Dyrektor wykonawczy „American Muslims for Palestine” ​​(AMP), Osama Abuirshaid, powiedział w przemówieniu wygłoszonym 25 kwietnia 2024 r. na obozowisku Uniwersytetu George’a Washingtona, że ​​protestujący na zawsze zmienią Amerykę. Powiedział, że syjonizm będzie mrocznym momentem w historii, a pokolenie uczestników obozu położy kres tej „hańbie”. Zakończył swoje przemówienie słowami: „Odzyskamy Amerykę […] Wy będziecie przeszłością, my jesteśmy przyszłością. Assalam Alejkum”.

Film został opublikowany na Facebooku Osamy Abuirshaida. 25 kwietnia Abuirshaid zamieścił na swojej stronie na Facebooku filmy wideo innych mówców z Uniwersytetu George’a Washingtona, z których jednym był Rafiki Morris, który podczas wiecu z okazji Dnia Nakby w maju 2023 r. w Waszyngtonie powiedział, że jedynym dobrym syjonistą jest martwy syjonista i że Ameryka jest krajem syjonistycznym i należy go zniszczyć.

Aby zobaczyć klip z Osamą Abuirshaidem, kliknij tutaj. 

Ameryka, Izrael i elitarne uczelnie „są jedynie strukturami w imperialnym projekcie”; „Syjonizm będzie mrocznym momentem w naszej historii… To wasze pokolenie położy kres tej hańbie”

Osama Abuirshaid: Wiedzą, że występują przeciwko sile historii. Próbują was zniszczyć, zanim uda wam się położyć kres temu imperializmowi, zanim my położymy kres tej truciźnie syjonizmu.

[…]

Teraz wiemy, za czym stoi Ameryka. Wiemy, za czym opowiadają się te elitarne uczelnie. Są to tylko struktury w projekcie imperialnym. Izrael jest tylko kolejną strukturą w projekcie imperialnym. Syjonizm jest nie mniej zły niż biała supremacja czy jakikolwiek inny rodzaj supremacji.

[…]

Będziemy trzymać się naszej moralności i utrzymamy naszą przyszłość pod względem profesjonalizmu i tego, jak na zawsze zmienimy ten kraj. Okłamują nas w sprawie amerykańskiej wyjątkowości.

[…]

Syjonizm będzie mrocznym momentem w naszej historii. Jakikolwiek rodzaj supremacji będzie mrocznym momentem w naszej historii. To wy, to wasze pokolenie, położycie temu kres. To wy położycie kres tej hańbie.

[…]

„Odbierzemy te uniwersytety, tak jak odbierzemy Amerykę, tak jak odbierzemy Palestynę”

Nie musisz być Palestyńczykiem, Arabem czy muzułmaninem, aby stanąć po stronie sprawiedliwości i stanąć po stronie Palestyńczyków. Gdyby zrobiono to naszym żydowskim braciom i siostrom, wszyscy bylibyśmy tutaj z wami. Ale Netanjahu nie mówi za was. Izrael nie mówi za was, a ta administracja, skorumpowana struktura i establishment w tym kraju nie mówią za nas.

[…]

Odbierzemy te uniwersytety, tak jak odbierzemy Amerykę, tak jak odbierzemy Palestynę, tak jak odbierzemy nasze człowieczeństwo.

[…]

Wy będziecie przeszłością, my jesteśmy przyszłością. Assalam alejkum !