Poniżej podajemy fragmenty publicznego wystąpienia brytyjskiego islamisty Abu Waleeda na demonstracji w Londynie. Przemówienie to zostało umieszczone w Internecie 25 maja 2011 r.

Na wykładzie umieszczonym w zeszłym roku w Internecie Abu Waleed powiedział, że dr Aafia Siddiqui zostanie uwolniona po trupie prezydenta Baracka Obamy: “Barack Obama mówi: ‘Po moim trupie damy wam Aafię Siddiqui.’ Mówisz, po twoim trupie? Istotnie, po twoim trupie to się zdarzy” (żeby obejrzeć ten klip w MEMRI TV, odwiedź http://www.memritv.org/clip/en/0/0/0/0/0/0/2757.htm ).

„Ci niewierni pragną zgasić światło Allaha, światło islamu – ale Allah nigdy [na to] nie pozwoli”

Abu Waleed: Ci niewierni – oni boją się najbardziej, kiedy wychodzicie i mówicie Allah Akbar. Na Allaha, nasze słowa są jak strzały w piersi wrogów Allaha. To dlatego ci niewierni tak się nas boją – nie dlatego, że wychodzimy i podżegamy do przemocy.

Nie jesteśmy terrorystami, drodzy bracia. Wiemy bardzo dobrze kto jest terrorystą. Amerykanie masakrowali muzułmanów, jak też nie-muzułmanów przez zbyt wiele lat. Idźcie i spytajcie Indian w Ameryce. Idźcie i spytajcie Filipińczyków. Idźcie i spytajcie lud wietnamski. Ilu ludzi zostało zmasakrowanych pod pozorem demokracji i wolności?

Powinno być dla nas ustalonym faktem, że Allah powiedział: “ Oni chcą zagasić światło Allaha swoimi ustami, lecz Allah nie dopuści do tego, by nie uczynić pełnym Swojego światła, chociażby niewierni czuli do tego wstręt”. Ci niewierni pragną zgasić światło Allaha, światło islamu. Ale Allah nigdy nie pozwoli, by światło islamu zostało zgaszone. Nie powinno więc być zaskoczeniem, dlaczego tacy jak [pastor] Terry Jones, dlaczego tacy jak BNP [British National Party] lub EDL [English Defense League] odważają się występować i palić Koran czy choćby dotknąć Koranu. Wiecie dlaczego? To z powodu rozkwitu islamu na Zachodzie i na Wschodzie.


„Po [11 września]… ponad 35 tysięcy Amerykanów przyjęło islam”

Do waszej wiadomości, po bombardowaniu 11 września, kiedy każdy myślał, że będzie odwet przeciwko społeczności muzułmańskiej, powiedzieli, że w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 35 tysięcy Amerykanów przyjęło islam. To jest dla was zwycięstwo.

Uczestnik demonstracji: Powiedzcie: „Allah Akbar!”

Tłum: „Allah Akbar!”

[…]

Abu Waleed: Widzimy przez całą historię, jak islam podbija każdy kraj. W 1453 r. Muhammad Al-Fateh wziął islam aż do Imperium Perskiego [sic]. Imperium Perskie padło z powodu światła islamu. Historia, drodzy bracia, zawsze się powtarza.

Faraon miał sen, że Mojżesz wzrośnie w [w siłę] i obali go. Podobnie dzisiaj MI5, FBI, policja brytyjska, rząd amerykański i rząd brytyjski wszyscy oni mają sen, że Mojżesz powrócił. Uwierzcie mi, ten sen zamieni się w istny koszmar, bo flaga islamu będzie nad ambasadą USA, będzie nad Downing Street…

Uczestnik demonstracji: Powiedzcie: „Allah Akbar!”

Tłum: „Allah Akbar!”

Abu Waleed: Będzie nad każdą ambasadą, aż każda ambasada zostanie zamknięta i faktycznie wszystkie granice zostaną zamknięte i będziemy mieć tylko jedną flagę. Spójrzcie, drodzy bracia, na flagę islamu. To jest flaga, której boją się najbardziej. To jest flaga Proroka Mahometa – nie flaga saudyjska, nie flaga amerykańska, nie flaga brytyjska, nie flaga somalijska, nie flaga Bangladeszu.

[…]

Dzisiaj moi drodzy bracia zwycięstwo należy do islamu. Zwycięstwo należy do muzułmanów. Nasz Prorok, nasz Posłaniec poinformował nas, że Dzień Sądu nie nadejdzie, aż grupa muzułmanów powstanie w narodzie i pójdą na Biały Dom.

Uczestnik demonstracji: Powiedzcie: „Allah Akbar!”

Tłum: „Allah Akbar!”


„Nadejdzie dzień, kiedy David Cameron i Barack Obama będą na kolanach… [a] królowa Elżbieta będzie nosiła nikab

Abu Waleed: Na Allaha, zdobędziemy Biały Dom, bo, z wolą Allaha, zobaczymy dzień, kiedy będą wkopane drzwi do Białego Domu i wkroczy tam Kalif. Muzułmanie podnoszą się, jak Bilal podniósł się w Mekce i wezwał do modłów. Co powiedział Bilal? Co powiedział Bilal? To, co my, muzułmanie, powiemy z Białego Domu: Allah Akbar! Allah Akbar! Zaświadczam, że nie ma boga nad Allaha. Takie będzie wezwanie, moi drodzy bracia.

[…]

Nadejdzie dzień, kiedy David Cameron i Barack Obama będą na kolanach, dając nam, muzułmanom, dżizja. Tak jest słusznie.

[…]

Uwierzcie mi, nadjedzie dzień, kiedy królowa Elżbieta będzie nosiła nikab i burkę. ”

Uczestnik demonstracji: Powiedzcie: „Allah Akbar!”

Tłum: „Allah Akbar!”

Abu Waleed: Powiedzcie: „Allah Akbar!”

Tłum:Allah Akbar!”

Abu Waleed: Powiedzcie: „Allah Akbar!”

Tłum: Allah Akbar!

Abu Waleed: „Nie ma boga nad Allaha!”

Tłum:Nie ma boga nad Allaha!” […]