W wywiadzie z 1 grudnia 2011 r. dla egipskiej Al-Faraeen TV, egipski kandydat na prezydenta, Tawfik Okasza, który jest właścicielem tego kanału, zaprzeczył, jakoby był antysemitą po tym, jak jego antysemickie wypowiedzi, które wygłosił uprzednio, zostały opublikowane przez MEMRI.

To zaprzeczenie pojawiło się po tym, jak skrytykował go w Canada’s Sun News Network prezenter Michael Coren, który obszernie cytował z poprzednich klipów MEMRI TV (żeby przeczytać ten raport i zobaczyć klipy, patrz MEMRI Seria Specjalnych Komunikatów – Nr 4321 – 29 listopada 2011

Egipski kandydat na prezydenta Tawfiq Okasha: Żydzi kierują polityką ekonomiczną USA, żeby podporządkować ją globalnemu wolnomularstwu; stworzyli różne wyznania chrześcijańskie; tylko 60% Żydów jest złych ).

W wywiadzie z 1 grudnia Okasza oskarżył “MEMRI, ten kawał gówna” o wysyłanie raportów do Kanady i powiedział, że MEMRI “monitoruje każde słowo, które wypowiadam… wysyłają to do wiodących mediów w USA i Europie”. Dodał: „Ludzie powinni być dumni z Tawfika Okaszy, postrachu Żydów”.

Okasza: Jak może [ktoś] być antysemitą, jeśli mówi, że 60% [Żydów] to bardzo dobrzy ludzie?… Coren jest masonem.

Prowadząca wywiad: Chciałabym zadać bardzo ważne pytanie o słynnego prezentera amerykańskiej telewizji Michaela Corena, który poświęcił dużą część swojego program na atak na pana. Czy może pan to rozwinąć?

[…]

Tawfik Okasza: Prezenter amerykańskiej telewizji Michael Coren jest masonem.

[…]

Powiedziałem Amerykanom, Izraelczykom i Żydom: oko za oko i ząb za ząb. Jestem człowiekiem i wy jesteście ludźmi. Wszyscy zostaliśmy stworzeni w ten sam sposób. To nie jest tak, że was urodziła biała kaczka, a mnie urodziła czarna kaczka.

Nie jest wstydem być biednym. Fakt, że w Egipcie jesteśmy biedni, nie znaczy, że powinniśmy być sługami podporządkowanymi Amerykanom i Żydom.

[…]

Powiedziałem, że 40% Żydów nie jest miła, a 60% to dobrzy, zwyczajni ludzie, tacy jak my. Nie podobało im się to, co powiedziałem? Dlaczego? Ponieważ nie wiedzą, jak poradzić sobie z takimi rzeczami. Są przyzwyczajeni do ludzi robiących uogólnienia o wszystkich Żydach, ale cóż mogą powiedzieć o kimś kto dzieli ich 60:40? Że jest antysemitą? Jak może on być antysemitą, skoro mówi, że 60% z nich to bardzo dobrzy ludzie? Pojmujesz?

[…]

Prowadząca wywiad: Obejrzyjmy razem to wideo.

Materiał filmowy z programu „The Arena” z Canadian Sun TV z prezenterem programu, Michaelem Corenem:

Michael Coren: Cornucopia, ostatnia część programu. Teraz przeczytam wam coś, to nie moje słowa, to jest długi cytat. Zaczynamy…

„’Nie wszyscy Żydzi na świecie są źli. Możecie zapytać: Tawfik, jakie są proporcje? Proporcje są 60:40. 60% jest złych w różnym stopniu, aż do poziomu, którego słowa nie potrafią opisać, podczas gdy 40% nie jest zła.

Oni jednak dzielą się na trzy kategorie: jedna grupa składa sie z nie-złych, druga grupa składa się z nie-złych w mniejszym stopniu, a trzecia grupa składa się z nie-złych w jeszcze mniejszym stopniu. Czy jest ktoś, kto wyróżnia się między nimi? To bardzo rzadkie. Może jeden na million.

