W wywiadzie nadanym 16 lipca 2010 r. przez telewizję Hamasu Al-Aqsa TV, Abdallah Qassir, dyrektor stacji telewizyjnej Hezbollahu Al-Manar TV, nazwał francuski zakaz [nadawania] Al-Aqsa TV oraz Al-Manar TV „medialnym i ideologicznym terroryzmem” i zwrócił uwagę na rolę MEMRI w obydwu przypadkach.

Wywiad jest następstwem ogłoszenia w dnu 9 czerwca 2010 r. na oficjalnej stronie internetowej Conseil Supérieur de l’Audiovisuel (CSA), francuskiej instytucji nadzorującej media elektorniczne, oświadczenia o [zakazie] Al-Aqsa TV Hamasu, która była przekazywana za pośrednictwem mającej swoją siedzibę w Paryżu firmy Eutelsat. Oświadczenie głosiło: „Ponieważ ten kanał [Al-Aqsa] wielokrotnie nadawał programy nie zważając na zakaz [to jest na europejskie regulacje zabraniające nawoływania do nienawiści w telewizji], CSA zażądała aby Eutelsat zakończyła przekazywanie tego kanału [Al-Aqsa]…” Proces zmierzający do zakazania Al-Aqsa TV rozpoczął się w roku 2008, kiedy MEMRI TV umieściła clipy z napisami z tego kanału zawierające podżeganie do nienawiści. Wszystkie późniejsze kroki, które prowadziły do zakazania nadawania Al-Aqsa TV bazowały na badaniach MEMRI.

Aby dowiedzieć się więcej o francuskim zakazie Al-Aqsa TV, patrz MEMRI Ogłoszenia – Nr 115 – 13 czerwca 2010

Zakaz nadawania Al-Aqsa TV we Francji w oparciu o badania MEMRI


„To samo co przydarzyło się dziś Al-Aqsa TV, dotknęło Al-Manar TV w przeszłości, uważam, że jest to…medialny i ideologiczny terroryzm”Abdallah Qassir: Prawdą jest, że to samo co dziś przytrafiło się Al-Aqsa TV, dotknęło Al-Manar TV w przeszłości. Uważam, że kroki te stanowią medialny i ideologiczny terroryzm. Jest to część polityki Zachodu, w której Izrael i syjonizm odgrywa poważną rolę.

Nie jest tajemnicą, że syjonistyczny wróg utworzył liczne grupy nacisku w centrach podejmowania decyzji w Europie i w Stanach Zjednoczonych. Dwie z nich specjalizują się w monitorowaniu tego co oni nazywają “terrorystycznymi mediami”, co jest oczywiście odniesieniem do mediów oporu.

MEMRI podjęła we Francji sprawę przeciwko Al-Manar TV


Jedna z tych grup podjęła we Francji sprawę przeciwko Al-Manar TV i przedstawiła ją w Conseil Supérieur de l’Audiovisuel.

Jestem przekonany, że dziś widzimy tło tego co się dzieje, widzimy, że te same organizacje stoją za rezolucją [przeciw Al-Aqsa TV], oraz, że wywierają one presję na europejskie ośrodki podejmowania decyzji.