26 listopada 2020 r. popierająca Al-Kaidę grupa medialna Dżajisz Al-Malahem Al-Electroni wydała pierwszy numer nowego magazynu pod tytułem “Wilki Manhattanu, którego celem jest „instruowanie dżihadystów, którzy żyją wśród niewiernych”, by dokonywali rozmaitego rodzaju zamachów[1]. Numer, zatytułowany “Pogromcy krzyża” i  zamieszczony na kontach grupy Telegramu i Twittera, zawiera arabskojęzyczny artykuł pokazujący sposoby wykorzystania pandemii koronawirusa przez rozdawanie zatrutych masek przechodniom i palenie samochodów „krzyżowców” na ulicach.

Artykuł, zatytułowany Sposoby i środki wykorzystania pandemii koronawirusa przeciwko siłom globalnej niewiary, zaczyna się od przypomnienia samotnym wilkom żyjącym na Zachodzie, że pandemia oferuje im wiele okazji, których nie powinni pomijać.

W artykule jest wezwanie do mudżahedinów-samotnych wilków, by używali masek do zabijania, rabowania i szerzenia terroru. Jest przypomnienie, że maski pomagają im w uniknięciu monitorujących kamer, które w przeszłości były znaczną przeszkodą dla zamachów samotnych wilków i doprowadziły do aresztowania wielu mudżahedinów. Ponieważ ludzie mają obowiązek noszenia masek, “żołnierze Allaha powinni korzystać z okazji i nosić maski oraz rękawiczki, by bez podejrzeń przeprowadzać zamachy.

„Pamiętajcie o popieraniu waszej religii, pomścijcie waszych braci w ukochanej Palestynie i spełnijcie obietnicę waszego imama, Osamy [bin Ladena], że krzyżowcy nie będą mogli marzyć o bezpieczeństwie, aż będziemy je mieć w rzeczywistości w Palestynie”.

W artykule wyliczono pięć metod, jakich można używać do różnego rodzaju zamachów. Obejmują one “zabijanie bronią z ostrzem (nożem lub czymś podobnym); zabijanie przez uderzanie kamieniami lub ciężkimi [przedmiotami] (powyżej karku); zabijanie z broni palnej; powodowanie eksplozji ręcznymi bombami (koktajle Mołotowa); podpalanie sklepów i przedsiębiorstw”.

Są tam również wezwania do samotnych wilków, by nie ograniczali się do tych pomysłów, przypominając im, że “rajdy na Manhattan” [zamachy terrorystycznie 11 września) odniosły korzyści z licznych wcześniejszych operacji: „Nie myślcie, że to, co wymieniono, jest waszą jedyną drogą dokonywania dżihadu”.

Oferując dodatkowe przykłady zamachów, autorzy artykułu wzywają samotne wilki do używania zatrutych masek, by zabijać „krzyżowców”. Wzywają także “wilki islamu” to wręczania zatrutych masek na ulicach lub “stanowiskach” i przypominają im, by nie nosili ubrań, które mogą wzbudzić podejrzenia ani nie nalegali, by przechodnie brali maski.

Następnie jest prośba do “żołnierzy islamu”, by nie ograniczali się do tego pomysłu, zauważając, że są dziesiątki metod i pomysłów, które mogą wykorzystać podczas pandemii.

W artykule jest stwierdzenie, że “waszym celem jest każdy krzyżowiec, ponieważ każdy krzyżowiec jest zbrodniarzem. Największą zbrodnią, jaką popełnił, jest niewiara w Allaha”. Jest tam lista kluczowych celów, włącznie z emerytowanymi oficerami i funkcjonariuszami wywiadu, żołnierzami i policjantami, przemysłowcami, którzy płaca wysokie podatki “rządom krzyżowców”, “krzyżowcy, którzy są wrodzy i wojowniczy wobec islamu w swoich przemówieniach: i “krzyżowcy w ogóle, którzy kolaborują przez płacenie podatków”.

Artykuł kończy się wezwaniem samotnych wilków, by palili “samochody krzyżowców” używając zapalniczek, zapałek i dwóch litrów benzyny, ponieważ ulice są puste z powodu pandemii. Jest tam przypomnienie samotnym wilkom, by nosili maski i dodatkowe ubranie, które łatwo zdjąć i wyrzucić w odległym miejscu daleko od kamer monitorujących.


[1] See MEMRI JTTM report First Issue Of New Pro-Al-Qaeda Magazine Encourages Lone-Wolf Attacks In The West, November 27, 2020.