczenia meczetu Al-Aksa i zamiast tego zbudowali swoją „fikcyjną” świątynię.

Aby obejrzeć klip imama z Karoliny Północnej, Abdallaha Khadry, kliknij tutaj:

Muzułmanie w Michigan i Karolinie Północnej pokazali, że mogą zmienić wybory i w głosowaniu usunąć tę administrację

Abdallh Khadra: Mówię wam, że z islamskiego punktu widzenia obowiązkiem każdego muzułmanina jest głosowanie. Chwała Allahowi, wszyscy widzieliście i słyszeliście, jak muzułmanie w Michigan i Karolinie Północnej – setkami tysięcy – pokazali że mogą zmienić wybory. Inszallah, w głosowaniu odrzucimy tę administrację, ponieważ nigdy nie możemy milczeć wobec ludobójstwa, Inszallah.

[…]

Musimy kontynuować protesty, dopóki nie otrzymamy zawieszenia broni, dopóki Palestyna nie będzie wolna od rzeki do morza; Ramadan to miesiąc zwycięstwa

Musimy nadal się pojawiać, nadal krzyczeć, protestować i nawoływać, i nigdy nie poddamy się ani nie znużymy, dopóki nie dojdziemy do zawieszenia broni, dopóki Palestyna nie będzie wolna od Rzeki do Morza.

[…]

Zwycięstwa muzułmanów miały miejsce podczas Ramadanu. Bitwa pod Badr – podczas Ramadanu. Podbój Mekki – podczas Ramadanu. Wyzwolenie Jerozolimy od krzyżowców przez Saladyna – podczas Ramadanu. Wiele innych bitew i zwycięstw muzułmanów [miało] miejsce podczas Ramadanu Ramadan jest miesiącem zwycięstwa i Inszallah, nasi bracia i siostry w Palestynie, odniosą zwycięstwo.

O Allahu, wyzwól nasz meczet Al-Aksa. Wyzwól nasz Al-Aksa. Wyzwól naszą Palestynę. Wyzwól naszą Jerozolimę. O Panie, przynieś Jerozolimę z powrotem muzułmanom, pod których rządami obejmują oni wszystkich ludzi.

Tłum: Biden, Biden, co powiesz? Biden, Biden, co powiesz? Ile dzieci dzisiaj zabiłeś?

[…]

Biden, Biden, nie możesz się ukrywać! Biden, Biden, nie możesz się ukrywać! Oskarżymy cię o ludobójstwo! Oskarżymy cię o ludobójstwo!