Egipski ambasador Rif’at Al-Ansari mówił o ”olbrzymiej żydowsko-amerykańskiej organizacji o nazwie ”Watchdog”, która monitoruje wszystkie media pod kątem antyizraelskich treści. „Jeśli ktokolwiek mówi, że izraelskie społeczeństwo jest skorumpowane, lub że to, co robi rząd izraelski, jest złe i sprzeczne z interesami Ameryki – to jest to monitorowane i rozpoczyna się kampanię, by obalić te twierdzenia” – powiedział wyraźnie czyniąc aluzję do MEMRI. Al-Ansari zyskał w mediach zachodnich przydomek „Casanowa znad Nilu” po jego romansie z młodą brytyjską dyplomatką na początku lat 1980, podczas trwania którego przekazywała mu tajne informacje, podczas gdy on był dyplomatą w egipskiej ambasadzie w Tel Awiwie. Wywiad nadał kanał telewizyjny Autonomii Palestyńskiej 22 października 2018 r.

Żeby zobaczyć klip z Rif’atem Al-Ansarim w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Watchdog” ma „około 50 tysięcy zatrudnionych” i ”monitoruje wszystkie możliwe media”

Rif’at Al-Ansari: Dzisiaj, tak samo jak istnieje AIPAC, istnieje olbrzymia żydowsko-amerykańska organizacja zwana „Watchdog”.

”Watchdog” jest olbrzymią organizacją z około 50 tysiącami zatrudnionych. Monitoruje wszystkie możliwe media: telewizję, radio, prasę, media społecznościowe, media elektroniczne i wszystkie inne.

„Jeśli ktokolwiek mówi, że izraelskie społeczeństwo jest skorumpowane, że to, co robi rząd izraelski… jest sprzeczne z interesami amerykańskimi… rozpoczyna się kampanię, by obalić te twierdzenia”

Jeśli ktokolwiek mówi, że izraelskie społeczeństwo jest skorumpowane, lub że to, co robi rząd izraelski, jest złe i sprzeczne z interesami Ameryki – to jest to monitorowane i rozpoczyna się kampanię, by obalić te twierdzenia. Nagle jest 550 komentarzy przeklinających go, obalających go, grożących mu i blokujących jego wystąpienia gdziekolwiek w mediach. A więc ta izraelska organizacja nadzorująca media dokonuje olbrzymich wysiłków, które dają pozytywne wyniki dla Izraela.