Podczas wizyty 13 kwietnia 2022 r. dowódcy sił lądowych Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej Iranu (IRGC), Mohammada Pakpoura, przy grobach męczenników w mieście Kerman, oraz grobie nieżyjącego dowódcy Siły Kuds IRGC, Kasema Solejmaniego, zorganizowano ceremonię odnawiającą przymierze i lojalność dowódców IRGC wobec Solejmaniego. Solejmani został zabity uderzeniem z drona w Iraku w styczniu 2020 r.  

Poniżej podajemy główne punkty wypowiedzi Pakpoura podczas ceremonii, jak również zdjęcia z niej.[1]

„Towarzysze broni Solejmaniego, a także jego wyszkoleni żołnierze są w pełni przygotowani, jak w przeszłości i za życia Kasema Solejmaniego, na odparcie każdego zagrożenia.

Widzieliście to po zamęczeniu Solejmaniego i widział to [cały] świat. Równocześnie krew Hadż Solejmaniego ma tak wielkie znaczenie, że [nawet] jeśli wszyscy amerykańscy przywódcy zostaną zabici, zemsta za krew Hadż Kasema nie będzie ukończona. Dlatego musimy pomścić krew Hadż Kasema na inne sposoby. 

Jak dotąd daliśmy miażdżącą odpowiedź na działania syjonistycznego reżimu i Ameryki. Po zabiciu Hadż Kasema dotarliśmy do punktu determinacji i wrogowie nie są dłużej zdolni działać przeciwko Islamskiej Republice [Iranu].

Teraz równanie zostało zdefiniowane i wróg rozumie, i wie, że jeśli nie spełni go, otrzyma potężny cios. Będziemy kontynuować z tym równaniem. Inspirowani jego heroizmem dzieci, żołnierze i towarzysze Hadż Kasema powstaną przeciwko każdemu spiskowi i świat to wie”.  

Poniżej są zdjęcia dowódcy sił lądowych IRGC Pakpoura na ceremonii przy grobie Solejmaniego, 13 kwietnia 2022 z irańskiej agencji informacyjnej ISNA.[2]

Pakpour (po prawej) przy grobie Solejmaniego.


[1] ISNA, Iran, April 13, 2022.

[2] ISNA, Iran, April 13, 2022.