Członek rosyjskiej Dumy Andriej Gurulew powiedział w wywiadzie z 18 września 2022 r. w państwowej telewizji Russia-1, że Rosja nie powinna przeprowadzać ataku nuklearnego na Ukrainę, ponieważ „nadal musimy tam żyć”. Zamiast tego powiedział, że Rosja powinna uderzyć Niemcy i Wielką Brytanię bronią nuklearną. Powiedział również, że powołanie się przez NATO na Artykuł 5, jak zasugerował prezydent USA Biden, byłoby bezcelowe, gdyby Rosja zamieniła Wyspy Brytyjskie w „marsjańskie pustkowia” w ciągu trzech minut. Ponadto powiedział, że Rosja nie powinna martwić się odwetem NATO i że tylko ofensywny atak może zapewnić Rosji zwycięstwo. Warto zauważyć, że wywiad ten został również zamieszczony na neonazistowskim kanale Telegram „Mizantropijna Dywizja 2.0”, który odniósł się do Gurulewa słowem „kartawij”, co jest pogardliwą nazwą Żydów.

Aby obejrzeć klip z członkiem rosyjskiej Dumy, Andriejem Gurulewem, kliknij tutaj lub poniżej:

Możemy celować w „centra decyzyjne”, takie jak Berlin, Wyspy Brytyjskie

Andriej Gurulew: Analitycy [w USA] nie są źli, prawda? Zasadniczo, co mówią? Że użyjemy broni jądrowej na Ukrainie. Cóż, możemy jej użyć, ale nie na Ukrainie. Nadal musimy tam żyć. I trzeba o tym dzisiaj porozmawiać, żeby zadowolony, dobrze odżywiony niemiecki Bürger, którego tyłek już zaczyna marznąć, w nadchodzącą zimę…

[Oni] muszą jasno zrozumieć, że jeśli centra decyzyjne zostaną uderzone… A czym jest to centrum decyzyjne? Berlin? Prawda? Czy to nie jest główne? To nie tylko spowoduje zamarznięcie jego domu, ale przyniesie totalny chaos i dezorganizację w całym kraju, powodując jego upadek.

Kiedy Biden mówi, że nastąpi reakcja: „Mamy Artykuł 5…” Cóż, jeśli Wyspy Brytyjskie mogą zostać przekształcone w marsjańskie pustkowia w ciągu trzech minut za pomocą taktycznej broni operacyjnej, która nie ma angażujących zdolności strategicznych, to wtedy: oczywiście można zastosować artykuł 5, ale za kogo? Za nieistniejące państwo, które zamieniło się w marsjańską pustynię? Niczym nie wezmą odwetu. I nie trzeba się tego bać.

„Tylko ofensywa na polu bitwy może zapewnić nam zwycięstwo”

Jeśli porównamy potencjał [bojowy] Rosji i NATO – potencjał militarny NATO jest trzykrotnie wyższy. Z tym potencjałem możemy śmiało się bronić. Ale nie możemy atakować. Tylko ofensywa na polu bitwy może zapewnić nam zwycięstwo.

A na wypadek, nie daj Boże, jeśli wojska NATO tam dotrą… Musimy o tym porozmawiać. Nie daj Boże, że tam dotrą. Wtedy ta opcja powinna zostać rozważona. Nie powinniśmy się bać i wstydzić, [NATO] powinno o tym wiedzieć. Powinni się tego dobrze nauczyć, siedzieć z ogonem między nogami i ujadać.