2 października 2012 r. Nasr Al-Din Alawi, tunezyjski imam salaficki, przysiągł walczyć przeciwko ministerstwu spraw wewnętrznych i ministrom należącym do islamskiej partii Al-Nahda, oskarżając ich o obieranie za cel salafitów i otrzymywanie rozkazów ze Stanów Zjednoczonych.

Występując przez satelitę w programie telewizyjnym, w którym wśród gości był minister spraw wewnętrznych Ali Al-Areed, Alawi pokazał całun i oświadczył, że będzie walczył z ministrem i z przywódcami ruchu Al-Nahda, aż przestaną obierać salafitów za cel

Poniżej podajemy fragmenty programu, w którym występuje tunezyjski imam salaficki szejk Nasr Al-Din Alawi, nadanego przez Attounissia TV 2 listopada 2012 r.

Kliknij tutaj, żeby zobaczyć to wideo w MEMRI TV.

Szejk Nasr Al-Din Alawi: Chciałbym zapytać pana, ministrze spraw wewnętrznych Ali Larayedh: Jak to możliwe, że zranienie psa w lesie jest niewybaczalnym przestępstwem, podczas gdy zabicie dwóch młodych muzułmanów jest otwarte do dyskusji? Czy to są wartości, których nauczył się pan w ruchu Al-Nahda?

[…]

Minister spraw wewnętrznych mówi, że to jest podżeganie. Chciałbym powiedzieć mu, że istotnie podżegam, ponieważ Allah mówi: “… i pobudźcie wiernych. Allah może powstrzymać furię niewiernych, bowiem Allah jest najpotężniejszy w sile i karze”.

Dzisiaj, po zabiciu dwóch męczenników, przygotowałem mój całun pogrzebowy. Wzywam całą młodzież islamskiego przebudzenia, by przygotowała swoje całuny, ponieważ ruch Al-Nahda i wiele partii politycznych chce nowych wyborów na zwłokach członków ruchu salafickiego.

[…]

Prezenter: Dlaczego sądzi pan, że jesteśmy niewiernymi? Dlaczego mówi pan o całunach? Z kim planuje pan walkę?

Szejk Nasr Al-Din Alawi: Posłuchaj…

Prezenter: Z kim planuje pan walkę?

Szejk Nasr Al-Din Alawi: Będę walczył z tymi ludźmi – ministrem spraw wewnętrznych i innymi przywódcami ruchu Al-Nahda. Zamienili Amerykę, faraona i bożka naszego wieku, w swojego Boga. Ameryka ustanawia ich prawa i pisze ich konstytucję.

[…]