W niedawnym wystąpieniu w Internecie duchowny egipski Abu Islam Ahmad Abdallah podał przyczyny podarcia i spalenia Biblii podczas demonstracji antyamerykańskiej i zagroził, że zrobi to znowu – jeśli egzemplarze nie będą zbyt drogie.

Abu Islam, kaznodzieja salaficki i osobowość medialna, został oskarżony o podarcie i spalenie Biblii przed ambasadą USA w Kairze podczas protestu 11 września przeciwko anty-islamskiemu filmowi.

W wystąpieniu umieszczonym w Internecie 1 października 2012 r. pojawił się przed kamerą z egzemplarzem Biblii, który, jak powiedział, “używał do modłów pies Terry Jones, który trzy razy spalił Koran”.

Abu Islam Ahmad Abdallah jest założycielem kanału telewizyjnego Al-Umma TV, który założył w celu, jak mówi, zwalczania chrześcijańskiego głoszenia wiary oraz wolnomularstwa. W lipcu 2012 r. otworzył inny kanał telewizyjny, Maria TV, gdzie występują tylko w pełni zasłonięte kobiety.

Żeby zobaczyć to wideo w MEMRI TV, kliknij tutaj . Poniżej podajemy fragmenty:

„Podrę to – tylko ten egzemplarz jest zbyt drogi”

Abu Islam Ahmad Abdallah: Ten [Koran] jest książką Boga, jedyną książką świętą na powierzchni Ziemi, książką, którą traktujemy z najwyższym szacunkiem. Jeśli chodzi o ten egzemplarz arabskiego tłumaczenia [Biblii], który jest używany przez chrześcijan egipskich i arabskich, na razie będę traktował go z szacunkiem, ale jeśli oni zrobią to, co zrobili inni [chrześcijanie], ten szacunek będzie doprawdy chwilowy. Tę książka jednak, której używa do modłów pies Terry Jones, który trzykrotnie spalił Koran, rozedrę – tylko że ten egzemplarz jest zbyt drogi, więc nie podrę go przed kamerą. Gdybym miał ze sobą tańszy egzemplarz, podarłbym go znowu. […]

Potraficie wyobrazić sobie palenie Koranu? Potraficie wyobrazić sobie ogień przeżera strony? Czy możecie sobie wyobrazić coś takiego? Czy możecie sobie wyobrazić płomień spalający Koran Allaha? Ogień wydaje dźwięki i możemy usłyszeć te dźwięki na nagraniach. Czy widzieliście, że tak jak pies oddaje mocz na Koran, on wydawał takie dźwięki… [wydaje dźwięk] To jakby mówił do muzułmanów: „Do piekła z wami”.

Czy widzieliście, jak ten pies chwycił Koran i podtarł tyłek, solidnie wycierając dziesięć razy? Wyobraźcie sobie, gdyby sam Prorok Mahomet to widział. Czy coś takiego mogłoby się w ogóle zdarzyć w dniach Proroka? […]

„Niechaj Allah przyspieszy transformację Egiptu w stylu Bractwa Muzułmańskiego”

Chciałbym powiedzieć salafitom: trzymajcie się pobożności i zostawcie [sprawy polityczne] Bractwu Muzułmańskiemu w nadziei, że uczynią Egipt w stylu Bractwa Muzułmańskiego. Skupię się na korzyściach czegoś takiego, pozostawiając negatywne strony Allahowi.

Doskonale znam Bractwo Muzułmańskie. Oni wszyscy noszą garnitury. Ani jeden z nich nie jest biedny. Ani jeden nie jest bezrobotny po ukończeniu studiów. Każdego stać na ożenek w młodym wieku. Nigdy nie widziałem żadnego członka Bractwa Muzułmańskiego sprzedającego wykałaczki meswak albo książki przed meczetami. Nigdy nie widziałem wśród nich żadnego biednego żebraka. Mają porządne, a między nami [mówiąc] wręcz modne domy.Egipt także stanie się modny, jeśli go przerobią w stylu Bractwa Muzułmańskiego. Wtedy usiądziemy z ich przywódcami i postawimy nasze żądania o szariat. Niechaj Allah przyspieszy transformację Egiptu w stylu Bractwa Muzułmańskiego, żeby żaden brodaty muzułmanin nie musiał dłużej sprzedawać wykałaczek meswak. Nie ma w tym nic złego, ale zamiast tego możemy mieć chrześcijan sprzedających nam wykałaczki meswak. […]