W wywiadzie zamieszczonym w Javanan.tv 14stycznia 2022 r. były irański ambasador w Australii i Meksyku, Mohammad-Hassan Ghadiri-Abjaneh, krytykował byłych przywódców irańskich. Powiedział, że były prezydent Hassan Rouhani „zdrajcą”, który zasługuje na chłostę i odebranie szat religijnego uczonego. Ghadiri-Abjaneh powiedział także, że podejrzewa Rouhaniego, jak również byłego prezydenta Ahmadineżada, o zadowolenie z „męczeństwa” dowódcy Siły Kuds IRGC, generała Kasema Solejmaniego. W dodatku Ghadiri-Abjaneh powiedział, że były prezydent Mohammad Chatami „nie nadaje się do niczego” a były minister spraw zagranicznych Mohammad Dżavad Zarif jest „tchórzem”. W innym momencie wywiadu Ghadiri-Abjaneh powiedział, że Żydzi wnikają do bogatych i możnych nieżydowskich rodzin i że stopa śmiertelności w tych rodzinach następnie wzrasta, żeby Żydzi otrzymali większą część spadku. Ponadto Ghadiri-Abjaneh twierdził, że izraelska flaga reprezentuje wiarę Żydów, że obszar geograficzny między rzekami Nilu i Eufratu, który, jak powiedział, obejmuje 20 krajów i zawiera Mekkę i Medynę, należy do Izraela. Więcej informacji o ambasadorze Ghadiri-Abjanehu znajduje się w klipach MEMRI TV nr 8918 i 998.

Aby zobaczyć klip z Ghadiri-Abjanehem w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

Flaga Izraela reprezentuje wiarę kraju, że “20 krajów, włącznie z Mekką i Medyną, należy do syjonistów” 

Dziennikarka: Jeśli chciałby pan wymienić jednego wysokiego rangą przedstawiciela Iranu z ostatnich lat, który zasłużył na chłostę, kogo by pan wybrał? 

Mohammad-Hassan Ghadiri-Abjaneh:  Pana Rouhaniego. W dodatku powinien on być pozbawiony szaty religijnego uczonego, moim zdaniem. Jego islam jest angielskim islamem.

[…]

Żydzi mają książkę zwaną Talmudem. To jest ich książka prawoznawstwa i napisano ją 1500 lat temu. Mówi, że żydowskim dziewczynom nie wolno wychodzić za mąż za nieżydowskich mężczyzn, chyba że są to królowie lub bardzo bogaci ludzie. Ale chodzi tu o coś innego. Kiedy Żydówka wżenia się w rodzinę bogactwa lub władzy, stopa śmiertelności w tej rodzinie wzrasta, a więc rośnie udział w spadku dla tego człowieka, który ożenił się z Żydówką.

 

[…]

Sądzę, że Rouhani mógł nawet radować się z męczeństwa Solejmaniego i z wyeliminowania go, i to samo dotyczy Ahmadineżada”.

Dziennikarka: Jak zawsze na koniec program mówimy kilka słów do naszego gościa i prosimy go, by powiedział, jakie ma uczucia wobec tych słów.

[…]

Flaga Izraela.

Ghadiri-Abyaneh: Ma dwa niebieskie pasy, które reprezentują rzeki Nil i Eufrat. To znaczy, że cały obszar między tymi dwiema rzekami, który obejmuje 20 krajów, jak też Mekę i Medynę, należy do syjonistów.  

[…]

Były prezydent Rouhani jest „zdrajcą”; były prezydent Ahmadineżad ma „urojenia”; były minister spraw zagranicznych Zarif jest „twchórzem”

Dziennikarka: Trump…

Ghadiri-Abjaneh: Głupi człowiek.

Dziennikarka: Hassan Rouhani…

Ghadiri-Abjaneh: Zdrajca.

Dziennikarka: Pan Ahmadinażed…

Ghadiri-Abjaneh: Ma urojenia.

[…]

Dziennikarka:  [Były prezydent] Mohammad Chatami…

Ghadiri-Abjaneh: Do niczego się nie nadaje.

Dziennikarka: Mohammad Dżavad Zarif…

Ghadiri-Abjaneh: Tchórz. Jest przerażony i pociąga go Zachód.