Były manager drużyny piłkarskiej Iranu i piłkarz, Mohammad Majeli-Kohan, udzielił wywiadu w irańskim programie telewizyjnym online “Duża Kampania”. Wywiad prowadził Karim Bagheri, który także był kiedyś członkiem irańskiej narodowej drużyny piłki nożnej. Majeli-Kohan powiedział, że Iran nie może żyć w izolacji i że jako członek Organizacji Narodów Zjednoczonych musi respektować inne państwa członkowskie i nie może nawoływać do zniszczenia „pewnego kraju”. Irański Basidż Sportowców wydał potępienie tej wypowiedzi. Program zamieszczono w Internecie 18 sierpnia 2020 r.

Aby zobaczyć klip z Mohammadem Majeli-Kohanem w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

“Nie możemy żyć całkiem sami na tym świecie”

Mohammad Maeli-Kohan: Nie możemy żyć całkiem sami na tym świecie. Pozwólcie, że powtórzę: nie możemy żyć całkiem sami na tym świecie. Czy akceptujemy, czy nie akceptujemy [Organizacji] Narodów Zjednoczonych?

Karim Bagheri: Wszyscy to robią. Jak można tego nie akceptować?

Majeli-Kohan: Nie, nie… Czy nasz kraj akceptuje [Organizację] Narodów Zjednoczonych, czy nie?

Bagheri: Tyle nie wiemy…

„Jeśli akceptujemy [Organizację] Narodów Zjednoczonych, to musimy także akceptować jej członków”

Majeli-Kohan: Jeśli więc akceptujemy [Organizację] Narodów Zjednoczonych, to musimy także akceptować jej członków. Nie możemy mówić, że pewien kraj musi zostać zniszczony. Jeśli akceptujemy ONZ, nie możemy akceptować jednych rzeczy i odrzucać inne.