W wywiadzie z 2 października 2018 r dla tunezyjskiego radia Musaique FM palestyńska aktywistka Ahed Tamimi powiedziała, że ludzie powinni policzkować izraelskich żołnierzy „niezależnie od tego, czy robią cokolwiek, czy nie” i że powinno to stać się „normalną rzeczą”.  Przysięgła „kontynuować drogą męczenników” i „nadal poświęcać się, nawet poświęcić życie na rzecz wyzwolenia Palestyny”. W dzień później, występując w tunezyjskim kanale telewizyjnym  Nessma TV, odrzuciła rozwiązanie w postaci dwóch państwa mówiąc: „My jako pokolenie będziemy walczyć o wyzwolenie Palestyny w całości”.

MEMRI uprzednio opublikowało inne klipy z Tamimi. 22 sierpnia 2018 r., po jej zwolnieniu z izraelskiego więzienia, mówiła w libańskiej telewizji Al-Jadeed/New TV, dziękując sekretarzowi generalnemu Hezbollahu, Hassanowi Nasrallahowi za jego poparcie; nazwał ją „odważną i dzielną”. Powiedziała, że słowa Nasrallaha wzmocniły „nie tylko moje morale, ale morale wielu ludzi” (patrz klip w MEMRI TV tutaj; tekst w Aneksie). Następnie, w wywiadzie z 17 września 2018 r. dla France 24 TV, powiedziała, że nie żałuje wyrażonego poparcia dla Nasrallaha mimo wywołanego tym oburzenia, dodając, że zgadza się z jego antyamerykańskim i antyizraelskim stanowiskiem i dziękuje mu za poparcie sprawy palestyńskiej  (ten klip MEMRI TV znajduje się tutaj; tekst w Aneksie).

Żeby zobaczyć klip z wypowiedziami Ahed Tamimi z 2-3 października 2018 r. w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

Poniżej podajemy tekst jej wypowiedzi z 2-3 października.

Musaique FM Radio (Tunezja), 2 października 2018

Ahed Tamimi: Świat nie powinien być zaszokowany ani zaskoczony, że Palestynka policzkuje [izraelskiego] żołnierza. Wszyscy powinniśmy policzkować żołnierzy, a nie tylko ja. To co zrobiłam powinno być normalną rzeczą. Powinniśmy zawsze policzkować żołnierzy, gdziekolwiek mogą być, niezależnie od tego, czy coś zrobili, czy nie. W końcu, to są żołnierze okupanta. Okupują naszą ziemię i strzelają do małych dzieci i atakują domy i ludzi. Jest to więc naturalna reakcja na obecność okupacji, obecność żołnierzy na mojej ziemi. Wszyscy powinni policzkować żołnierzy.

Dziennikarz: Ahed Tamimi, nasz gość w Midi Show w Musaique FM – jakie przyjęłaś przysięgi?

Ahed Tamimi: Przysięgłam kontynuować drogą męczenników, żeby ich krew nie została rozlana nadaremno. Zawsze będziemy kontynuować ich drogą. Przysięgłam poświęcać się, także poświęcić życie, na rzecz wyzwolenia Palestyny.  […]

Nessma TV (Tunezja) 3 października 2018

Ahed Tamimi: Poprzednie pokolenie walczyło, umierało jako męczennicy, ludzie byli ranni i uwięzieni na rzecz rozwiązania w postaci dwóch państw. Zaufali światu i międzynarodowym instytucjom, ale nie osiągnęli tego rozwiązania. My, [nowe] pokolenie, nie powtórzymy tego. My jako pokolenie będziemy walczyć o wyzwolenie Palestyny w całości. Pokolenie przed nami poświęciło 78% swojej ziemi, a mimo tego Izrael stracił tę okazję. My, [nowe] pokolenie, nie damy im drugiej szansy. Będziemy walczyć o wyzwolenie Palestyny w całości. Nie oddamy 78% naszej ziemi.

ANEKS

MEMRI TV Clip 6726: Palestyńska aktywistka Ahed Tamimi salutuje przywódcy Hezbollahu, Nasrallahowi: Wszyscy popieramy go i jesteśmy z niego dumni – 22 sierpnia 2018

Szejk Hassan Nasrallah: Stanowisko zajęte przez dziewczynę Ahed Tamimi jest odważne i dzielne. To jest dziewczyna, która przeciwstawia się izraelskim żołnierzom i policzkuje ich.

Dziennikarz: W odpowiedzi Ahed salutuje [Nasrallahowi].

Ahed Tamimi: Szlachetnemu szejkowi Hassanowi Nasrallahowi mówię: Bardzo ci dziękuję. Życzę ci szczęśliwego święta. Jego słowa wzmocniły moje morale – nie tylko moje morale, ale morale wielu ludzi, bo ja reprezentuję ludzi. Nie reprezentuję tylko siebie, ale naród i sprawę. To było poparcie całego narodu palestyńskiego, a nie tylko mnie. Chcę mu zasalutować, podziękować mu za poparcie i powiedzieć mu, że zawsze nas wzmacnia. Wszyscy go popieramy i jesteśmy z niego dumni.

Żeby zobaczyć ten klip w MEMRI TV, kliknij tutaj.

MEMRI TV Clip No. 6788: Palestyńska aktywistka Ahed Tamimi: Nie żałuję popierania Nasrallaha, zgadzam się z jego stanowiskiem wobec USA i Izraela –17 września 2018

Dziennikarz: Co mówisz tym, którzy krytykują cię za twoje przesłanie do sekretarza generalnego Hezbollahu, Hassana Nasrallaha?

Ahed Tamimi: Ostatecznie, każdy ma prawo do opinii. Jestem z Hassanem Nasrallahem…

Dziennikarz: Czy żałujesz tego, widząc oburzenie…

Ahed Tamimi: Oczywiście nie żałuję tego. Hassan Nasrallah popiera sprawę palestyńską i jest przeciwko Ameryce i Izraelowi, więc jestem w tych sprawach z nim. Zgadzam się z wieloma ludźmi w pewnych sprawach i nie zgadzam z nimi w innych, ale w ostatecznym rachunku dziękuję mu za poparcie sprawy palestyńskiej.

Żeby zobaczyć ten klip w MEMRI TV, kliknij tutaj.