Poniżej podajemy fragmenty wywiadu z dr Kifah Al-Ramali z Islamskiego Uniwersytetu w Gazie, nadanego przez Al-Aqsa TV 23 grudnia 2009.

Dziennikarka: Królowa piękności Palestyny – ideologiczna rzeczywistość i islamska perspektywa.
[…]

Dziennikarka: Jak może [muzułmanin] zaakceptować swoją arabską, palestyńską, muzułmańską siostrę, uczestniczącą w takim konkursie? Skąd wzięły się te konkursy i jaka jest ich przyszłość? Dlaczego islamska reakcja [na te konkursy] jest tak niesłyszalna i dlaczego milczą uczeni islamscy?

[…]

Dr Kifah Al-Ramali: W kwestii palestyńskiej królowej piękności, jeśli przeprowadzono by prawdziwe badanie tego, skąd to przyszło – ten konkurs, konkurs Miss Uniwersum i tak dalej – spodziewam się, że zaczęło się to w krajach Zachodu. Ci wrogowie próbują najechać naród [islamski]. Najeżdżają go ideologicznie – albo poprzez argumenty i debaty, albo narzucając destrukcyjne pojęcia społeczeństwu [muzułmańskiemu]. To jest najbardziej niebezpieczne, ponieważ społeczeństwo przyzwyczaja się do tych pojęć. Trzecim typem inwazji jest inwazja militarna, która najmniej na nas wpływa.

[…]

Dr Kifah Al-Ramali:Wrogowie Allaha badali mentalność muzułmanów i badali, co szkodzi ich religii i ich wierze. Badali jak infiltrować nasze społeczeństwo. Po pierwsze, interweniują w [kwestie] kobiet. Jest tak, ponieważ wiedzą, że prorok Mahomet powiedział: „Największą pokusą dla mężczyzn są kobiety”. Kobiety są największa pokusą. Oni wiedzą, jakiej broni użyć, by zwalczać społeczeństwo [muzułmańskie]. Allah zasiał w mężczyznach pociąg do kobiet i odwrotnie. Potem islam uregulował te sprawy zgodnie z prawem szariatu. Wtedy przyszli wrogowie Allaha i najważniejszą rzeczą [dla nich] było usunięcie hidżabu kobiet. Zabrali jej hidżab, a wtedy zabrali jej skromność, jej cnotliwość, jej poczucie wstydu i tak dalej. Robią to krok po kroku. Wrogowie Allaha badają mentalność i nie zbliżają się do żadnego zagadnienia nie zbadawszy jej. Jeśli wrócimy do niedawnej historii, w latach 1960. i 1970. nie było hidżabu ani niczego. Palestyńskie kobiety były zostawione na wpół nagie. Marksistowska ideologia dominowała scenę palestyńską. Dzięki łasce Boga przyszło jednak odrodzenie islamskie i przywróciło kobietom skromność i honor. To islam stworzył ten typ kobiet.

[…]

Dziennikarka:Kto jest prawdziwą palestyńską królową piękności?

Dr Kifah Al-Ramali:Prawdziwą palestyńską królową piękności jest matka walcząca w dżihadzie, matka, która trwa i wytrzymuje oblężenie, matka, która mówi: będziemy cierpieć głód, ale się nie pokłonimy, matka, która poświęca męczenników i okazuje cierpliwość. Jest ona żoną męczennika, który zostawił ją w kwiecie wieku wraz z dziećmi, niemniej mówi: wytrwam i wychowam dzieci na mudżahedinów. Jest to matka, która straciła męża, synów, córki, dom i schronienie, niemniej okazuje cierpliwość. Ona jest królową całego świata, nie tylko Palestyny.