Dyrektor wykonawczy Council on American–Islamic Relations (CAIR), Nihad Awad, powiedział, że administracja Bidena musi przenieść amerykańską ambasadę z powrotem z Jerozolimy do Tel Awiwu, dodając, że Tel Awiw także jest okupowany, ale „zostanie wyzwolony później”. Awad przemawiał na dorocznej konferencji American Muslims for Palestine (AMP) w Chicago 27 listopada 2021 r. Powiedział: „Oczywiście, jesteśmy oburzeni brakiem szacunku tej administracji dla godności praw człowieka Palestyńczyków”. Awad wezwał swoją publiczność do wywierania nacisków na administrację Bidena, by “odwrócił” to, co zrobił prezydent Trump. Więcej informacji o Nihadzie Awadzie, patrz klipy MEMRI TV nr 3536, 3701, i 5279.
Konferencja odbywała się w Chicago w dniach 25-27 listopada 2021 r. i była nadawana na żywo na kanale YouTube American Muslims for Palestine (AMP). Obecna tam była Linda Sarsour (patrz klipy MEMRI TV nr 6935, 6808 i 6111), Lamis Deek (patrz MEMRI TV nr 3430) i Taher Herzallah (patrz MEMRI TV nr 7071).
Aby zobaczyć klip z Nihadem Awadem w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.
Nihad Awad: Powiedzieliśmy, że ta administracja, administracja Bidena, musi odwrócić to, co zrobił Trump.

[…]
Oczywiście, jesteśmy oburzeni brakiem szacunku tej administracji dla godności praw człowieka Palestyńczyków.

 

[…]
„Musimy naciskać na administrację, by przeniosła ambasadę z powrotem do Tel Awiwu, który, z wolą Allaha, będzie wyzwolony później”
Musimy walczyć, musimy przenieść walkę na drugą stronę. Przeniesienie [amerykańskiej] ambasady, naszej ambasady, z Tel Awiwu, który jest okupowany, do [Jerozolimy], miasta, które ma być chronione przez międzynarodowe prawo, przeniesienie tej ambasady… Nie powinniśmy traktować tego jako de facto… Musimy naciskać na administrację, by przeniosła ambasadę z powrotem do Tel Awiwu, który, z wolą Allaha, będzie wyzwolony później.