Palestyński uczony w islamie, Samih Hadżadż, powiedział w programie nadanym 3 kwietnia 2022 r. w Al-Manar TV (Hezbollah – Liban), że Palestyńczycy modlą się do Allaha, by dał im „broń powietrzną” i samoloty, żeby mogli ich użyć przeciwko Izraelowi. Wyjaśnił, że Izrael ma przewagę w powietrzu, ale że jego siły lądowe muszą zmagać się z palestyńskimi mudżahedinami. Ponadto Hadżadż opisał, jak Palestyńczycy na początku używali kamieni, ale teraz mają rakiety i siły zbrojne. Wspomniał także, że palestyńskie dzieci są “w stanie [wojskowej] mobilizacji” i bawią się plastikowymi karabinami kałasznikow i rewolwerami

Aby zobaczyć klip z Samihem Hadżadżem w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Zaczynaliśmy z kamieniami, ale dzięki Allahowi, dzisiaj nasi mudżahedini i nasi wojownicy we wszystkich naszych zbrojnych frakcjach mają [wojskowe] wyposażenie i rakiety” 

Samih Hajjaj: Nasze dzieci są w stanie [wojskowej] mobilizacji. Zabawkami naszych dzieci są plastikowe karabiny kałasznikow i rewolwery. Te warunki zostały narzucone naszym dzieciom przez nasze cierpienia. Jak powiedziałem, ten duch odradza się i dzięki niemu nadal walczymy z tym wrogiem. Zaczynaliśmy z kamieniami, ale dzięki Allahowi, dzisiaj nasi mudżahedini i nasi wojownicy we wszystkich naszych zbrojnych frakcjach mają [wojskowe] wyposażenie i rakiety.

„Mamy nadzieję, że Allah da nam broń powietrzna i samoloty, żebyśmy mogli zadać straty temu zbrodniczemu wrogowi” 

Ja i wszyscy bracia modlimy się, by Allah dał naszym braciom-mudżahedinom broń powietrzną, ponieważ zazwyczaj w naszych wojnach i rundach walk z tym zbrodniczym wrogiem ich samoloty uderzają nas, nasze dzieci i nasze kobiety. Jeśli jednak wróg pójdzie po ziemi, znajdzie zdecydowanie i siłę naszych mudżahedinów i naszych wojowników. Mamy nadzieję, że Allah da nam broń powietrzna i samoloty, żebyśmy mogli zadać straty temu zbrodniczemu wrogowi, który okupuje naszą ziemię, uzurpuje sobie naszą wolność i morduje naszych mudżahedinów.