12 lutego 2011 r. portal internetowy radykalnych islamistów tureckich Velfecr.com poinformował, że irański prezydent Ahmadineżad gościł w Teheranie turecką delegację z Mavi Marmara składającą się z „mudżahedinów z Mavi Marmara, ghazis i rodzin szahidów„, którzy przybyli, aby świętować rocznicę Rewolucji Islamskiej. Delegacji przewodzili bojówkarski aktywista islamistyczny Nureddin Sirin i funkcjonariusz IHH Selaheddin.

Według tej relacji delegaci uczestniczyli w obchodach Dnia Rewolucji w Iranie 11 lutego, a także “maszerowali skandując hasła antyizraelskie, antyamerykańskie, popierające Hamas, Hezbollah i Egipt oraz niosąc fotografie dziewięciu bojowników, którzy zginęli na pokładzie Mavi Marmara w maju 2010 r.”

Podczas spotkania delegacji z irańskim prezydentem Mahmoudem Ahmadineżadem Sirin powiedział: “Jesteśmy dzisiaj tutaj z tęsknotą i zdecydowaniem zbudowania Bliskiego Wschodu bez Izraela i Amerykii po to, żeby odnowić naszą przysięgę marszu drogą szahidów z Mavi Marmara”.

W artykule z 12 lutego na ten temat zatytułowanym „ALLAHUAKBAR! [„Allah jest największy!”] Teraz jest pora zlikwidowania Izraela…!”Sirin powtórzył „obiecujące słowa prezydenta islamskiej republiki Iranu, dra Mahmouda Ahmadineżada, że ‘pozostał tylko krótki czas na zbudowanie Bliskiego Wschodu bez Izraela i Ameryki w nim’ i modlimy się o szybkie nadejście tego jasnego dnia, kiedy wszyscy spotkamy się w wolnej Al-Kuds (Jerozolimie)”. Napisał także, że celem wizyty w Iranie było „świętowanie z niezrównaną radością i dumą usunięcia faraona Mubaraka dzięki świętej intifadzie kochającego wolność ludu egipskiego”.

Poniżej jest pełna relacja z Velfecr.com, [1] włącznie ze zdjęciami, a następnie artykuł Sirina, który także ukazał się na Velfcr.com. [2]

Odwiedzaj MEMRI Turkish Media Blog (http://www.thememriblog.org/turkey ) codziennie po najnowsze wiadomości i aktualności, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

Relacja Velfecr.com Report: Turecka delegacja z Mavi Marmara/Flotylli odwiedza Iran; Ahmadineżad: “Krew tych szahidów nie będzie [przelana] na próżno – i z ich krwią dojdziemy do Jerozolimy”

Velfecr informuje, że irański prezydent Ahmadinejad gościł 12 lutego turecką delegację z Mavi Marmara, która odwiedza Iran, żeby świętować rocznicę Rewolucji Irańskiej.

Przemówienia wygłosili aktywista islamistyczny Nureddin Sirin i funkcjonariusz IHH Selaheddin Ozer, którzy przewodzili delegacji.

Powtarzając słowa irańskiego prezydenta Mahmouda Ahmadineżada wypowiedziane wcześniej podczas ceremonii obchodów [Dnia Rewolucji] Sirin powiedział na spotkaniu: „Jesteśmy dzisiaj tutaj z tęsknotą i zdecydowaniem zbudowania Bliskiego Wschodu bez Izraela i Amerykii po to, żeby odnowić naszą przysięgę marszu drogą szahidów z Mavi Marmara. To spotkanie jest symbolem jedności ummah i braterstwa między muzułmanami Iranu i Turcji. Jako członkowie islamskiej ummah i jako muzułmanie Iranu i Turcji będziemy [szli] ręka w rękę i wszyscy razem będziemy mieć piątkowe modły w wolnej Al-Kuds (Jerozolimie)”.

Ahmadineżad powiedział: “Krew tych szahidów nie będzie [przelana] na próżno – i z ich krwią dojdziemy do Jerozolimy”.

