Funkcjonariusz Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu, Ramez Al-Halabi, powiedział, że rakiety używane przez jego grupę do ataków na Tel Awiw mają na sobie podpis Iranu i Kasema Solejmaniego. Mówił to w wywiadzie, nadanym przez Al-Ahd TV (Irak) 7 maja 2021 r. Al-Halabi powiedział, że oś między Jerozolima a Teheranem jest zwycięska. Dodał, że członkowie grupy byli szkoleni przez IRGC i że broń dla zbrojnych grup w Gazie i Libanie kupiono za irańskie pieniądze. Al-Halabi powiedział następnie, że każdy dom w Gazie ma na ścianie obraz Kasema Solejmaniego i powiedział: „To oni wspierają nas bronią, pieniędzmi i żywnością”.  

Aby zobaczyć klip z Ramezam Al-Halabim z Islamskiego Dżihadu w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Zarysy zwycięstw w Palestynie… zostały nakreślone krwią Kasema Solejmaniego, irańską krwią; Oś oporu zaczyna przeważać w regionie”

Ramez Al-Halabi: Mudżahedini w Gazie i w Libanie używają irańskiej broni, by uderzać w syjonistów. Kupujemy naszą broń za irańskie pieniądze. Ważna część naszej działalności jest pod nadzorem irańskich ekspertów. Zarysy zwycięstw w Palestynie zostały ostatnio nakreślone krwią Kasema Solejmaniego, irańską krwią. Dzisiaj patronat osi oporu zaczął przeważać w regionie, dzięki Allahowi i krwi męczenników, i zaczął wywierać wpływ, i to jaki wpływ!

Os między Jerozolimą i Bejrutem, oś między Jerozolimą i Bagdadem, oś między Jerozolima i Damaszkiem, oś między Jerozolima i Sanaa, a przede wszystkim, oś między Jerozolimą i Teheranem – jest zwycięską osią.

[…]

Nasze rakiety i pociski Kornet „mają na sobie irański podpis”; „nasi strzelcy byli szkoleni przez naszych braci z IRGC”

Nie przepraszam, jestem dumny, że rakiety, którymi walimy w Tel Awiw, mają na sobie irański podpis, podpis Kasema Solejmaniego.

Pociski Kornet, których używamy, by rozwalać izraelskie czołgi – dumę Izraela i globalnego przemysłu zbrojeniowego – są pociskami Kornet Kasema Solejmaniego i Iranu. Karabiny, których używamy, by strzelać do izraelskiego wroga… Ci, którzy używają tych karabinów, byli szkoleni przez naszych braci z IRGC. Mówimy to głośno i wyraźnie.

„Proszę Allaha, by nagrodził Iran… Oni są tymi, którzy wspierają nas bronią, pieniędzmi i żywnością”

Mój drogi bracie, większość domów w Strefie Gazy dzisiaj… Chciałbym powiedzieć tylko ostatnia rzecz, jeśli mogę. Niemal każdy dom w Gazie ma obraz Kasema Solejmaniego, obraz Islamskiej Republiki, jak również obraz Fundacji Pomocy Imama Chomeiniego, żeby ci, którzy poszczą [w ramadan] mogli mieć swoje posiłki iftar. Gazańscy sunnici szafi’i  w Strefie Gazy, od Rafah do Beit Hanoun, otrzymują talerze z żywnością, żeby przerwać post z pieczęcią Kasema Solejmaniego i Islamskiej Republiki Iranu.

Proszę Allaha, by nagrodził Iran w moim imieniu i w imieniu ludu palestyńskiego. To oni wspierają nas bronią, pieniędzmi i żywnością.