Dawud Walid, dyrektor wykonawczy oddziału Rady ds. Stosunków Amerykańsko-Islamskich (CAIR) w stanie Michigan, powiedział w piątkowym kazaniu wygłoszonym 26 kwietnia 2024 r. w Medina Activity Centre, MCWS (społeczność muzułmańska na przedmieściach zachodniego Detroit), że najwyższym priorytetem powinno być da’wa (nawracanie na islam) i że kiedy odwiedził obozowisko na terenie Uniwersytetu Michigan w Ann Arbor, grupa żydowskich protestujących przyłączyła się do wieczornych modlitw. Powiedział, że nawoływanie Amerykanów do islamu może być „wielkim podbojem islamu w Ameryce” i zacytował werset z Koranu stwierdzający, że „tłumy” nawrócą się na islam, kiedy nadejdzie zwycięstwo i podbój Allaha. Kazanie było transmitowane na żywo na koncie Walida na YouTube.

Podczas piątkowego kazania wygłoszonego 3 maja w Centrum Społeczności Muzułmańskiej w rejonie Zatoki San Francisco, które było transmitowane na żywo na kanale meczetu w serwisie YouTube, Walid powiedział, że docieranie do islamu „jest częścią naszego programu” i że muzułmanie powinni modlić się, by liberalni Żydzi i syjonistyczni kontrdemonstranci mieli przewodnictwo Allaha. Dodał, że być może pewnego dnia będą mogli modlić się w tym samym meczecie, a nawet zostaną islamskimi uczonymi i przywódcami społeczności muzułmańskiej.

Aby zobaczyć klip z Dawudem Walidem, kliknij tutaj. 

„Naszym dzisiejszym najwyższym priorytetem jest Da’wa”; ​​trzeba zaprosić do islamu” żydowskich zwolenników muzułmanów przeciwko okupacji Palestyny

Dawud Walid: Naszym najwyższym priorytetem jest dzisiaj da’wa. Wszyscy w tym kraju jesteśmy ludźmi, którzy odczuwają ból i cierpią, a oni potrzebują tego przesłania, potrzebują dobroci islamskiego narodu, aby im pomogła. Dwa dni temu, na Uniwersytecie Michigan w Ann Arbor, grupa z nas przybyła, aby wesprzeć studentów, którzy tam obozowali. Pierwszym mówcą był twój potrzebujący brat. Około połowa tych ludzi to żydowscy zwolennicy muzułmanów przeciwko okupacji Palestyny.

Kiedy muzułmanie odmówili wieczorną modlitwę, a my zaczęliśmy dawać przypomnienia, przyszła ich grupa i zaczęła przyglądać się. „[To] dziwne, coś, czego nigdy wcześniej nie widzieliśmy”. Podnieśliśmy ręce i zaczęliśmy się modlić i błagać. Patrzę w lewo, nic nie widziałem, ale grupa Żydów – kobiet, o których nawet byśmy nie myśleli, że były odpowiednio ubrane – podnosiła ręce także tam. Muzułmanie powiedzieli „amen”, a ci Żydzi powiedzieli „amen”. Należy ich zaprosić do islamu.

[…]

„Jeśli zaprosimy tych ludzi do islamu, może to być wielki podbój islamu w Ameryce… To jest nasza misja”

Jeśli zaprosimy tych ludzi do islamu, może to być wielki podbój islamu w Ameryce i większa korzyść nie tylko dla nas, ale na dłuższą metę dla narodu palestyńskiego. [Koran mówi;] „Kiedy nadejdzie zwycięstwo Allaha i podbój. Widzicie, jak tłumy przystępują do religii Allaha”.

[…]

To jest nasza misja, bracia. To jest nasza misja, siostry. Bez przeprosin, nie rozwadniając islamu, dajcie im prawdziwy islam.

[…]

To także część naszego programu. Modlimy się o przewodnictwo dla ludzi, w tym dla tak zwanych „kontrprotestujących” – niech Allah ich prowadzi.

[…]

Być może niektórzy z tych liberalnych Żydów, a nawet niektórzy z nich, którzy są syjonistami, będą tu pewnego dnia i będą się modlić z wami. Może jedna z tych osób pójdzie na studia, zostanie uczonym i pewnego dnia zostanie naszym przywódcą. Tylko Allah wie. Musimy więc umieścić wszystko w kontekście. Islam jest ruchem miłości. Kochamy to, co jest przyjemne dla Wysłannika Allaha i jego metodologię, a nie neomarksizm, a nie działanie pod wpływem gniewu czy wściekłości.