Poniżej podajemy fragmenty wywiadu z byłym ministrem libańskim Wiamem Wahhabem, nadanego przez libańską Al-Jadid/New TV 4 lipca 2010 r..

Żeby zobaczyć ten klip w MEMRI TV, odwiedź http://www.memritv.org/clip/en/0/0/0/0/0/0/2536.htm .

Wiam Wahhab: Czy ONZ rzeczywiście wierzy, że może być używana przez USA i Izrael i że może używać trybunału międzynarodowego, żeby zniszczyć Liban, a my nie ruszymy palcem?! Czy naprawdę w to wierzą? Czy naprawdę uważają, że sprawy mogą pozostać takie same od rzeki Litani do południa [Libanu], kiedy tutaj kraj jest niszczony, a ludzie walczą w wojnie domowej?!

Dziennikarz: Chwileczkę, jeśli akt oskarżenia przed trybunałem międzynarodowym prowadzi do konfliktu domowego, jak pan oczekuje – to czy sam UNIFIL znajdzie się w niebezpieczeństwie?

Wiam Wahhab: Tak sądzę. To nie ja będę przeprowadzał ataki na UNIFIL. Ale moim zdaniem UNIFIL będzie w niebezpieczeństwie. […]

Dziennikarz: Kogo popiera pan [w mistrzostwach świata w piłkę nożną]?

Wiam Wahhab: Moje dzieci i ja popieraliśmy Brazylię.

Dziennikarz: Ja także.

Wiam Wahhab: Brazylia przegrała. Moja żona popiera Niemcy. Doprowadzamy dzieciaki do szaleństwa. Teraz popieram Argentynę.

Dziennikarz: Podporządkował się pan żonie w sprawie piłki nożnej?

Wiam Wahhab: Nie. Popieram Niemcy w polityce i Brazylię w piłce nożnej. Lubię sposób gry Brazylii. Ale lubię Niemców, bo nienawidzą Żydów i palili ich. […]