Poniżej podajemy fragmenty wywiadu z byłym parlamentarzystą saudyjskim, Muhammadem Aalem Zulfą, nadanym przez Alaan TV on January 8, 2012.

Muhmmad Aal Zulfa: Moim zdaniem nikt na świecie nie wierzy Iranowi. W niedawnym raporcie IAEA powiedziała w tej sprawie ostateczne słowo. Niestety, ideologia polityczna Iranu oparta jest na kłamstwach, na oszustwie, na ukrywaniu prawdziwych przekonań i na innych rzeczach, które wymyślają, także w sprawach politycznych.

Dlatego, niezależnie od tego, jak bardzo próbują one uciec przed rzeczywistością, są kraje, które są czujne, i IAEA robi dobrą robotę, śledząc tę sprawę, i dostarczyła jednoznacznych dowodów, że Iran pracuje poważnie nad wyprodukowaniem bomby [nuklearnej], którą chce upokorzyć wszystkie ludy i kraje regionu. Ta bomba nie będzie skierowana przeciwko wrogowi. Nie będzie skierowana przeciwko Zachodowi ani Izraelowi. Iran ma historyczne marzenia posiadania przewagi i ostatniego słowa w tym regionie. […] Iran niewątpliwie doprowadzi kraje tego regionu do zdobycia tego samego rodzaju broni, by zagrozić nią Iranowi. Celem nie będzie grożenie Iranowi, ale posiadanie możliwości odstraszenia go. […]