Poniżej zamieszczamy nowy raport w serii z badań MEMRI podżegania on line przeciwko Żydom, ludziom kolorowym, muzułmanom i społeczności  LGBTQ+. Rząd, media i uniwersytety mogą poprosić o pełen tekst przez napisanie do [email protected] z tytułem tego raportu w rubryce temat.

Ta seria jest częścią MEMRI Lantos Archives on Antisemitism and Holocaust Denial, a celem jest przedstawienia sprawy mediom, pokazanie dowodów tak, by można było podjąć kroki prawne oraz informowanie decydentów w celu dostarczenia informacyjnej infrastruktury dla inicjatyw politycznych, strategicznych i ustawodawczych, by przeciwdziałać podżeganiu. Jest to największy zbiór tego rodzaju treści na świecie.

Użytkownik Facebooka „S.L.” (pełne nazwisko i szczegóły dostępne w MEMRI) zamieszcza i dzieli się obszernymi tekstami antysemickim, a niektóre z nich sugerują możliwą groźbę wobec jednostek. Jego posty przedstawiają jego ukrytą inwigilację i fotografowanie ortodoksyjnych Żydów w Monroe w stanie Nowy Jork, jego siekierę i jego pragnienie użycia jej. Tematem większości jego postów jest jego przekonanie, że żydowscy lekarze zbierają i konsumują krew i narządy nie-Żydów pod pozorem dostarczania opieki medycznej. 

Analiza języka i treści bardzo aktywnego konta na platformie GAB sugeruje, że to konto należy do S.L. pod innym nazwiskiem. To konto zawiera ponad 6000 postów od kiedy zostało otwarte około ośmiu mięsięcy temu.

S.L. wydaje się znajdować w USA. Jego konto Facebooka było zawieszane wiele razy i jest nieaktywne lub zawieszone od września 2018 r.; aktywność na koncie GAB, które wydaje się być jego, trwa nadal.   

W lipcu i sierpniu 2018 r. S.L. zamieścił na Facebooku serię zrobionych ukradkiem zdjęć ortodoksyjnych Żydów z dodanymi antysemickimi podpisami. Analiza zdjęć sugeruje, że zostały one zrobione w i wokół sklepu ogólnospożywczego w Monroe, Nowy Jork, na terenie w pobliżu kilku społeczności żydowskich.

Poprzednio S.L. zamieścił serię fotografii siekiery, dodając napis o ścieraniu krwi z ostrza. Podzielił się dokumentem, w którym wymienia się znanych amerykańskich Żydów, włącznie z senatorem Bernie Sandersem i ówczesnym dyrektorem Anti-Defamation League, Abe Foxmanen, oskarżając ich o nawoływanie do ludobójstwa na białej rasie. Następnie skomentował na własnym poście: „Chcę zabijać”.  

S.L. zamieścił także wiele esejów o żydowskich spiskach zbierania krwi i narządów od nie-Żydów. Jeden, zatytułowany „Rytuał zbierania narządów” dawał długi opis procesu używanego przez Żydów.

Poniżej jest kilka przykładów antysemickiej i grożącej działalności S.L. na Facebooku oraz na koncie GAB, które najprawdopodobniej także należy do niego.  

Facebook: zrzuty z ekranu i fragmenty

W sierpniu 2018 r., S.L. zamieścił zdjęcia religijnych Żydów, zrobione bez ich wiedzy, w i przed sklepem ogólnospożywczym w okolicy zidentyfikowanej jako Monroe, Nowy Jork. Jeden post miał tytuł „Żydłak obserwuje”. S.L. komentował na jednym ze zdjęć, pisząc: „Zabieram kawałek twojej duszy za każdym razem… Poczekaj… Nie masz duszy…”

S.L. zamieścił wiele zdjęć siekiery. Jedno ze zdjęć ma podpis: „Nie włożę jej z powrotem do pochwy, dopóki nie obetrę krwi z ostrza…” W tym poście zaznaczył swoją lokalizację jako Sztokholm, Szwecja.

W eseju zamieszczonym na Facebooku o tym, jak Żydzi zbierają narządy od gojów i zatytułowanym „Rytuał zbierania narządów” S.L. napisał: „zbieranie narządów żywcem od gojów jest multimiliardowym przemysłem. Zaspokajają swoje pożądanie krwi do rytuałów ofiar ludzkich legalnie, ponieważ zbieranie narządów jest praktycznie identyczne w zakresie do skrajnej tortury, utrzymując ofiarę przy życiu tak długo, jak to możliwe. Wbijając w nie igły i skalpele. Nie byłbym zdziwiony, gdyby niektórzy ‘ludzie’ pili adrenalinową krew”.

S.L. przekazał dokument, w którym wymienia nazwiska znanych amerykańskich Żydów, włącznie z senatorem Bernie Sandersem i ówczesnym dyrektorem Anti-Defamation League, Abe Foxmanen, oskarżając ich o nawoływanie do ludobójstwa na białej rasie. Następnie skomentował na własnym poście: „Chcę zabijać”.

GAB: Zrzut z ekranu profilu konta

Konto GAB nie zawiera zdjęć, ale jest bardzo aktywne, jak napisano powyżej, z 6000 postami od otwarcia około osiem miesięcy temu. Profil konta oznajmia: „Zgodnie z PRAWEM chrześcijanie mają nie dokonywać biznesów z żydami. Żydzi są satanistami, niewiernymi. Biblia Króla Jakuba, Jan 7:1, 8:44-48, Apokalipsa 2:9, 3:9, Tytus 1 'żydowskie bajki’ [sic]”.