Poniższy raport jest darmową próbką MEMRI Jihad and Terrorism Threat Monitor (JTTM). Informacja o prenumeracie JTTM znajduje się  tutaj.

3 czerwca 2021 r. ośrodek medialny Al-Kaidy, Al-Sahab, opublikował[1] numer 35 swojego biuletynu Al-Nafir, w którym wezwał muzułmanów do dokonywania ataków na amerykańskie i żydowskie interesy i wezwał bogatych ludzi do wspierania mudżahedinów w Palestynie finansowo i bronią oraz ludźmi.

W biuletynie zatytułowanym “Od bitwy miecza o Al-Kuds do bitwy o meczety”, Al-Kaida chwaliła “mudżahedinów” w Palestynie, “męczenników” i tych, którzy pospieszyli bronić meczetu Al-Aksa i ludzi z dzielnicy Szejk Dżarrah, i podkreślała, że “prowadzenie dżihadu i walka z wrogami jest sposobem „odrodzenia ummy, sprowadzenia jej z powrotem do jej religii i chwały”. Następnie napisano, że “prawo może być tylko przywrócone potęgą broni i rewoltą przeciwko uzurpatorowi, syjonistycznemu okupantowi i jego sojusznikom, [kiedy] każdy robi, co może, [czy to] odpalając rakiety, [przeprowadzając] operacje męczeńskie, [dokonując] szturmujących ataków, rzucając kamieniami, biorąc udział w demonstracjach i propagując sprawę na platformach mediów społecznościowych”.

W Al-Nafir potępiono następnie prezydenta USA, Joego Bidena, którego określono jako “zbrodniarza” i oskarżono o “odrzucenie” rezolucji o zawieszeniu broni, “żeby dać Żydom więcej czasu na rozlewanie krwi Palestyńczyków… ale ponieważ wiedział, że jeśli walki będą trwały, muzułmańska umma zgromadzi się za mudżahedinami i zbuntuje przeciwko tyranom, więc podstępny [Biden] nalegał na ogłoszenie rozejmu przed piątkiem, bo wiedział, że jest to dzień, w którym muzułmańska umma wychodzi z meczetów, by protestować [po piątkowych modłach]”.

Następnie jest wezwanie do muzułmanów, by kontynuowali walkę na froncie Al-Aksa i na wszystkich innych frontach, aż osiągną zwycięstwo lub męczeństwo. Zaproponowano “bitwę meczetów” kierowaną przez “uczonych, przywódców dżihadu i duchownych, by strzec młodzież ummy przed polityką westernizacji i zepsucia, która jest prowadzona przez syjonistycznych Żydów w kolaboracji z arabskimi syjonistami, którzy prowadzą nasiloną wojnę przeciwko religii i etyce”. Według biuletynu “walka meczetów” zaczyna się przez “wyzwolenie ich spod kontroli tyranów i przez uwolnienie ich imamów od strachu przed władzami, i kiedy chodzący do meczetów buntują się przeciwko uciskowi i tyranii”.

W Al-Nafir jest następnie wezwanie do muzułmańskich uczonych, kaznodziei, myślicieli i wszystkich wolnych ludzi ummy do “wykorzystania zwycięstw ummy w Afganistanie, Mali, Somali ii na innych frontach i zrobienia z nich punktu zwrotnego w historii ummy przez ożywienie obowiązku dżihadu w duszach młodzieży poprzez bitwę meczetów”.

Wzywając muzułmanów, by wspierali ludzi w Palestynie finansowo, bronią i ludźmi, autorzy biuletynu stwierdzają, że muzułmanie “nie powinni zadowalać się słownym potępieniem lub wyrazami radości, kiedy ludzie w Palestynie są pokonani, ale powinni pospieszyć by pomóc im finansowo i ludźmi, i operacjami dżihadystycznymi, ponieważ interesy Żydów i Amerykanów są wszędzie i są prawomocnymi celami dla każdego mudżahedina i każdego muzułmanina. W imię Allaha, grzeszymy, jeśli nie bierzemy udziału w dżihadzie naszego ludu w Palestynie… wzywamy mudżahedinów do wzięcia udziału w rajdach ‘Jerozolima nie będzie judaizowana’, każdy robiący, co może, aż osiągnie zwycięstwo lub męczeństwo”.

Biuletyn ostrzega lud Palestyny w sprawie prezydenta Bidena, mówiąc, że jest on znany z prowadzenia “miękkich wojen” i że będzie “prowadził wojnę wywiadu przeciwko waszym mudżahedinom i ich przywódcom, używając szpiegów, by zlokalizować wasze magazyny broni i wasze okopy, i będzie finansował swoje złowrogie projekty pieniędzmi arabskich syjonistów, by powodować podziały między wami pod pozorem , że rekonstrukcja może być dokonana tylko przez zdradziecką władzę i tak zwaną demokrację, pokojowe negocjacje i rozbrojenie”.

Na zakończenie biuletyn salutuje mudżahedinom z Gazy, a szczególnie “ich bohaterskiemu przywódcy, Muhammadowi Deifowi”, mówiąc, że był wybitny w “odpowiedzi na wezwanie Al-Aksa i Szejk Dżarrah”.

[1] Talk.gnews.bz, June 3, 2021.