Ale co znaczy taka klasyfikacja? Znaczy, że można współistnieć normalnie z około 40% Żydów – oni nie zdradzają, spiskują, szantażują ani nie uważają innych za gojów. Oni wierzą w koncepcję gojów, ale ta wiara nie wpływa na ich zachowanie”.

OK, szalony wariat z ulicy? Nie, to jest egipski kandydat na prezydenta Tawfik Okasza. Nawiasem mówiąc, jest on właścicielem Al-Faraeen TV, jednej z najbardziej wpływowych stacji telewizyjnych w Egipcie.

Ja chcę pójść na kompromis, chcę byśmy współistnieli i żyli zgodnie – ale jak prowadzić dialog, jak iść na kompromisy z ludźmi, którzy są całkowicie szaleni, jak ten? Nie wiem.

Do poniedziałku, miejcie wspaniały weekend, uważajcie na siebie, niech Bóg błogosławi. Do widzenia. […]

MEMRI „monitoruje każde słowo, które wypowiadam… wysyłają to do wiodących mediów w USA i w Europie… więc wysłali to do [Corena]… MEMRI, ten kawał gówna”

Tawfik Okasza: Powód, dla którego Michael Coren powiedział to w amerykańskiej telewizji, jest jasny. Oni prowadzą sondaże opinii publicznej, wiedzą więc, twój sługa ma wpływy w świecie arabskim, nie tylko w Egipcie, i że ludzie mają zaufanie do tego, co on mówi.

Dodatkowo twój sługa otworzył kwestię masonów, a więc trzeba go zwalczać. Nie boję się nikogo. Moje słowa są jasne. Mówię bratu Michaelowi Corenowi… pozwól sobie powiedzieć, jak to się stało.

Istnieje amerykański Middle East Media Research Institute. Ten instytut monitoruje każde słowo, które wypowiadam. Ten instytut działa elektronicznie w niektórych wypadkach. Jego zadaniem jest branie tego, co mówi się o Amerykanach i Żydach i wysyłanie tego bezpośrednio – po zredagowaniu materiału, żeby ludzie za dużo nie usłyszeli… Wszystko to jest robione automatycznie. Wysyłają to do wiodących mediów w USA i w Europie.

Amerykański Middle East Media Research Institute wysłał im… Michael Coren występuje na wiodącym kanale w Ameryce i jego program jest jednym z najsłynniejszych w Ameryce? Pojmujesz? Więc wysłali to do niego…

Prowadząca wywiad: Chciałabym poinformować pana, że to wideo było na stronie internetowej MEMRI, którą atakował pan w zeszłym tygodniu.

Tawfik Okasza: Wiem.

Prowadząca wywiad: [Coren] wziął je stamtąd.

Tawfik Okasza: Wiem. W końcu otrzymałem doktorat od tych [Amerykanów]. Czy nie przeszedłem tam szkolenia? To jest całkowicie normalne. Powiedziałem MEMORY… temu MEMRI, temu kawałowi gówna… powiedziałem im, że uczeń przerósł mistrza.

To jest całkowicie normalne. Dr Farouk Al-Baz przerósł swoich mistrzów w Ameryce. Ahmad Zweil przerósł swoich mistrzów w Ameryce. Ich to wszystko nie obchodzi. Ich obchodzi tylko, kiedy przerasta ich polityk albo dziennikarz. To ich niepokoi.

„Jestem w stanie wojny z AIPAC i z globalną masonerią… Ludzie powinni być dumni z Tawfika Okaszy, postrachu Żydów”

Prowadząca wywiad: Ponieważ wpływa on na opinię publiczną…

Tawfik Okasza: Właśnie. Pojęłaś.

Co powoduje jeszcze większy smutek… Nie jestem smutny. Wręcz przeciwnie, jestem szczęśliwy, bo znam wszystkie tajniki walki, która prowadzę.

Jestem w stanie wojny z AIPAC i z globalną masonerią.

[…]

[W dniach Mubaraka] egipskie media stały się zwierzęciem ujeżdżanym przez globalną masonerię. Masoni na nich jeździli. Ludzie nie myśleli o konsekwencjach. Ludzie powinni być dumni z Tawfika Okaszy, postrachu Żydów. […]