Generał Gholamali Raszid, dowódca kwatery głównej Chatam Al-Anbija sił zbrojnych Iranu, powiedział, że USA i syjonistyczny reżim są gniewni z powodu “regionalnej siły” Iranu, ponieważ wiedzą, że w dodatku o krajowych sił zbrojnych Iranu ma on obecnie siły zbrojne poza granicami swojego kraju, które staną w jego obronie, jeśli nastąpi inwazja. Mówił to podczas ceremonii upamiętniającej wojnę Iranu z Irakiem. Przebieg ceremonii nadała IRINN TV (Iran) 25 września 2021 r.

General Raszid powiedział, że trzy miesiące przed “męczeństwem” dowódcy Siły Kuds IRGC, Kasema Solejmaniego, informował on irańskich dowódców wojskowych w kwaterze głównej Chatam Al-Anbija, mówiąc, że stworzył “korytarz” do Morza Śródziemnego z sześcioma “armiami” poza Iranem, które będą dla niego walczyć. Wyliczył następnie te siły, mówiąc, że w Libanie jest Hezbollah, w Palestynie Hamas i Palestyński Islamski Dżihad (PIJ), armia w Syrii, w Iraku jest PMU i w Jemenie jest Ansar Allah czyli Huti.  Więcej informacji o generale Gholamalim Raszidzie znajduje się w MEMRI TV klip nr 8174.

Aby zobaczyć klip z generałem Gholamalim Raszidem w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

Trzy miesiące przed swoim męczeństwem generał Solejmani powiedział: “Zgromadziłem sześć armii poza irańskim terytorium i stworzyłem korytarz do Morza Śródziemnego”

Gholamali Rashid: W latach 1980. nie mieliśmy sojuszy obrony i bezpieczeństwa z innymi rządami i krajami. Zmieniliśmy to teraz przez związki z innymi narodami i kilkoma rządami, tworząc w ten sposób powszechne, religijnie pobożne, regionalne siły. Niechaj Bóg zmiłuje się nad męczennikiem Hadżem Kasemem Solejmanim. Trzy miesiące przed swoim męczeństwem na spotkaniu w kwaterze głównej Chatam Al-Alanbija z dowódcami sił zbrojnych powiedział:

„Moi drodzy [towarzysze], ze wsparciem dowództwa IRGC, dowództwa armii, generalnego dowództwa sił zbrojnych i Ministerstwa Obrony: Zgromadziłem dla was sześć armii poza terytorium Iranu i stworzyłem korytarz długości 1400 km i szerokości 1000 km  aż do brzegów Morza Śródziemnego. W tym korytarzu jest sześć religijnie pobożnych i powszechnych dywizji.

Każdy wróg, który zdecyduje się walczyć przeciwko Rewolucji Islamskiej i przeciwko świętemu reżimowi Islamskiej Republiki Iranu, będzie musiał przejść przez te sześć armii. Nie będzie w stanie tego zrobić.

Armie Iranu są w Libanie, Palestynie, Syrii, Iraku i Jemenie; „to stworzyło odstraszenie w służbie naszego drogiego Iranu”

Jedna armia jest w Libanie. Nazywa się Hezbollah. Inna armia jest w Palestynie i nazywa się Hamas i Islamski Dżihad.

Jedna armia jest w Syrii. Inna armia jest w Iraku i nazywa się PMU, a jeszcze inna armia jest w Jemenie i nazywa się Ansar Allah [Huti].

To stworzyło odstraszenie w służbie naszego drogiego Iraku. Gniew amerykańskich intruzów i syjonistycznego reżimu w sprawie regionalnej siły Iranu wynika ze zrozumienia, że Iran posiada dwa elementy siły:

Pierwszym są potężne siły zbrojne, które są gotowe do bitwy i przygotowane do obrony z terytorium Iranu przeciwko każdemu cudzoziemskiemu najeźdźcy, a drugim są regionalne siły poza terytorium Iranu.