Poniżej podajemy fragmenty przemówienia wygłoszonego przez egipskiego duchownego Safwata Higaziego, które zostało nadane w Al-Nas TV 11 lipca, 2010.

Żeby zobaczyć ten klip w MEMRI TV odwiedź http://www.memritv.org/clip/en/0/0/0/0/0/0/2560.htm .

Matka Saladina uczyła swojego syna grać w kij i piłkę

Safwat Higazi: Matka Saladina uczyła swojego syna jak być mudżahedinem i bojownikiem. Iban Shaddad zapytał Saladina: W jakie gry bawiłeś się kiedy byłeś dzieckiem? Saladin odparł: Moja matka nauczyła mnie jak grać w kij i piłkę, i ta gra stała się moim hobby i moją specjalnością. Ta gra to jak dzisiejsze polo – gra się w nią na koniu, z kijem i piłką, a gracze uderzają w piłkę pędząc na koniu. Konie galopuja z potężna siłą i prędkością. To nazywało się grą w kij i piłkę.

Saladin kiedy był młody zwykł grać w tę grę. Jego matka wybrała grę dla niego, która była właściwa dla dżihadu. Nie wybrała gry takiej jak tryktrak czy bilard czy inna łagodna gra dla leniwych. Nie, wybrała grę, która nauczyłaby go dżihadu i walki – grę w kij i piłkę, taką jak polo.

Dziś … dzieci siedzą przed komputerem … i grają w gry, które nigdy nie nauczą ich prowadzenie dżihadu

Wy powinniście wybierać sport, który wasz syn będzie uprawiał. Nie mówię, że dzieci nie powinny się bawić, ale syn powinien grać w gry, które dadzą mu korzyści kiedy będzie dorosły.

Dzis nasze wszystkie dzieci siedza przed komputerem i przed PlayStation, i grają w gry, które nigdy nie naucza ich prwadzenia dżihadu.