Poniżej podajemy fragmenty przemówienia szyickiego duchownego w Bahrajnie do demonstrantów, nadanego przez Internet 18 marca 2011 r.

Żeby zobaczyć ten klip w MEMRI TV, odwiedź http://www.memritv.org/clip/en/0/0/0/0/0/0/2871.htm .

Duchowny: Dwie są sprawy w naszym Bahrajnie, których nie mogę wytłumaczyć. Pierwszą sprawą jest rosnąca głupota, która wyżera ideologię rodziny Chalifa aż do szpiku. Język arabski nie ma określenia na opisanie głupoty tej skorumpowanej rodziny.

Wy, lud Bahrajnu, synowie Alego i Fatimy, jesteście drugą rzeczą, której nie można wyjaśnić. Teraz wiem z pewnością, że naprawdę nie chcecie obalić reżimu, ponieważ nie można obalić czegoś, co już upadło. Tym, co mówicie, jest: „Odejdźcie!”

Tłumy: Odejdźcie!

Duchowny: Odejdźcie!

Tłumy:„Odejdźcie!

Duchowny: Ludzie chcą, by reżim odszedł.

Tłumy: Ludzie chcą, by reżim odszedł.

Duchowny: Bracia i siostry, stoimy dzisiaj na historycznym rozdrożu – być albo przestać być. Nie pokładamy naszej ufności w żadnym ziemskim tworze. Pokładamy naszą ufność w obietnicy Allaha. Jesteśmy wiernymi, synami Karbali, synami krwi Husseina. Nauczyliśmy się od kraju krwi, kraju męczeństwa. Nasze kobiety są córkami Al Zahry [Fatimy] i Zajnab.

Wyruszamy z naszej wiary w obietnicę Allaha. „O wierni, jeśli popieracie Allaha, On poprze was i mocno osadzi wasze stopy [w ziemi]”. Te wydarzenia są tylko rzeczą, która oddziela nas od państwa Imama. Z wolą Allaha, po tych wydarzeniach, będziemy wszyscy pod sztandarem sprawiedliwości Mahdiego.

Krzyczcie teraz na całe gardło i z głębi waszych serc: O Hussein!

Tłumy: O Hussein!

Duchowny: O Hussein!

Tłumy: O Hussein

Duchowny: O Hussein!

Tłumy: O Hussein!