W wywiadzie z 22 września 2021 r. dr Osama Abuirshaid, który jest dyrektorem wykonawczym American Muslims for Palestine (AMP) i który pojawia się często z członkami antyizraelskiego, Demokratycznego „Squadu” na Kapitolu, włącznie z członkiniami Kongresu, Rashidą Tlaib i Ilhan Omar, komentował głosowanie w Izbie Reprezentantów w sprawie miliarda dolarów finansowania dla izraelskiego systemu obrony przeciwrakietowej, Żelazna Kopuła, który został przegłosowany głosami 420 do 9 następnego dnia, 23 września. 

Oznajmiwszy, że „Izrael jest pasożytem, który żywi się amerykańskim ciałem” i “wysysa krew Ameryki”, Abuirshaid podkreślił: „Jesteśmy świadkami zwierania szeregów i nacisku na siły, które popierają Palestynę w Partii Demokratycznej… Wielu amerykańskich Żydów popiera Palestynę”. Powiedział, że choć jego słowa są “uważane za antysemickie” oskarżenia o antysemityzm “nie są dłużej wpływowe, ponieważ są nielogiczne” i “krytykowanie Izraela nie równa się dłużej politycznemu samobójstwu”. Dodał: “Im więcej Amerykanie wiedzą o Izraelu, tym mniej im się podoba”.

Abuirshaid, między innymi spotkaniami z członkami Squadu, brał udział w członkiniami Kongresu, Tlaib i Omar w sesji „Virtual Gala” drugiego dnia dorocznej konwencji American Muslims for Palestine w zeszłym roku; sesja nosiła tytuł: “Wbrew wszelkim przeciwnościom Palestyna zwycięża”[1]. Innym niedawnym przykładem jest pojawienie się Tlaib jako gościa honorowego na imprezie AMP w St. Louis, gdzie wygłosiła przemówienie obok Abuirshaida.[2]

„Virtual Gala – Wbrew wszelkim przeciwnościom: Palestyna zwycięża” sesja podczas dorocznej konwencji American Muslims for Palestine

MEMRI przetłumaczył i opublikował szereg innych klipów z dr Abuirshaidem, włącznie z MEMRI TV klipy Nr  8580, z Al-Hiwar TV, w którym wyjaśniał i wyrażał poparcie dla oszustw i podstępów w publicznych wypowiedziach Hamasu; 5558, z konwencji MAS-ICNA, gdzie powiedział, że Izrael był odpowiedzialny za kryzys syryjski i zamach stanu w Egipcie, oraz 5487, z Al-Jazeera, gdzie powiedział, że MEMRI jest używany do infiltrowania „amerykańskiej świadomości”. Wygłaszał także słowa poparcia dla Hamasu.[3]  

Poniżej podajemy tekst jego wywiadu nadanego przez Yarmouk TV (Muslim Brotherhood-Jordania)

Aby zobaczyć ten klip w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej:

„Jesteśmy świadkami zwierania szeregów i nacisku na siły, które popierają Palestynę w Partii Demokratycznej w Partii Demokratycznej… Wielu amerykańskich Żydów bardziej popiera Palestynę”

Dr Osama Abuirshaid: Jesteśmy świadkami zwierania szeregów i nacisku na siły, które popierają Palestynę w Partii Demokratycznej w Partii Demokratycznej. Doły partyjne bardziej popierają Palestynę. Większość bazy Demokratów bardziej popiera Palestynę niż [baza] Republikanów. Wielu amerykańskich Żydów bardziej popiera Palestynę. Ich koncepcja poparcia oczywiście różni się od wschodniej lub arabskiej koncepcji.

Nie jest tak, że chcą powrócić do źródła problemu i widzieć Palestynę od Rzeki do Morza jako okupowany kraj, ale wierzą, że Palestyńczycy zasługują na życie. […]

Dzisiaj Izrael reprezentuje paskudną twarz rasowej segregacji, apartheidu, szczególnie kiedy wiemy, że taktyki używane przez amerykańską policję… To nie federalna policja rzuca się na ludzi i zabiła [George’a] Floyda i innych. Tych taktyk nauczyli ich IDF i izraelscy eksperci ds. bezpieczeństwa.

Mówią im: “Jesteśmy ekspertami w radzeniu sobie z cywilną populacją i cywilnymi intifadami. Nauczymy was, jak obchodzić się z nimi”.

[…]

W ostatecznym rachunku ten miliard dolarów [na Żelazną Kopułę] zostanie uchwalony przez Kongres.

Dziennikarz: Jak to?

Dr Osama Abuirshaid: Przejdzie głosami Republikanów. […]

„Krytykowanie Izraela nie jest dłużej równoznaczne z politycznym samobójstwem”; jest “pasożytem żyjącym na amerykańskim ciele”

Izrael stał się kwestią partyjną. Nie ma dłużej politycznego konsensusu w sprawie Izraela. Krytykowanie Izraela nie jest dłużej równoznaczne z politycznym samobójstwem. […]

„To, co mówię, jest uważane za antysemickie” ale oskarżenia o antysemityzm “nie są dłużej wpływowe”; Izrael “wysysa krew Ameryki”; “Im więcej Amerykanie wiedzą o Izraelu, tym mniej im się podoba”

Izrael dzisiaj to przypadek pasożyta, który żyje na amerykańskim ciele. Ameryka przechodzi kryzys gospodarczy. Ameryka cierpi strategicznie. Cierpi w wielu miejscach na świecie. Wycofuje się z wielu miejsc na świecie – z Afganistanu, z Bliskiego Wschodu, z innych miejsc – ponieważ chce skupić swój potencjał na rosnącym chińskim smoku.

Niemniej Izrael ciągnie Amerykę do tyłu. Wysysa krew Ameryki i rozprasza jej uwagę. To są fakty. To, co mówię, jest uważane za antysemickie i będę oskarżony o [antysemityzm], ale te oskarżenia nie są dłużej wpływowe, ponieważ są nielogiczne. W niektórych miastach amerykańskich nie ma elektryczności lub czystej wody, ale mamy miliard dolarów, żeby dać Izraelowi – na dodatek do 3,8 miliardów dolarów, jakie dajemy Izraelowi co roku – żeby mógł udoskonalać tak zwaną Żelazną Kopułę i nadal zabijać palestyński naród amerykańskimi pociskami.

[…]

Im więcej Amerykanie wiedzą o Izraelu, tym mniej im się podoba.

 

[1] Palestineconvention.org/program; Youtube.com/watch?v=07aulRgKvGA, streamed live November 28, 2020.

[2] Tennesseestar.com/2020/03/02/tlaib-headlined-event-alongside-speaker-who-has-expressed-support-for-hamas, March 2, 2020.

[3] Facebook.com/osama.abuirshaid.7/posts/2074626519280774, August 3, 2018