Delegacja flotylli “mudżahedinów z Mavi Marmara, ghazis i rodzin szahidów” została zaproszona do Teheranu przez Międzynarodowy Związek Islamskiego Radia i Telewizji. Uczestniczyli oni w obchodach Dnia Rewolucji w Iranie 11 lutego i maszerowali skandując hasła antyizraelskie, antyamerykańskie, popierające Hamas, Hezbollah i Egipt oraz niosąc fotografie dziewięciu aktywistów, którzy zginęli na pokładzie Mavi Marmara podczas gwałtownego starcia z żołnierzami izraelskimi.

Delegacja flotylli była następnie goszczona przez przedstawiciela irańskiego Najwyższego Przywódcy Ali Chameneiego, który dziękował muzułmanom tureckim za ich walkę o islam i za obronę Palestyny i Gazy, i powiedział: „Mavi Marmara stała się źródłem dumy wszystkich muzułmanów. Szahidzi i ghaziz są honorem ummah islamu. Dzięki oporowi i męczeństwu zadali wielki cios reżimowi syjonistycznemu. W Świętym Koranie Allah mówi: „Wśród wszystkich ludzi Żydzi są najgorszymi wrogami [muzułmańskich] wiernych”. Ten werset znaczy także, że ci muzułmanie, którzy stają się szahidami lub zostają ranni w walce z Żydami, są uważani za lepszych niż najlepsi mudżahedini i szahidzi. Dlatego oddaję hołd szahidom z Mavi Marmara za to, że są wyżej niż nasi szahidzi”.

Przywódca delegacji z Mavi Marmara Delegation Nurettin Sirin: ”ALLAHUAKBAR! Teraz jest pora zlikwidowania Izraela…!”

W artykule zatytułowanym „ALLAHUAKBAR! Teraz jest pora zlikwidowania Izraela…!” napisanym w Teheranie, przywódca delegacji i radykalny turecki aktywista islamistyczny Nureddin Sirin napisał:

„Jako goście Międzynarodowego Związku Islamskiego Radia i Telewizji jesteśmy tutaj w Teheranie razem z mudżahedinami, ghazis i rodzinami szahidów, żeby wziąć udział w obchodach rocznicy (irańskiej) Rewolucji Islamskiej i świętować z niezrównaną radością i dumą usunięcie faraona Mubaraka dzięki świętej intifadzie kochającego wolność ludu egipskiego. Wysyłamy (Turcji) nasze dumne pozdrowienia z tego kraju rewolucji.

Przekazujemy wam obiecujące słowa prezydenta Islamskiej Republiki Iranu dra Mahmouda Ahmadineżada, że ‘pozostał tylko krótki czas na zbudowanie Bliskiego Wschodu bez Izraela lub Ameryki w nim’ i modlimy się o szybkie nadejście tego jasnego dnia, kiedy wszyscy spotkamy się w wolnej Al-Kuds (Jerozolimie).

Wysyłamy pozdrowienia ludziom Palestyny – że czujemy największą radość z upadku faraona Egiptu Mubaraka – i nieugiętym muzułmańskim bohaterom Gazy…

… Pozdrowienia dla błyszczącego świtu rewolucji, który nastał nad światem islamu! Pozdrowienia dla Wolnej Kuds [Jerozolimy]! Pozdrowienia dla Bliskiego Wschodu bez Izraela!

CZEKAJ NA NAS IZRAELU WSZĘDZIE, GDZIE CZEKASZ,

CZEKAJ NA NAS IZRAELU WSZĘDZIE, GDZIE NIE CZEKASZ…!”


[1] Velfecr.com, Turcja, 12 i 15 lutego 2011; http://www.thememriblog.org/turkey/blog_personal/en/34568.htm .

[2] Velfecr.com, Turcja, 12 lutego 2011; http://www.thememriblog.org/turkey/blog_personal/en/34573.htm .